خرید انواع تابلو برق صنعتی با قیمت مناسب

0

با پیشرفت تکنولوژی شاهد گسترش صنعت برق نیز هستیم و چه بسا اینکه در حوزه برق صنعتی از تجهیزات بسیار زیادی استفاده می‌شود. تابلو برق‌ها یکی از پرکاربردترین تجهیزاتی هستند که در دنیای برق صنعتی این محفظه‌های مقاوم نقش مهمی ایفا می‌کنند. همانگونه که مستحضرید، در شبکه برق رسانی تجهیزات بسیار زیادی با عملکردهای خاصی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

تابلو برق صنعتی خود شامل انواع مختلفی است که تابلو برق چنج اور یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کاربردی آن به شمار می‌رود. این تابلوها نیز دارای ویژگی‌ها و کاربردهای متنوعی هستند که اهمیت استفاده از آنها را بیشتر می‌کند. در ادامه با ما همراه باشید تا توضیحات کامل‌تری در رابطه با قیمت تابلو برق چنج و دیگر مشخصات آن ارائه دهیم.

  تابلو برق صنعتی

اهمیت استفاده از تابلو برق چنج اور

تابلو برق چنج اور یکی از کاربردی‌ترین انواع تابلو برق‌هایی محسوب می‌شود که وظیفه ایجاد جابجایی بین دو ورودی برق را به عهده دارد. این تابلو برق‌ها به صورت اتوماتیک کار می‌کنند و برای تامین برق صنایع مختلف مهم هستند.

در بسیاری از صنایع، قطعی برق می‌تواند مشکلات جبران ناپذیر بسیار زیادی را به وجود بیاورد که برای جلوگیری از این کار باید از منابع مناسبی به عنوان پشتیبان استفاده کرد. تابلوهای چنج اور دارای ویژگی‌های خاصی هستند که باعث شده از آنها به عنوان یک منبع برق مناسب استفاده شود. این دستگاه الکترونیکی پرکاربرد سطح ولتاژ یا جریان الکتریکی بین منابع گوناگون را به راحتی تغییر می‌دهد.

در واقع این تابلوها برای تغییر وضعیت طراحی شده‌اند و وظیفه آنها جابجایی بار به دیگر منابع همانند ژنراتور اضطراری است. در کنار این تابلوها بد نیست تابلو بانک خازنی را نیز به عنوان یک وسیله پرکاربرد برای کاهش هزینه‌های برق استفاده کنید. برای اینکه این دو تابلو در کنار یکدیگر عملکرد مناسبی داشته باشند، باید هنگام خرید به سطح کیفیت، نوع کاربرد و حتی بررسی قیمت تابلو بانک خازنی و چنج اور بپردازید.

تابلو برق صنعتی

کاربرد تابلو برق چنج اور

تابلو برق چنج اور به عنوان پرکاربردترین تجهیزات در صنعت برق از ترانس‌های جریان، تریستور ولتاژ، دیود و کنترل کننده‌های الکترونیکی تشکیل می‌شود. به کارگیری تمامی این قطعات الکترونیکی در این تابلو برق باعث شده تا به عنوان یک ابزار کارآمد امروزه در صنایع مختلفی بتوان از آن استفاده کرد.

تابلو برق چنج اور به عنوان یک تابلو منحصر به فرد برای تغییر دادن سطح ولتاژ جهت استفاده سیگنال الکتریکی ورودی به دستگاه طراحی شده‌ است. با توجه به عملکرد ین تابلوها امروزه در مراکز متعددی از آنها استفاده می‌شود که برخی از آنها شامل:

مراکز بهداشتی و بیمارستان‌ها

مراکز بهداشتی و درمانی یکی از حساس‌ترین مراکزی به شمار می‌روند که در آنجا از دستگاه‌ها و تجهیزات درمانی الکترونیکی متعددی استفاده می‌شود که نیاز دائمی به جریان برق دارند. زمانی که به صورت ناگهانی در شبکه برق رسانی اختلالی به وجود بیاید با استفاده از تابلـو برق چنج اور از قطعی جریان برق جلوگیری می‌شود.

برج‌های خنک کننده

امروزه برای تامین توان الکتریکی لازمه و از طرفی عملکرد صحیح خنک کننده‌ها از این تابلوهای پرکاربرد در نیروگاه‌ها، تجهیزات صنعتی و همچنین برج‌های خنک کننده استفاده می‌شود.

برج‌های ارتباط

امروزه در برج‌های ارتباطی برای تامین انرژی مورد نیاز تجهیزات مختلف ارتباطی به تابلو برق چنج نیاز ضروری است تا عنوان یک سیستم پشتیبان تامین کند. برج‌های ارتباطی جزو مهم‌ترین و حساس‌ترین مکان‌هایی هستند که در آنها تجهیزات ارتباطی الکترونیکی متعددی استفاده می‌شود. با به کارگیری این تابلو برق‌ها در صورت قطع منبع برق اصلی، تابلو برق به صورت خودکار به عنوان یک منبع پشتیبان عمل می‌کند.

تابلو برق صنعتی

قیمت تابلو برق چنج اور

یکی از نکات مهمی که هنگام خرید تابلو برق چنج اور مورد بررسی قرار می‌گیرد، قیمت تابلو است. بسیاری از کاربران به دنبال مراکزی هستند که قیمت تابلو برق چنج اور در آنجا مقرون به صرفه‌تر از دیگر مراکز فروش باشد. این تابلوهای پرکاربرد قابل سفارش هستند و می‌توان در بازار به برندهای متنوعی از این تجهیزات دسترسی پیدا کرد. با توجه به اینکه تنوع این تابلوها در بازار بسیار زیاد است، پس بدون شک قیمت این تابلوها نیز به پارامترهای بسیار متعددی بستگی دارد.

سطح ولتاژ و جریان مصرفی

برای خرید این تابلو برق‌ها در وهله اول به سطح ولتاژ و جریان مصرفی مورد نیاز کاربرد خود توجه می‌کنید و در نتیجه بر اساس آن یک تابلو بـرق مناسب انتخاب می‌شود. همین سطح ولتاژ و جریان مصرفی، مهمترین پارامتر تعیین کننده قیمت به شمار می‌روند. سطح ولتاژ و جریان مصرفی نیز بر اساس نوع کاربرد انتخاب می‌شوند. به عنوان مثال، تابلو برق بوستر پمپ با تابلوهای مورد نیاز صنایع تولیدی یا مراکز بهداشتی با یکدیگر تفاوت دارند.

تجهیزات کلید زنی

تابلو بـرق چنج اور خود متشکل تجهیزات مختلفی است که معمولاً با نام تجهیزات کلید زنی شناخته می‌شود و نوع مدل و برند این تجهیزات، قیمت کلی تابلو را تحت تاثیر قرار می‌دهد.

کیفیت

برای خرید هر محصولی کیفیت جزو مهم‌ترین پارامترهایی است که بررسی می‌شود و رابطه مستقیمی با تعیین قیمت تابلو بـرق چنج اور نیز دارد. هنگام خرید این محصولات به این مورد توجه داشته باشید که قطعات به کار رفته در آن کیفیت بالایی داشته باشند، تا قادر به بهره مندی از محصول خریداری شده باشید.

برند

از مهمترین پارامترهای تاثیرگذار روی قیمت تابلو بانک خازنی و چنج اور می‌توان به برند اشاره کرد که هم اکنون شاهد خرید و فروش برندهای زیادی از این محصول در بازار هستیم.

تابلو برق صنعتی

سفارش ساخت انواع تابلو برق در برقستان

استفاده از تجهیزات و وسایل الکترونیکی مختلف در صنایع تولیدی، موسسه‌های آموزشی و درمانی، نیروگاه‌ها و… باعث شده تا برق به عنوان صنعت مادر و دائمی مورد توجه باشد. در مراکزی که برای استفاده از تجهیزات الکترونیکی دائماً به جریان الکتریکی نیاز است، پس قطعی جریان یک معضل بسیار مهم شناخته می‌شود. با توجه به پیشرفت تکنولوژی برای جلوگیری از چنین مشکلاتی از تجهیزات کاربردی و مناسبی همچون تابلو برق چنج اور استفاده می‌کنند.

با کمک این تجهیزات در زمان قطعی برق اصلی، انرژی لازمه از این منبع پشتیبان تامین می‌شود. هم اکنون برای خرید این تابلوهای پرکاربرد یا بررسی قیمت تابلو بانک خازنی و چنج اور می‌توانید با کارشناسان این مجموعه تماس بگیرید. در این مجموعه به انواع مختلفی از تابلو برق‌های صنعتی در برندهای متنوع با کیفیت عالی و قیمت مناسب دسترسی دارید. برقستان معتبرترین و شناخته شده‌ترین مجموعه‌ای است که در آن بدون هیچ واسطه‌ای خرید اقتصادی انجام می‌دهید./۳۰۵۲۲۲

نظرات