نکات مهم درباره تاتو خط چشم که باید بدانید + عوارض،مراقبت ها و ماندگاری

0

تاتو خط چشم : برای راحتی اینکه همیه آرایش کرده باشید و چشمانتان آرایش کرده باشد بهترین راه تاتو خط چشم است اما بهتر است قبل انجام این کار نکات مهم در این باره را بخوانید.همراه ما باشید.

تاتو خط چشم

نوعی آرایش نیمه دائمی است که توسط دستگاه مخصوص تاتو اجرا می‌شود. این دستگاه، سوزن مخصوصی دارد که جوهر را به لایه زیرین پوست منتقل می‌کند و باعث ماندگاری نیمه دائم رنگدانه‌ها می‌‌شود. به دلیل ظرافت این نوع تتو، معمولا اجرای تاتو خط چشم، توسط تکنسین‌های متخصص و آموزش دیده انجام می‌شود.

جوهر به کار رفته در فرایند تاتو، نقش بسیار مهمی در نتیجه کار دارد؛ کیفیت پیگمنت، رنگ دهی، ماندگاری، عدم پخش تاتو و … همگی به کیفیت جوهر تاتو بستگی دارد. به همین خاطر است که جنس جوهر به کار رفته در تاتو خط چشم و تاتو معمولی کاملا با یکدیگر متفاوت است. درباره ماهیت جوهرهای آن، می‌توان گفت که پایه فلزی کمتری دارند و ایمنی بیشتری فراهم می‌کنند.

ماندگاری تتو خط چشم

ماندگاری:

تاتوهای معمولی، اغلب دائمی هستند و در طول سال‌ها از بین نمی‌روند و تنها ممکن است کمرنگ‌تر شوند. اما تاتو خط چشم، بعد از چند ماه تقریبا از بین می‌رود و چیزی از آن باقی نمی‌ماند. این امر، به خاطر جنس متفاوت رنگدانه و فشار کم سوزن تاتو هنگام اجرای کار است. تاتو خط چشم با توجه به برند جوهر، مهارت تکنسین و کیفیت کار اغلب بین ۱۲ تا ۱۸ ماه ماندگاری دارد.

مراقبت ها :

  • از شستن صورتتان اجتناب کنید

حدود ۴۸ تا ۷۲ ساعت بعد از اجرا، از تماس آب با ناحیه اطراف چشمتان خودداری نمایید. برخورد آب با این ناحیه، باعث تحریک زخم و ایجاد التهاب می‌شود. در این چند روز، بهتر است از دستمال مرطوب آرایشی برای تمیز کردن پوستتان کمک بگیرید. همچنین توجه داشته باشید که دستمال به ناحیه پلک و مژه‌هایتان برخورد نکند.

  • به چشمانتان دست نزنید

یکی دو روز بعد از اجرای تاتو خط چشم، احتمالا با پوسته پوسته شدن یا خارش ناحیه پلک مواجه می‌شوید. این امر، یکی از مراحل طبیعی درمان پوست است و لازم نیست نگران باشید. کافی است از دستکاری و خراشیدن پوست این ناحیه خودداری کنید و اجازه دهید روند بهبود پوست به صورت طبیعی پیش برود.

  • عینک آفتابی را فراموش نکنید

اشعه ماورا بنفش ساطع شده از خورشید، یکی از منابع اصلی تحریک چشم و پوست این ناحیه محسوب می‌شود. همچنین چشم و پلک شما بعد از اجرای تاتو، نسبت به محرک‌های بیرونی بیش از همیشه حساس هستند. به همین دلیل، بهتر است تا درمان کامل تاتو به طور مداوم از عینک آفتابی استفاده نمایید.

عوارض :

  1. بروز عفونت
  2. واکنش آلرژیک
  3. کندی بهبود جای زخم

مراقبت های تتو خط چشم

همراه ما باشید

نظرات