تبریک روز جهانی انسانیت ۲۱ ژوئن + عکس و متن

0

روز جهانی انسانیت هر ساله در تاریخ ۲۱ ژوئن برگزار می‌شود. این روز به منظور تجلیل از کارمندان بخش انسان‌دوستانه و یادآوری افرادی است که با نیکوکاری و از خودگذشتگی، تلاش می‌کنند دنیا را به مکانی بهتر تبدیل کنند.

روز جهانی انسانیت ۲۱ ژوئن

روز بین‌المللی انسان‌دوستی به پاسداشت مردان و زنانی اختصاص یافته که برای کمک به دیگران با مخاطرات بسیاری مواجه می‌شوند و گاهی جان خود را از دست می‌دهند. این روز همچنین فرصتی است برای توسعه و تفسیر قواعد حقوق بین‌الملل و حقوق بشردوستانه بین‌المللی.

روز جهانی انسانیت

تاریخ انتخاب شده برای این روز، به یاد حادثه بمب‌گذاری دفتر سازمان ملل متحد در بغداد عراق در سال ۲۰۰۳ است، که در آن برخی از کارمندان بشردوستانه جان خود را از دست دادند.

خواستگاه آن

روز جهانی انسان‌گرایی در دهه ۱۹۸۰ آغاز شد، زمانی که چندین بخش محلی از ایالت‌های محلی انجمن اومانیست آمریکا (AHA) شروع به جشن کردند. اما در ابتدا فصل‌های مختلف ایده‌های متفاوتی درباره تاریخ باید داشته باشند.

روز جهانی انسانیت

برای مثال، برخی از فصل‌ها، سالگرد تأسیس اتحادیه بین‌المللی انسان‌گرا و اخلاقی (انسان‌گرایان بین‌المللی) را ترجیح می‌دهند، در حالی که فصل‌های دیگر یک روز اومانیستی را در تاریخ‌های مهم دیگری برای اومانیسم جشن می‌گیرند. در اواخر دهه ۱۹۸۰ و اوایل دهه ۱۹۹۰، ابتدا AHA و سپس Humanists International قطعنامه هایی را تصویب کردند که ۲۱ ژوئن را به عنوان روز جهانی انسان گرایی اعلام کردند. در هر دو مورد، این روز بر اساس دو قطعنامه اعلام شد: اولی تصمیم می‌گیرد که روز جهانی انسان‌گرا باشد، دومی تصمیم می‌گیرد که آن روز چه زمانی باشد.

روز جهانی انسانیت

چگونه روز جهانی انسان باوری – هیومنیسم – را جشن بگیریم

اولین و بهترین راه برای بزرگداشت روز جهانی انسان باوری – هیومنیسم – در نظر داشتن عاملیت خود به عنوان یک انسان است. چه چیزی محرک انتخاب های شماست و باعث می شود که شما انسان وارسته ای باشید؟ آیا این محرک، ترس از مجازات شدن توسط قدرتی برتر است؟ آیا بدنبال پاداش های بزرگ در آخرت هستید و این چیزی است که شما را از کشتن مردم و فریبکاری باز می دارد؟ و یا به طور ساده تر این که به گونه ای با دیگران رفتارِ همراه با شایستگی و احترام داشته باشیم، کافیست؟ که در واقع بهترین انگیزه ی مورد نیاز ما نیز هست؟ روز جهانی انسان باوری – هیومنیسم – شما را ترغیب می کند تا از این سؤالات بپرسید و مدتی را برای کمک به همنوع خود صرف کنید.

نظرات