مدل های جدید و خاص پیراهن نخی زنانه برای استفاده در تابستان ۱۴۰۳ + راهنمای خرید

0

پیراهن نخی زنانه : برای تابستان و هوای گرم آن پیراهن با جنس نخی گزینه مناسبی است تا از هوای گرم تا حدودی در امان باشید. در ادامه همراه حرف تازه باشید تا مدل های پیراهن نخی را ببینید.

پیراهن نخی زنانه

مدل های جدید و خاص پیراهن نخی زنانه برای استفاده در تابستان ۱۴۰۳ + راهنمای خرید

جنس الیافی که ما به نام نخی از آن یاد میکنیم، در واقع همان الیاف پنبه ای است. همه لباس ها، لباس نخی هستند، اما این نخ از الیاف گوناگون تهیه می شود. به صورت کلی جنس الیاف پارچه به دو گونه قابل تقسیم است: الیاف طبیعی و الیاف مصنوعی

الیاف مصنوعی : شامل ریون، نایلون و پلی استر می شوند. گرچه این الیاف به ظاهر مقاوم و مانا به نظر می رسند اما الیاف مصنوعی، برای کسانی که از عرق کردن در روزهای گرم سال متنفر اند، اصلا انتخاب خوبی نیست! چرا که جنس این الیاف خاصیت گرما سازی و حفظ حرارت دارد.

الیاف طبیعی : بافتی است که در آن ویسکوز که ماده اصلی پنبه است، وجود دارد. اشکال قدیمی این الیاف مثل پشم و ابریشم، جایگاه تاریخی در پوشاک ایرانی دارند. امروزه هم، با استفاده از تکنولوژی های روز، شکل دیگر الیاف طبیعی یعنی الیاف پنبه ای و کتانی برای تولید انواع لباس نخی به کار گرفته می شوند.

پیراهن نخی

شستشوی پیراهن نخی :

  • هنگام شستشوی لباس، از آب سرد (زیر۳۰ درجه) استفاده کنید.
  • بعد از شستشو، لباس را کمی و به آهستگی کش بدهید تا به شکل اولیه خود برگردد.
  • برای خشک کردن این الیاف، بهتر است از دمای طبیعی و یا نور خورشید استفاده کنید.
  • اگر لباس نخی شما پس از شستشو با ماشین، دچار انقباض شد، شستن دوباره آن در آب سرد و با دست میتواند مفید باشد.
  • لباس های نخی پس از شستشو نیاز چندانی به اطو کشیدن ندارند؛ البته در حالی که پس از شستشو آنرا کمی بکشید و در برابر نور طبیعی خشک کنید.
  • بهتر است این جنس از الیاف را هنگامی که هنوز کمی رطوبت دارند، اطو کنید. اگرچه استفاده از اطو بخار هم کارساز است.
  • مطمئن شوید لباس نخی را حتما پس از خشک شدن به صورت کامل، تا کنید.
  • لباس را پشت و رو بشورید.

شستشوی پیراهن نخی

یکی از راه هایی که می توان جنس این نوع پارچه را تشخیص داد براق بودن پارچه نخی است. غیر از ویژگی مرسریزه بودن، پارچه نخی دارای ویژگی مات بودن هستند.پارچه هایی که براق هستند از جنس پلی استر و یا در اصطلاح مواد ساخته شده اند. البته شما می توانید پنبه های مرسریزه ه براق هستند را از قیمت بالایی که دارند تشخیص دهید.

نکته ی دیگری که در مورد جنس پارچه های نخی باید به آن توجه داشته باشید این است که صرف این که پارچه پنبه ای باشد دلیل مناسبی برای خوب بودن پارچه نیست.

مدل های پیراهن نخی زنانه

راهنمای خرید پیراهن نخی

نکات خرید پارچه نخی

پیراهن نخی طرح دار

پیراهن نخی شیک

پیراهن نخی گلدار

پیراهن نخی بلند

همراه ما باشید

نظرات