بیوگرافی نفس بازغی دختر بازیگر مشهور پژمان بازغی

0

نفس بازغی، دختر زوج هنری پژمان بازغی و مستانه مهاجر، بازیگر نوجوان ایرانی است. او برای نخستین بار در سریال «گناه فرشته» در نقش تینا به طور رسمی وارد دنیای بازیگری شد. نفس که ۱۵ سال دارد، پیشه والدین خود را دنبال کرده و در این راه گام برمی‌دارد.

زندگی شخصی و خانواده نفس بازغی

نفس بازغی در تاریخ ۵ تیر ماه سال ۱۳۸۷ در تهران به دنیا آمد. پدرش پژمان بازغی بازیگر و مادرش مستانه مهاجر تدوینگر معروف است. نفس بازغی تک فرزند بوده و خواهر و برادری ندارد همانطور که در بالا هم اشاره شد شغل پدر نفس بازغی بازیگری و شغل مادرش تدوینگری، تهیه کننده و کارگردانی است. مورد جالب که کاربران درباره ویژگی های شخصی این بازیگر جستجو کرده بودند، قد نفس بازغی بود که میتوان گفت او در میان بازیگران با قد نسبتا متوسط رو به کوتاه قرار دارد.

نفس بازغی

شروع فعالیت هنری

دختر مستانه مهاجر و پژمان بازغی کار هنری خود را از تئاتر خانمِ آقاى جورج کلونى و سریال گناه فرشته در شبکه نمایش خانگی آغاز کرده و در فیلم سینمایی جوجه تیغی به کارگردانی مادرش نیز حضوری کوتاه داشته است.

در سال های اخیر همواره شایعاتی درباره ی جدایی پژمان بازغی و همسرش مستانه مهاجر، تدوینگر مشهور سینما، از یکدیگر مطرح بود، مهاجر در گفتگوی جدیدی با برنامه ی اینترنتی علی ضیا، برای نخستین بار پایان زندگی مشترکش با پژمان بازغی را تأیید کرده است.

فیلم‌های نفس بازغی

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به فیلم‌هایی که نفس بازغی در آن بازی کرده است.

همانطور که گفتیم اولین حضور حرفه‌ای و رسمی نفس بازغی مقابل دوربین سریال گناه فرشته بود بازیگر نقش تینا دختر مهتاب با بازی لادن مستوفی و حامد با بازی شهاب حسینی، کاراکتری بود که نفس بایستی آن را به نمایش می‌گذاشت. او در این سریال در کنار بازیگران معروفی همچون آشامحرابی، پردیس پورعابیدینی، بهروز رضوی، امیر آقایی و… به ایفای نقش پرداخت.

نفس بازغی

والدین مشهور نفس بازغی

پژمان بازغی متولد ۱۹ دی ۱۳۵۳ در تهران،  فارغ التحصیل لیسانس مهندسی صنایع دانشگاه امیرکبیر می باشد که از ۱۹ سالگی با فیلم «اعتراف» جلوی دوربین رفت و با سریال «مرد هزار چهره» به شهرت رسید

وی در شهر تهران و در یک خانواده لاهیجانی به دنیا آمد، مادرش خانه دار و پدرش بازنشسته نیروی دریایی می باشد.

یک برادر بزرگتر از خود به نام پیام و یک برادر کوچک تر بنام پرهام دارد که هر سه تحصیلکرده دانشگاه امیرکبیر هستند، پیام شیمی و پرهام مهندسی صنایع خوانده است.

نفس بازغی در برهوت

وی و امیر جعفری در فیلم برهوت همبازی هستند؛ برهوت اولین فیلم سینمایی خانم بازغی است که به کارگردانی منصور وثوقی و تهیه کنندگی محمد کمالی پور، بازیگرانی همچون ریما رامین‌فر، نگار عابدی، نیلوفر رجایی فر، ستاره پسیانی، علیرضا استادی و امیر جعفری را در اختیار دارد.

نفس بازغی

ازدواج و جدایی مستانه مهاجر و پژمان بازغی

مستانه مهاجر در سال ۱۳۸۴ وقتی ۳۱ ساله بود با پژمان بازغی (متولد سال ۱۳۵۳) ازدواج کرد که ثمره ی این زندگی دختری به نام نفس بود که در سال ۸۷ به دنیا آمد.

مهاجر در مصاحبه ای درباره ی نحوه ی آشنایی اش با پژمان بازغی گفته بود: «من عاشق پژمان شدم، ما اولین بار در یک جشنواره سینمایی یکدیگر را دیدیم، دوست مشترکی داشتیم که ما را به هم معرفی کرد که این آشنایی در نهایت در سال ۸۴ منجر به ازدواج شد.»

گفتنی است مستانه مهاجر تدوین‌ گر مشهور سینما، در قسمت اول این برنامه مهمان علی ضیا شد و از مبتلا شدن به سرطان رحم تا جدایی‌ اش از پژمان بازغی صحبت کرده بود.

نظرات