تبریک روز جهانی یوگا + عکس و متن درباره یوگا

0

روز جهانی یوگا هر ساله در تاریخ ۲۱ ژوئن، که مصادف با ۳۱ خرداد در تقویم ایران است، جشن گرفته می‌شود. این روز به پیشنهاد دولت هند و با تصویب سازمان ملل در دسامبر سال ۲۰۱۴ به عنوان روز جهانی یوگا نام‌گذاری شده است.

تبریک روز جهانی یوگا

یوگا یک سنت باستانی فیزیکی، ذهنی و معنوی است که در هند آغاز شده و کلمه یوگا از زبان سانسکریت گرفته شده و به معنای پیوستن یا اتحاد است، که نمادی از اتحاد بدن و هوشیاری است. امروزه یوگا به شکل‌های مختلفی در سراسر جهان تمرین می‌شود و به طور فزاینده‌ای محبوبیت پیدا کرده است.

روز جهانی یوگا

شعار روز جهانی یوگا در سال ۲۰۲۴ “یوگا برای خود و جامعه” است که نشان‌دهنده تأثیر تبدیل‌کننده یوگا و هماهنگی ذهن و بدن، تعادل بین اندیشه و عمل، و وحدت خودداری و رضایت است. یوگا به عنوان یک رویکرد جامع به سلامت و رفاه، صلح را به زندگی پرمشغله ما می‌آورد و قدرت تبدیل آن چیزی است که در این روز ویژه جشن گرفته می‌شود.

این روز همچنین با انقلاب تابستانی در نیمکره شمالی و انقلاب زمستانی در نیمکره جنوبی مطابقت دارد و اهمیت زیادی در میان مردم اقصی نقاط دنیا دارد.

درباره لوگوی روز جهانی یوگا

خم شدن و روی هم قرار گرفتن هر دو دست در لوگو، سمبل یوگا و اتحاد است؛ که منعکس کننده اتحاد آگاهی فردی با آگاهی کل است، یک هارمونی کامل بین ذهن، بدن، انسان و طبیعت؛ رویکردی جامع به سلامتی و تندرستی.

برگ های قهوه ای سمبل عنصر زمین است، برگ های سبز سمبل طبیعت، آبی سمبل عنصر آب، نور سمبل عنصر آتش و خورشید سمبل نیرو، انرژی و الهام است.

لوگو بیانگر هارمونی و صلح برای بشریت است که اسانس و ماهیت یوگا می باشد.

روز جهانی یوگا

سنت‌های روز یوگا

روز جهانی یوگا یک جشن جدید است و هیچ سنت قدیمی برای برگزاری این روز وجود ندارد.

چون یوگا یک ورزش باستانی است و تاثیرات فراوانی روی ذهن و بدن دارد، توصیه می‌شود در این روز به تمرین یوگا بپردازید.

در بسیاری از کشور‌ها، همه افراد علاقه‌مند به یوگا در یک مکان، در فضای باز گرد هم می‌آیند و به صورت جمعی به تمرینات یوگا می‌پردازند.

نظرات