شیدینگ چشم چیست + عوارض،مراقبت ها و تمام نکات درباره شیدینگ چشم

0

شیدینگ چشم : در واقع شیدینگ یکی از روش‌های نیمه دائمی طراحی ابرو، لب و سایه چشم به سبکی جدید است که به آن سایه پودری نیز گفته می‌شود. در ادامه همراه حرف تازه باشید تا تمام نکات را بدانید.

شیدینگ چشم

شیدینگ چشم چیست؟

پیش از هر چیز بیایید در خصوص شیدینگ بیشتر بدانیم. شیدینگ در اصل به معنی سایه زدن است که آرایشی نیمه دائمی برای طراحی ابروها، لب‌ها یا پشت پلک بالایی را به وجود می‌آورد. اما مزیت این تکنیک در طبیعی بودن آن است و این ویژگی باعث شده تکنیک شیدینگ در بین بانوان از محبوبیت خاصی برخودار باشد.

انواع آن :

شیدینگ ساده :

تاتو ساده چشم از رایج‌ترین نوع شیدینگ چشم است که به صورت یک خط نازک بالای مژه‌ها کشیده و تاتو می‌شود. این نمونه از شیدینگ برای اکثر چشم‌ها قابل اجرا است و برای افرادی که دارای پلک‌های افتاده و یا خسته هستند می‌تواند گزینه بسیار خوب و زیبایی باشد.

شدینگ بن مژه :

افرادی که قصد دارند حالت چشم خود را حفظ کنند و همراه با آن چشم‌های زیباتری داشته باشند بهتر است از شیدینگ بن مژه استفاده کنند. به عبارتی با استفاده از شیدینگ بن مژه می‌توان مژه‌های خود را پر پشت‌تر و پر رنگ‌تر نشان داد.

انواع شیدینگ چشم

شیدینگ پودری

همان‌طور که گفته شد در شیدینگ، سایه‌ای در ابرو، پشت چشم یا لب‌ها ایجاد می‌شود که بر اساس آن فرم لب‌ها، چشم‌ها و ابروها تغییر کرده و برجسته می‌شوند. بهتر است بدانید که در شیدینگ چشم سایه ایجاد شده توسط میکروشیدینگ ایجاد میشود و به همین دلیل به آن سایه پودری هم گفته می‌شود و آن را از روش‌های آرایشی نیمه دائمی می‌دانند.

میکرو شیدینگ

همان‌طور که گفته شد میکروشیدینگ یکی از جدیدترین روش‌های طراحی برای بخش‌هایی مانند ابرو، لب و چشم است که امکان سایه زنی را فراهم می‌کند. میکروشیدینگ چشم به صورت سایه چشم، خط چشم و همچنین به صورت تلفیقی قابلیت اجرا دارد. در نظر داشته باشید که به کارگیری شیدینگ سایه چشم جدا از آن که سایه ملایم و زیبایی را برای شما ایجاد می‌کند موجب درشت‌تر و زیباتر به نظر رسیدن چشم شما می‌شود. توجه داشته باشید که این تکنیک ابزارهای مخصوص به خود را دارد که سوزن شیدینگ چشم نیز از ابزارهای این تکنیک می‌باشد.

آموزش:

شیدینگ چشم، لب و یا ابرو تک نیکی است که بیشتر در سالن‌های زیبایی از آن استفاده می‌شود و کمتر کسی است که خارج از آرایشگاه و بدون کمک آرایشگر این تکنیک را برای خود اجرا می‌کند. اما به طور خلاصه اگر بخواهید بدانید که شیدینگ چشم چگونه انجام می‌شود مراحل زیر را دنبال کنید.

اولین مرحله برای شیدینگ چشم آماده کردن مشتری است. ارائه مشورت به مشتری و آگاهی دادن در خصوص انتخاب مدل و رنگ مناسب از جمله نکاتی است که باید پیش از شروع کار به مشتری داده شود. همچنین توجه داشته باشید که در این آرایش برخلاف سایر آرایش‌ها انتخاب مدل مناسب بسیار حائز اهمیت است؛ چرا که نتیجه نهایی تاثیر زیادی در زیبایی چشم‌ها و گیرایی آن دارد.

دومین مرحله مربوط به قرینه سازی است که مرحله‌ای مهم و حساس است. به عبارتی در این مرحله نقطه گذاری قسمت‌های مهم انجام می‌شود. معیار قرینه سازی در میکروشیدینگ چشم، تشخیص فاصله ابروها و برآمدگی پلک‌ها می‌باشد.

مرحله سوم از این تکنیک مربوط به استفاده از بی حسی است. در این روش همانند روش‌های تتو از بی‌حس کننده پدی یا پمادی استفاده می‌شود تا مشتری در حین انجام شیدینگ هیچ گونه دردی را احساس نکند. استفاده از بی حس کننده‌ها قوانین مخصوص به خود را دارد که آرایشگر و یا تکنسین شما آن را اجرا خواهد کرد.
انتخاب نوع سوزن در مرحله پنجم قرار دارد که معمولا از سوزن سه سر گرد برای میکروشیدینگ استفاده می‌شود. دلیل این امر آن است که سوزن سه سر گرد پخش رنگ خوبی دارد و با استفاده از سه سر سوزن فشار دستگاه روی سه سوزن اعمال می شود.

در مرحله بعدی سوزن انتخاب شده در دستگاه مخصوص این تکنیک قرار رفته و میزان عمق کاشت و سرعت آن با استفاده از دکمه‌های قرار گرفته روی دستگاه تنظیم می‌شود.
در مرحله آخر شیدینگ چشم، آرایشگر فعالیت خود را شروع کرده و پس از اتمام آن شما می‌توانید نتیجه نهایی را مشاهده کنید.

آموزش شیدینگ چشم

همراه ما باشید

نظرات