۷۸ مدل تزیین عیدی عروس برای عید قربان ۱۴۰۳ با دیزاین جدید و شیک

0

عیدی عروس برای عید قربان ۱۴۰۳ : بردن هدیه و عیدی برای عروس خانم از رسوم رایج در عید قربان می باشد که خانواده ها برای نو عروس ها و دختران عقد کرده وسایل و عیدی مناسب با عید قربان مانند گوشت و گوسفند و لباس و طلاجات و کیف و کفش و میوه می برند. از این رو تزیین و دیزاین عیدی عروس برای عید قربان بسیار مهم است. در زیر جدیدترین مدل تزئین عیدی عروس برای عید قربان با دیزاین و چیدمان جدید و شیک ۱۴۰۳ را برای شما اورده ایم تا ایده بگیرید.

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان ۱۴۰۳

کادو و هدیه برای عروس در عید قربان توسط خانواده داماد به عروس خانم هدایایی را به رسم محبت و علاقه و احترام پیشکش میکرده است . این عید بزرگترین عید ایرانی هاست که به مناسبت آمدن عید قربان رسم عیدی بردن برای عروس ممکن است شامل طلا ، لوازم آرایش ، لباس مجلسی ، لباس خانگی ، شال و روسری ، مانتو و کیف و کفش و چادر و … باشد که بسته به فرهنگ و قومیت و البته وسع خانواده ها متفاوت است .

در برخی خانواده ها برای عروس در این روز گوسفند هدیه میبرند . هدیه عید قربان از آنجایی که یکی از بزرگترین اعیاد مسلمانان است بجز ایران در سایر کشور های اسلامی مرسوم است که بردن قرآن به همراه هدایا برای عروس و داماد با تزیین و مراسمات در برخی کشور های مسلمان دیده میشود .

مدلهای جدید تزیین و چیدمان عیدی عروس برای عید قربان

البته اینروزها شرایط بد اقتصادی که همه خانواده ها را با خود درگیر کرده و عروس خانم ها باید توقعات خود در هر توان همسر یا خانوده اش تعدیل کند . درست است که عید قربان یک عید عبادی، ‌اجتماعی، اقتصادی است و ریشه قرآنی و الهی دارد و هر مسلمانی می داند که چرا و به چه هدف این عید را برگزار می کند.
تزیین گوشت برای عید قربان با ایده های جذاب و جدید

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

ایده تزیین میوه عروس برای عید قربان ۱۴۰۳

هدایایی که برای عروس خریداری کرده‌اید، به صورت زیبا تزیین کنید. تزئین این هدایا را می‌توانید به کمک روبان، گل، شمع و موارد تزئینی انجام دهید. هدایای را در جعبه‌های کادویی شکیل به همراه یک کارت پستال قرار دهید و بهتر است این هدایا را به همراه بزرگترهای فامیل به منزل عروس خانم ببرید. عیدی به عروس در عید قربان باید با توجه به رسم و رسومات انجام شود تا اختلافی بین خانواده‌ها به وجود نیاید در کنار همه هدایا می‌توانید گل و شیرینی نیز به همراه ببرید و با این کار احترام بیشتری به خانواده عروس بگذارید.

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

چیدمان هدیه نوعروس برای عید‌قربان

برخی از خانواده‌ها رسم دارند در زمان عید قربان و دیگر اعیاد، برای نو عروس‌ها در سال اول ازدواجشان هدایایی به عنوان عیدی کادو بدهند. این هدایا با توجه به رسم و رسومات قبیله ای و توان مالی خانواده‌ها، متفاوت است برخی از خانواده‌ها رسم دارند در این روز مقداری گوشت قربانی گوسفند را به عنوان عیدی به خانواده عروس می‌دهند اما باز هم می‌توانید با توجه به توان مالی خود، هدیه ای مناسب تهیه کنید.

ایده تزیین میوه عروس برای عید قربان 1403

نحوه دیزاین هدایای عروس ها برای عید‌قربان

شما می‌توانید زیورآلاتی مثل گردنبند طلا، گوشواره طلا، پابند و دستبند طلا و…را به عنوان عیدی برای عروستان تهیه کنید. یکی از بهترین انتخاب‌ها برای هدیه دادن به نوعروس‌ها، زیورآلات و اکسسوری است. رسم خرید طلا و جواهرات در بیشتر قوم‌های ایرانی وجود دارد اما امروزه با بالا رفتن قیمت طلا و توان مالی خانواده‌ها، برخی ممکن است نتوانند طلا خریداری کنند. خرید مواد غذایی می‌تواند گزینه خوبی به عنوان عیدی دادن به عروس‌ها باشد. مهم‌ترین مواد غذایی را خریداری کرده و به صورت بسته‌بندی شده و زیبا به منزل عروس خانم ببرید و هدیه دهید. در برخی از شهرهای ایران رسم است که خانواده داماد در صورت متمول بودن برای عروس خود گوسفند هدیه می برند. برخی خانواده ها نیز همراه هدایایی که می برند مقداری گوشت را بسته بندی و تزئین کرده و به عنوان پیشکش به خانواده عروس تقدیم می کنند

ایده تزیین گوشت عروس برای عید قربان 1403

ایده تزیین گوشت و گوسفند عروس برای عید قربان ۱۴۰۳

خریدن لباس به عنوان عیدی انتخاب خوبیست، زیرا هم قیمتی مناسبی دارد هم آنها را به زیبایی می‌توان تزیین کرد و هدیه داد. در یک جعبه شیک، مانتو، شلوار، شال، تاپ و شلوار و.. را تزئین شده قرار داده و به نوعروس‌ها به عنوان عیدی هدیه دهید. یا می توانید ساعتی زیبا برای عروس خانم تهیه کنید و برای او هدیه ببرید. می توانید به جز ساعت اکسسوری های دیگر مانند دستبند نقره، سرویس نقره و… را برای او هدیه ببرید. در کنار خرید لباس می‌توانید این دو گزینه را خریداری کنید و به نو عروس هدیه دهید.

در عید قربان، بسیاری از خانواده‌ها رسم دارند به عنوان قربانی گوسفندی را سر می‌برند. می‌توانید مقداری از گوشت این قربانی را به همراه مواد غذایی به عروس خانم‌ها هدیه دهید.

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

لبست خرید هدیه

سرویس یا نیم ست طلا یا یک تکه طلا
لباس مجلسی یا پارپه مجلسی
مانتو شلوار
لباس زمستانی مثل پالتو و کاپشن و بوت
لباس خانگی
لباس زیر
شال و روسری
کیف و کفش
کمربند و ساعت
پول
گوسفند ( برای عید قربان )
میوه
شیرینی یا کیک شکلات
آجیل
سبد گل یا دسته گل
لوزام آرایشی و بهداشتی
انواع کرم و عطر و ادکلن
سشوار ، اپی لیدی ، اتو مو ، بابلیس
مواد غذایی مثل برنج و روغن و چای گوشت و مرغ

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین وسایل عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین هدیه عروس برای عید قربان 1403

ایده تزیین گوسفند عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

تزیین عیدی عروس برای عید قربان 1403

نظرات