بیوگرافی محمد فاضلی جامعه شناس و همسرش و فرزندان +سوابق و عکس

0

بیوگرافی محمد فاضلی جامعه شناس و همسرش و فرزندان +سوابق و عکس جدید

محمد فاضلی کیست ؟ محمد فاضلی استاد دانشگاه و جامعه شناس است که اخیرا به عنوان مشاور پزشکیان فعالیت دارد. حقایقی درباره زنذگی شخصی و حرفه ای محمد‌فاضلی رخ داده است. ادامه بیوگرافی محمد فاضلی ‌و همسرش و فرزندلن و سوابق شغلی وی می خوانید.

اینروزها در برنامه میزگرد فرهنگی مسعود پزشکیان کاندیدای ریاست جمهوری که بصورت زنده از صدا و سیما در حال پخش بود اتفاقی نادر و زشت افتاد که در پی درگیری لفظی کارشناس برنامه با محمد فاضلی مشاور پزشکیان ، وی با پرتاپ میکرفون برنامه زنده را ترک کرد.(فیلم) از این رو قصد داریم در این مطلب با وی بیشتر آشنا بشیم.

بیوگرافی محمد فاضلی جامعه شناس و همسرش و فرزندان +سوابق و عکس

بیوگرافی محمد فاضلی

محمد فاضلی متولد ۱۳۵۳ در تهران است او جامعه‌شناس ایرانی و استادیار سابق و اخراجی دانشگاه شهیدبهشتی است. وی همچنین مشاور وزیر نیرو و رئیس سابق مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی و معاون پژوهشی مرکز بررسی‌های استراتژیک و مدیر شبکه مطالعات سیاست‌گذاری عمومی از سال ۱۳۹۲ تا ۱۳۹۶ بود.

محمد فاضلی مشاور پزشکیان کیست و اهل کجاست؟

فاضلی دانش‌آموختهٔ مهندسی صنایع از دانشگاه صنعتی امیرکبیر و دکتری جامعه‌شناسی از دانشگاه تربیت مدرس است. او از سال ۱۳۸۶ تا ۱۳۹۰ استادیار دانشگاه مازندران بود و از سال ۱۳۹۳ عضو هیئت علمی دانشگاه شهید بهشتی است. در سال ۱۳۹۶ از محمد فاضلی به‌عنوان یکی از نامزدهای تصدی ریاست سازمان محیط‌زیست نام برده می‌شد. او از ۱۷ آبان ۱۳۹۶ به سمت «مشاور برنامه‌ریزی راهبردی و توسعه پایدار» وزیر نیرو منصوب شد و از ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۷ رئیس مرکز امور اجتماعی منابع آب و انرژی است

محمد فاضلی

پژوهش‌های او عمدتاً دربارهٔ جامعه‌شناسی علم، جامعه‌شناسی شهری و جامعه‌شناسی سیاسی است. او در مقالات و سخنرانی‌های مختلف به نقد سیاست‌ها در حوزه آموزش عالی، محیط زیست، حقوق شهروندی و توسعه پرداخته‌است. فاضلی نوشته‌های خود را در وبلاگی با نام «دغدغه ایران» منتشر می‌کند و یک کانال تلگرامی و پادکستی هم در کست باکس castbox با همین نام دارد. او در آبان ۱۳۹۵ در برنامه زاویه، تأکید بر مقاله به‌عنوان شاخص اصلی تولید علم را اشتباه دانست. حمیدرضا عریضی به سخنان او در این برنامه واکنش نشان داد.

همسرش و فرزندان

از زندکی خصوصی و خانواده محمد فاضلی خبری منتشر نشده است. خبرب نیز درباره همسر و فرزندان ایشلن در دست نیست. با اینکه موضوع مهمی برای کاربران شبکه های اجتماعی شده تا با خانواده محمد‌فاضلی اشنا شوند و اینکه اهل کحاست و همسر و فرزندان وی کی هستند اما در هاله ای از ابهام قراز دارد

در پی حادثه پلاسکو، فاضلی خواستار تهیه گزارش ملی پلاسکو شد و یکی از اعضای هیئت ویژه گزارش ملی بررسی حادثه ساختمان پلاسکو بود.

محمد فاضلی

آثار  و کتاب ها 

ایران بر لبه تیغ، محمد‌فاضلی (تالیف)، ناشر: روزنه
شهر، حمل و نقل و زندگی روزمره، محمد‌فاضلی (گردآورنده)، ناشر: تیسا
بنیان‌های ساختاری تحکیم دموکراسی: تجربهٔ دموکراسی در ایران، ترکیه و کره جنوبی، محمد فاضلی، ناشر: کندوکاو
روش تطبیقی فراسوی راهبردهای کمی و کیفی، چارلز سی ریگین، (مترجم)، ناشر: آگه
جامعه‌شناسی علم و انجمن‌های علمی در ایران، محمد فاضلی، محمود شارع‌پور، ناشر: پژوهشکده مطالعات فرهنگی و اجتماعی
جامعه‌شناسی مصرف موسیقی، محمـد‌فاضلی، ناشر: پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات
ارزیابی تأثیرات اجتماعی، محمـد‌فاضلی، ناشر: جامعه‌شناسان
دام‌های اجتماعی و مسئلهٔ اعتماد، بو روتستاین، گروه مترجمان، ناشر: آگه
جامعه ایرانی و اخلاق اجتماعی، محمـد‌فاضلی و فرناز سربندی، ناشر: مرکز تحقیقات استراتژیک
مصرف و سبک زندگی، محمـد‌فاضلی، ناشر: صبح صادق
ارزیابی تأثیرات اجتماعی: سیاست‌ها، برنامه‌ها و طرح‌ها،
سیاست در بستر زمان: تاریخ، نهادها، و تحلیل اجتماعی، پل پیرسون،

نظرات