شیدینگ ابرو چیست + روش انجام،عوارض و ماندگاری شیدینگ ابرو که باید بدانید

0

شیدینگ ابرو چیست : یکی از کارهایی که برای داشتن ابرو های پر انجام می دهند شیدینگ ابرو است که تقریبا مانند سایه ابرو می باشد اما برای اطلاعات بیشتر همراه حرف تازه باشید.

شیدینگ ابرو چیست

شیدینگ ابرو چیست؟

شیدینگ ابرو (سایه ابرو) یک تکنیک بسیار کارآمد و موثر برای آرایش نیمه دایمی ابروها می باشد در صورتی که به شما اجازه نخواهد داد نگران سایه ابرو خود باشید. شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ ابرو تفاوت دارد.در روش میکروبیلدینگ یا ‌هاشور ابرو در قدم اول تا حدودی ابعاد و مدل ابرو را برای فرد توسط مداد کشیده و پس از تایید با قلمویی مخصوص که “بلید” نام دارد و دارای ۱۲ سوزن است، رنگ مورد نظر را با دقت به صورت هاشور مویی جایگزین تارهای ابرو می‌کشند. رنگ‌ها ممکن است خمیری، ژله ای، جامد و … باشد. که توسط این قلم مو به لایه‌های زیرین پوست نفوذ کرده باعث می‌شود این رنگ بر روی پوست ماندگار شود.در روش میکروبلیدینگ ابرو خطوطی شبیه به فرم مو در بین ابروهای فرد کشیده می شود و ابروهای فرد در این صورت طبیعی جلوه می کند اما در روش شیدینگ سرتاسر ابرو به صورت نقطه پوشیده می شود که تراکم این نقاط از تاج به سمت دم بیشتر می شود. این نقاط با فشار بر روی پوست ایجاد می گردد و کاملا سایه روی ابروهای شما قرار می گیرد و حالت پودری به ابروها می دهد.در شیدینگ ابرو برعکس دیگر روش های تاتوی ابرو کادری مشخص و پر رنگ در ابروها وجود ندارد. با کمک روش نواحی خالی، داخل ابرو پر شده و بعد از گذشت دو هفته پس از انجام کار و بهبود خراش های سطحی، می توان زیبایی طبیعی و چشمگیری را در ابروها مشاهده نمود.وقتی با اندکی فاصله به این نقاط نگاه می‌کنیم فرم آنها مانند سایه ای بر روی ابرو می‌افتد و به آن حجم می‌دهد. در این روش ابروهای شما بسیار پر تراکم جلوه می‌کند. در افرادی که علاقه مند هستند فرم ابروهای آنها طبیعی باشد این روش ایده آل است زیرا به دلیل نداشتن کادر و خط مشخص با داشتن حالت مخملی نواحی خالی ابرو پر شده و زیبایی چشمگیری به صورت شما می‌بخشد. مراحل بهبود این آن نیز بعد از گذشت حدودا دو هفته تمامی‌ خراش‌های ایجاد شده بر سطح پوست بهبود می‌‌یابد.

ماندگاری :

دوام و ماندگاری شیدینگ ابرو به نوع پوست، رنگ مورداستفاده (رنگ های تیره دوام بیشتری دارند)، عمق رنگ، مقدار قرارگیری در نور آفتاب و … بستگی دارد و این زمان در حدود ۶ ماه تا یک سال است.

ماندگاری شیدینگ ابرو

روش انجام شیدینگ ابرو :

  • ابتدا فردی که می‌خواهد ابروهای خود را شیدینگ نماید برای انجام این روش به یک متخصص در سالن‌های زیبایی مراجعه می‌کند تا پس از مشاوره و مشاهده نمونه کارهای آنها اقدام به انجام این روش نماید.
  • سپس متخصص شیدینگ ابرو شکل و کادری برای ابروی زیباجو می‌کشد که در صورت تایید وی، انجام شیدینگ ابرو را شروع نماید. پس از انتخاب شکل ابرو و کادر آن متخصص میکرو
  • شیدینگ ابرو، از پمادهای بی‌حسی نظیر لیدوکائین برای بی‌حس کردن ابرو و اطراف آن استفاده می‌کند تا زیباجو در حین انجام شیدینگ ابرو دچار درد و سوزش نشود.
  • سپس متخصص با یک دستگاه مخصوص که مجهز به سوزن ظریف است رنگدانه‌ها را وارد پوست می‌کند.
  • در مرحله پایانی متخصص شیدینگ، ابرو و نواحی آن را پاک می‌کند و به شما دستورات مراقبتی را متذکر می‌شود تا نتیجه شیدینگ ابرو به خوبی حاصل شود.

تفاون شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ :

شیدینگ ابرو برای افرادی که ابروهای کم پشتی دارند و ابروهای آنها نازک است و می‌خواهند ابروهای خود را پهن کنند مناسب است؛ در صورتی که میکروبلیدینگ برای افرادی که دارای نواقصی در برخی از قسمت‌های ابروی خود هستند مناسب می‌باشند. علاوه‌براین میکروشیدینگ ظاهری طبیعی‌تر نسبت به میکروبلیدینگ دارد.یکی دیگر از تفاوت‌‌های شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ ابرو این می‌باشد که شیدینگ ابرو برای انواع پوست چرب، حساس و … مناسب است. در صورتی که ممکن است میکروبلیدینگ برای پوست‌های چرب مناسب نباشد.

تفاون شیدینگ ابرو با میکروبلیدینگ

همراه ما باشید

نظرات