راهنمای خرید صندلی اداری و میز مدیریت برای کاری حرفه‌ای

0

میز مدیریت و صندلی اداری مناسب بر روی عملکرد کارکنان موثر هستند

همه شاغلان بخش زیادی از شبانه‌روز را در محیط کار می‌گذرانند. بنابراین مبلمان محیط کار را باید به‌اندازه محیط منزل جدی گرفت. به‌ویژه که این آیتم‌ها بر راحتی، سلامتی و حتی بهره‌وری نیروهای کار موثر هستند. همانطور که می‌دانید میز مدیریت و صندلی اداری جزو اجزای ضروری هر دفتر کار هستند. به همین دلیل طراحی آن‌ها باید به نحوی باشد که باعث زیبایی فضا شده و از سلامتی نیروهای کار پشتیبانی کنند.

خرید صندلی اداری

در واقع طراحی داخلی دفاتر کار، سالن‌ جلسات و… ارتباط مستقیمی با تجربه مطلوب افراد از کار دارد. اما نکات راهنمای خرید صندلی اداری و میز مدیریت شامل چه مواردی هستند؟ در این مطلب قصد داریم در خصوص تهیه میز مدیریت و صندلی اداری باکیفیت صحبت می‌کنیم.

مهم‌ترین نکات راهنمای خرید صندلی اداری و میز مدیریت

صندلی اداری و میز مدیریت دو مورد از مهم‌ترین اجزا در ادارات و دفاتر کار هستند که عدم کیفیت و غیر استاندارد بودن آن‌ها موجب به خطر افتادن سلامتی افراد می‌شود. شاید با خود تصور کنید که میز مدیریت چه تاثیری بر روی سلامتی انسان دارد؛ در این خصوص باید گفت که ارتفاع میز مدیریت تاثیر بسیار بر روی سلامتی موثر است. از طرفی صندلی اداری باید به شکلی طراحی شود که کارکنان بر روی آن راحت باشند. از سوی دیگر شما در انتخاب مبلمان اداری خود به مطابقت آن با فضای کار خود نیز دقت داشته باشید.

یکی دیگر از نکات مهمی که در زمان خرید میز مدیریت و صندلی اداری باید به آن توجه کرد، قیمت این دو آیتم مبلمان اداری است. چرا که بسیاری از مجموعه‌ها قیمت ارزانی را برای محصولات خود در نظر می‌گیرند؛ محصولاتی که به هیچ عنوان کیفیت لازم را ندارند و علاوه بر ضرر مالی، شما را با مشکلات سلامتی نیز مواجه خواهند کرد. در ادامه برخی دیگر از نکات راهنمای خرید صندلی اداری و میز مدیریت را بررسی می‌کنیم.

  • توجه به ارتفاع صندلی اداری

به طور معمول صندلی‌های اداری از قابلیت تنظیم برخوردار هستند. به شکلی که شما می‌توانید آن را آن طور که نیاز دارید، تنظیم کنید. دقت داشته باشید که در زمان نشستن بر روی صندلی اداری، حتما باید کف پای شما به صورت کامل روی زمین قرار بگیرد و همچنین زانوهای شما زاویه ۹۰ درجه‌ای را تشکیل دهند.  چنانچه ارتفاع میز کامپیوتر شما زیاد بود و قصد داشتید ارتفاع صندلی را بالا ببرید، برای اینکه پاهای شما کاملا روی زمین باشند، زیرپایی مناسب تهیه کنید. ارتفاع صندلی اداری تاثیر بسیار زیادی بر روی راحتی شما و سلامتتان دارد.

  • وزن میز مدیریت را در نظر داشته باشید

وزن میزهای مدیریت به فاکتورهای مختلفی از قبیل ابعاد میز و جنس آن وابسته هستند. طبیعتا میزهای مدیریتی که جنس آن‌ها تماما از چوب است، وزن بالاتری در قیاس با دیگر میزها دارند. ولی پیش از آن که بخواهید برای خرید میز مدیریت به وزن آن دقت داشته باشید، به این توجه کنید که آیا میز مورد نظر شما نیاز به جابه‌جایی خواهد داشت یا قرار است به شکل مستحکم سر جای خود قرار بگیرد.

چنانچه بعد از تهیه میز مدیریت قصد دارید آن را سال‌ها در دفتر کار خود مورد استفاده قرار دهید و نیازی نیست که آن را جابه‌جا کنید، بهتر است میزی تهیه کنید که وزن بالا و مقاومت مناسب داشته باشد. اما اگر فکر می‌کنید که ممکن است میز شما نیاز به جابه‌جایی داشته باشد، از خرید میز مدیریت با وزن بالا خودداری کنید. البته همچنان به کیفیت و دوام آن نیز دقت داشته باشید.

خرید صندلی اداری

  • دقت به استحکام میز مدیریت و صندلی اداری

هیچ کارمندی علاقه ندارد، کالایی تهیه می‌کند طول عمر بالایی نداشته باشد و صدمه ببیند. از این رو به کلیه مواردی که برای تهیه میز مدیریت یا صندلی اداری باید به آن‌ها دقت کرد، حتما کیفیت و طول عمر را نیز اضافه کنید. ممکن است لازم باشد که برای پیدا کردن مبلمان اداری مناسب، زمان بیشتری را صرف کرده یا قرار باشد هزینه بیشتری پرداخت کنید. اما تردید نداشته باشید، که نتیجه نهایی خرید شما مثبت خواهد بود.

  • مناسب بودن پشتی صندلی اداری

از سایر اجزای مهم صندلی اداری می‌توان به پشتی آن اشاره کرد. به این دلیل با ستون فقرات، کمر و گردن افراد در ارتباط است. اگر پشتی صندلی شما قابل تنظیم، استاندارد و راحت باشد، هیج آسیبی به بدن شما وارد نمی‌کند. توجه داشته باشید که صندلی اداری مورد نظرتان به شکلی طراحی شده باشد که به بهترین شکل گودی کمر شما را پوشش دهد.

  • زیبایی صندلی اداری و میز مدیریت

علاوه بر همه موارد ذکر شده شما باید برای زیبایی صندلی اداری و میز مدیریت خود نیز اهمیت زیادی قائل باشید. همانطور که می‌دانید این دو آیتم مبلمان در مدل‌های مختلفی قابل خریداری هستند که شما می‌توانید آن‌ را براساس دفتر کارتان تهیه کنید. زیبایی دفتر کار و ادارات به موارد بسیار زیادی وابسته هستند که بدون تردید مهم‌ترین آن، مبلمان اداری است. پس در زمان خرید صندلی اداری و میز مدیریت، به ظاهر آن دقت داشته باشید.

  • اهمیت جنس نشیمن و عمق صندلی

یکی دیگر از نکات راهنمای خرید صندلی اداری این است که جنس نشیمن و عمق صندلی باکیفیت باشد. جنس نشیمن صندلی‌‌ها تاثیر مستقیمی بر روی سلامتی شما دارند. اگر این بخش از صندلی اداری سفت بوده یا کیفیت مناسبی نداشته باشد، به مرور زمان به ستون فقرات و کمر شما صدمه موارد خواهد کرد.

خرید صندلی اداری

جنس رویه نشیمن نیز از اهمیت بالایی برخوردار است؛ به این دلیل که هیچ کارمندی دوست ندارد که بعد از کار پشت یا کمر او عرق کند. از طرفی عمق صندلی غیر استاندارد نیز می‌تواند نشیمن و کمر کارکنان را با آسیب جدی همراه کند. پس به این موضوع نیز دقت داشته باشید.

برای خرید صنـدلی اداری و میز مدیریت سایت ایران دکور را انتخاب کنید

همانطور که در این مطلب اشاره شد، خرید میز مدیریت و صنـدلی اداری باید با دقت بالایی انجام شود. در زمان خرید این آیتم‌ها باید به معیارهایی مانند متریال ساخت، استحکام و زیبایی دقت کنید. از سوی دیگر باید این دو آیتم مبلمان را از یک مجموعه معتبر خریداری کنید.

پیشنهاد ما به شما برای خرید باکیفیت‌ترین میز و صندلی اداری، مجموعه ایران دکور است. ایران دکور دارای سابقه‌ای طولانی در زمینه فروش مبلمان اداری است و باکیفیت‌ترین آیتم‌های مبلمان را در اختیار شما قرار می‌دهد. این مجموعه همواره به فکر رضایت مشتریان می‌باشد و قیمت‌های مقرون‌به‌صرفه‌ای را نیز برای محصولات خود در نظر گرفته است./۳۰۴۴۶۹

نظرات