بیوگرافی لوچانو اسپالتی + شغل و زندگی شخصی

0

لوچانو اسپالتی (به ایتالیایی: Luciano Spalletti) متولد ۷ مارس ۱۹۵۹، بازیکن سابق و سرمربی کنونی تیم ملی فوتبال ایتالیا است. او کار مربیگری خود را از باشگاه امپولی آغاز کرد و توانست این تیم را از سری C1 به سری B و سپس به سری A هدایت کند. اسپالتی همچنین سابقه مربیگری در باشگاه‌هایی چون سمپدوریا، ونتزیا، آنکونا، اودینزه، آ.اس.رم، زنیت سن پترزبورگ، اینترمیلان و ناپولی را در کارنامه دارد.

بزرگترین افتخار او در ناپولی بود که توانست این تیم را در فصل ۲۳–۲۰۲۲ پس از ۳۳ سال به عنوان قهرمانی سری A برساند. او به عنوان سرمربی، جوایزی چون مربی سال سری A و نیمکت طلایی سری A را نیز دریافت کرده است.

 لوچانو اسپالتی

بیوگرافی لوچانو اسپالتی

اسپالتی سرمربی تیم ملی ایتالیا پس از باخت تیمش به اسپانیا گفت : بازی بدی ارائه دادیم و مسئولیت این شکست را بر عهده خواهم داشت. آنها برای ما مشکلات زیادی ایجاد کردند. ما هرگز در بازی نبودیم. الان خیلی عصبانی هستیم. باید از این بازی برای ایجاد انگیزه برای بازی های بعدی استفاده کنیم ، سرنوشت هنوز در دستان ماست. همه دوست دارند از اسپانیا کپی کنند. آنها بهترین فوتبال را ارائه می دهند. آنها تیم قدری هستند و فوتبال خیلی خوبی بازی کردند.

او در بخش بعدی افزود : وقتی پاها خسته هستند ، شخصیت و کار تیمی تاثیر ندارد. شاید بهتر بود در بازی اول به بعضی از بازیکنان استراحت می دادم. الان باید به بازی بعد فکر کنیم و مهم این است که سرنوشت در دستان ما است. چیزی که خیلی واضح است این است که اگر در دیدارهای بعدی اینطور بازی کنیم قهرمان نخواهیم شد.

فشار اسپانیا در طول ۹۰ دقیقه ایتالیا را در حالت تدافعی قرار داد و اگر جیان لوئیجی دوناروما نبود شکست ایتالیا سنگین تر می شد.

ایتالیا در صورت یک تساوی برابر کرواسی نیز به عنوان تیم دوم راهی دور بعد رقابت ها خواهد شد.

افتخارات ورزشی

مربیگری:

ایتالیا امپولی
سری سی۱
۱۹۹۵-۹۶ (پلی‌آف – صعود به سری بی)

سری بی
۱۹۹۶-۹۷ (نایب قهرمانی – صعود به سری آ)
ایتالیا آ. اس. رم

سری آ
۲۰۰۵-۰۶ (نایب قهرمانی)، ۰۷-۲۰۰۶ (نایب قهرمانی)، ۰۸-۲۰۰۷ (نایب قهرمانی)، ۱۷-۲۰۱۶ (نایب قهرمانی)

جام حذفی ایتالیا: ۲
۲۰۰۵-۰۶ (نایب قهرمانی)، ۰۷-۲۰۰۶، ۰۸-۲۰۰۷

سوپر جام ایتالیا: ۱
۲۰۰۷
روسیه زنیت سن پترزبورگ
لیگ برتر روسیه: ۲
۲۰۱۰، ۲۰۱۱-۱۲، ۲۰۱۲-۱۳ (نایب قهرمانی)
جام حذفی روسیه: ۱
۲۰۰۹-۱۰
سوپر جام روسیه: ۱
۲۰۱۱

فردی:

مربی سال سری آ: ۲
۲۰۰۵-۰۶، ۲۰۰۶-۰۷
نیمکت طلایی سری آ: ۱
۲۰۰۴-۰۵

نظرات