برای ثبت برند فوری و تضمینی به کجا مراجعه کنیم؟

0

یکی از لوازم مهم و تعیین کننده برای هر کسب و کاری، ثبت برند می باشد. در واقع زمانی که کسب و کار یا شرکت تجاری و خدماتی یا تولیدی شکل گرفت و به ثبت رسید باید برای آن یک نام تجاری یا برند انتخاب نمود تا در معاملات، مناسبات تجاری، امور تبلیغاتی و عقد قراردادهای مختلف با استفاده از آن برند، به فعالیت پرداخت.

 ثبت برند فوری

برند یا نام تجاری چیست؟

برند یا نام و نشان تجاری را یک نوع مالکیت معنوی برای هر شرکتی به شمار می آورند که با وجود نام، نشان، طرح و علامت مشخص و منحصر به فردی که دارد از سایر خدمات و محصولات سایر شرکت های رقیب مصون و متمایز مانده و نشان دهنده محصولات و خدمات شرکت شما باشد. برند یا نام تجاری می تواند به یک فرد، شخص حقوقی یا یک شرکت تجاری تعلق داشته باشد. شما با استفاده از ثبت برند می توانید از شرکت خود، خدماتی که به دیگران ارائه می دهید و یا محصولاتی که تولید می کنیدحمایت معنوی انجام دهید. با ثبت برند و نام و نشان تجاری می توان زمینه رشد و توسعه شرکت را فراهم نمود و جلوی سوء استفاده سایرین خصوصا رقبا که خدمات و محصولات مشابهی را ارائه می دهند، سد نمود.

ثبت برند فوری

برای ثبت برند چه مراحلی لازم است؟

برای آن که ثبت برند را به سرانجام برسانید باید مراحل زیر را طی کنید:

انتخاب نام برند

در قدم اول باید یک نام برند منحصر به فرد و متمایز برای شرکت خود برگزینید. این برند باید قبلا توسط شرکت دیگری ثبـت نشده باشد و همچنین از نظر اداره مالکیت معنوی مورد تایید قرار بگیرد. در واقع باید برندی که انتخاب می کنید معنا و مفهوم مشخصی داشته باشد و بتواند به خوبی محصولات و خدماتی که شرکت شما ارائه می دهد را نمایندگی کند.

ثبت برند فوری

استعلام از برند

پس از انتخاب نام برند مناسب برای شرکت خود باید به سامانه مالکیت معنوی مراجعه کنید. در این سامانه می توانید نسبت به استعلام نام برند انتخابی خود اقدام نموده تا مطمئن شوید که این برند قبلا توسط فرد یا شرکت دیگری به ثبـت نرسیده باشد.

فراهم نمودن مدارک لازم و ثبت اظهارنامه

پس از این مرحله بر اساس حقیقی یا حقوقی بودن برند، مدارک لازم را فراهم نمایید. سپس مدارک را به همراه اظهارنامه در سامانه بارگذاری نمایید. این مدارک و اظهارنامه ها به ترتیب در سامانه مورد بررسی قرار می گیرد.

ثبت برند فوری

چاپ آگهی تقاضای ثبت در روزنامه رسمی و تشکیل پرونده

پس از تایید نام برند، درخواست ثبت برند برای یک ماه روزنامه رسمی شده و پس از عدم اعتراض به آن، مورد تایید نهایی قرار می گیرد. پس از این مرحله باید در اداره مالکیت معنوی اقدام به تشکیل پرونده کنید و سایر مراحل قانونی را انجام دهید.

ثبت برند فوری

برای ثبت برند فوری و تضمینی به کجا برویم؟

به منظور ثبت برند به صورت تضمینی و در اسرع وقت می توانید به هلدینگ ثبتی و حقوقی ملاصدرا مراجعه کنید. این هلدینگ در زمینه ثبت شرکت نیز خدمات متمایزی ارائه می دهد. ملاصدرا با دارا بودن کارشناسان باتجربه و متخصص در اسرع وقت کار ثبت برند شما را اجرایی کرده و در زمینه استعلام شرکت و سایر خدمات مورد نیاز اقدام می کند. با هلدینگ ملاصدرا به خیالی آسوده به ثبت شرکت و سپس ثبت برند مورد نظر خود بپردازید./۳۰۶۶۰۲

نظرات