۳ انشا درباره طبیعت و طبیعت گردی با مقدمه و نتیجه گیری برای کلاس دوم و سوم دبستان

0

انشا درباره طبیعت : برای نوشتن انشاهای زیبا و احساسی باید موضوع احساسی هم پیدا کنید مثل طبیعت، طبیعت با تمام زیبایی هایش حس های ترسناکی ام دارد اما این بستگی به دید شما دارد . در ادامه همراه حرف تازه باشید.

انشا درباره طبیعت

۳ انشا درباره طبیعت و طبیعت گردی با مقدمه و نتیجه گیری برای کلاس دوم و سوم دبستان

  • انشا اول :

مقدمه:

طبیعت یکی از نعمت هایی است که خدا در اختیار ما قرار داده است تا علاوه بر استفاده از آن، در حفظ آن تلاش کنیم. طبیعت یعنی هر چیزی که خداوند به ما بخشیده است ؛ طبیعت یعنی سرسبزی و بلندی کوه و دشت و صحرا و زیبایی دریا و خورشید و خیلی از چیز های دیگر که در دنیا وجود دارند.

تماشای طبیعت خیلی حس خوبی دارد. از درختان زیبا تا گل های زیبا و خوش بو و حیوانات قشنگ و کوه های بلند، همگی به انسان حس آرامش می دهند.

بدنه:

هنگامی که بهار می شود با تماشای آن حس آرامش خواهیم داشت و دوست داریم مدام در طبیعت چرخ بزنیم. وقتی صدای شرشر آب را می شنویم یا هنگامی که قایقی را در دل دریا می بینیم، حس سبکی خواهیم داشت و این حس خیلی لذت بخش می باشد. غروب خورشید نیز مملو از زیبایی می باشد! هنگامی که خورشید غروب می کند و کم کم به پشت کوه حس خیلی خوبی است.و زیباتر از همه این ها، بیدارشدن از خواب در فصل زمستان و دیدن دانه های رقصان برف می باشد که بر ساقه های درختان می نشیند! و درختانی که کم کم از برف سفید پوش می شوند و زیباییشان چند برابر می شود.

نتیجه :

طبیعت خیلی زیباست به این دلیل که خالق طبیعت نیز زیباست. به نظر من طبیعت دست ما انسان ها امانت می باشد و ما باید از آن به خوبی نگهداری کنیم و آسیبی به آن وارد نکنیم.

  • انشا دوم:

مقدمه:

ما در زیبا ترین سیاره ای زندگی می کنیم که دارای طبیعت بسیار تمیز و جذاب پر از سرسبزی است. طبیعت بهترین دوست ما است که همه منابع ما را برای زندگی در اینجا فراهم می کند. آب برای نوشیدن به ما می دهد، هوای خالص برای نفس کشیدن، غذا خوردن، زمین برای اقامت، حیوانات، گیاهان برای استفاده های دیگر ما، و غیره برای بهبود ما.. ما باید طبیعت خود را حفظ کنیم، آن را صلح آمیز نگه داریم، آن را تمیز نگه داریم و از تخریب آن جلوگیری کنیم تا بتوانیم از طبیعت برای همیشه لذت ببریم. طبیعت گرانبها ترین هدیه ای است که از سوی خدا به ما داده شده است تا از آن لذت ببرید، اما به آن آسیب نرسانید.

بدنه:

طبیعت زیبا و جذاب اطراف ما باعث می شود که ما خوشحال تر باشیم و محیط طبیعی ما را برای زندگی سالم تر خواهد کرد. طبیعت دارای انواع گوناگونی از گل ها، پرندگان ، حیوانات، گیاهان ، آسمان ، زمین، رودخانه ، دریا، جنگل ، هوا، کوه ، دره ، تپه ها و خیلی از چیزهای دیگر می باشد.خداونددطبیعت را برای زندگی موجودات ایجاد نموده است. همه چیزهایی که ما جهت زندگی مان استفاده می کنیم دارایی های طبیعت می باشد که نباید به آن آسیب بزنیم.ما نباید در اصالت طبیعت دست ببریم و نباید با چرخه اکوسیستم ناسازگار رفتار نماییم. طبیعت محیطی زیبا جهت زندگی و لذت بردن را فراهم خواهد کرد، پس مسئولیت ما این می باشد که آن را تمیز نگهداری نماییم و از تمام آسیب ها خودداری کنیم. در دنیای مدرن، خیلی از فعالیت های بشر، طبیعت را به شدت به خظر انداخته است. ما همه باید تلاش نماییم تا زیبایی طبیعت را حفظ نماییم.ما هر لحظه طبیعت را می بینیم و از آن لذت می بریم. ما تغییرات طبیعی را در آن می بینیم، صدای آن را می شنویم و آن را در همه جا حس می کنیم. مسئولیت ما در برابر زیبایی های طبیعت این می باشد که دارایی های موجود در طبیعت را را نجات دهیم تا حیات جاودانی بر زمین باقی بماند. در صورتی که ما هیچ قدمی برای مراقبت از طبیعت برنمیداریم، نسل های آینده با خطر روبرو خواهند شد. ما باید ارزش واقعی طبیعت را درک نماییم.

نتیجه گیری:

طبیعت گرانبها ترین هدیه از طرف خدا برای زندگی انسان ها روی زمین می باشد. ما باید از طبیعت سپاس گزار باشیم تا به ما کمک نماید بهتر زندگی کنیم. ما باید با تمام وجود برای سالم ماندن طبیعت تلاش کنیم و آن را برای آیندگان خود نیز نگهداریم.

انشا درباره طبیعت گردی

  • انشا سوم :

مقدمه :

جنگل، آبادی از زیبایی و آرامش است که هرگونه نگرانی و استرسی را از ذهن انسان دور می‌کند. از تاریکی سایه‌های درختان تا صدای آرام و زمزمه‌ی باد در برگ‌ها، همه چیز در جنگل احساس زنده بودن و اتصال با طبیعت را به انسان ارائه می‌دهد.

بدنه :

جنگل‌ها، منابع بی‌نهایتی از تنوع زیستی هستند که به حفظ تعادل در محیط زیست کمک می‌کنند. درختان بلند و قدرتمند، زندگی به این مکان می‌بخشند و محیطی زیبا و پرانرژی را برای انسان و حیوانات فراهم می‌کنند. جنگل‌ها، محافظ طبیعی انواع گونه‌های حیوانی و گیاهی هستند و نقش بسیار مهمی در تنظیم آب و هوا و حفظ خاک و آب دارند.اما متأسفانه، جنگل‌ها در معرض تهدیدات و آسیب های بسیاری قرار دارند. بریدن درختان، انحراف رودخانه‌ها، تخریب زمین‌های جنگلی و آتش‌سوزی‌های عمدی، همه این عوامل باعث کاهش جمعیت درختان و تخریب جنگل‌ها می‌شود. این اقدامات نابخردانه، علاوه بر ایجاد اختلالات در اکوسیستم جنگل، منجر به افزایش گازهای گلخانه‌ای، کاهش تنوع زیستی و افزایش خطرات طبیعی مانند سیلاب و خشکسالی می‌شود.

نتیجه:

بنابراین، حفظ جنگل‌ها و محافظت از آن‌ها برای حفظ زیبایی و تنوع زیستی زمین بسیار حیاتی است. باید از منابع طبیعی با احترام برخورد کرده و اقداماتی برای حفظ و محافظت از جنگل‌ها به عنوان یک معجزه‌ی زیستی انجام داد. به امید آن روز که جنگل‌ها به عنوان پالایشگاهی از زیبایی و حیات، برای نسل‌های آینده باقی بمانند.

انشا درباره طبیعت برای کاس سوم

همراه ما باشید

نظرات