پر کاربردترین لوازم مناسب کمپینگ

0

کمپینگ ‌می‌تواند یکی از بهترین راه‌ها برای تجربه زندگی در طبیعت و لذت بردن از آن باشد، اما دانستن اینکه دقیقاً چه چیزی را باید (و نباید) با خود همراه داشته باشید، ‌می‌تواند کمی دشوار باشد. در این راهنمای مفید، نکات و توصیه‌های برتر را در مورد اینکه چگونه با بسته‌بندی تجهیزات کمپینگ مناسب مانند کوله پشتی یک سفر خوب داشته باشید را به اشتراک می‌گذاریم.

 پر کاربردترین لوازم مناسب کمپینگ

لوازم کمپینگ

لیست تجهیزات کمپینگ

برای لذت بردن از طبیعت نیاز به تجهیزات مهمی دارید، چرا که این تجهیزات آسایش و راحتی بیشتری در سفر برای شما فراهم می‌کند.

چادر مسافرتی

یک چادر کمپینگ مستحکم و قابل اعتماد که در برابر آب و هوای نامطلوب دوام بیاورد، جزو تجهیزات کمپینگ به حساب می‌آید. تعداد نفراتی که در داخل چادر می‌خوابند و محیطی که در آن کمپ می‌زنید، هر دو در انتخاب میزان بزرگی چادر نقش دارند. آیا یک چادر پاپ‌آپ برای کمپینگ کافی است یا به چادری بزرگتر مانند چادر گنبدی یا چادر بزرگ خانوادگی نیاز دارید؟ همچنین، یک حوله مسافرتی به همراه داشته باشید تا در صورت بارندگی، اگر آبی به چادر شما راه پیدا کرد، بتوانید آن را خشک کنید.

لیست تجهیزات کمپینگ

کوله پشتی

کوله پشتی یکی از اصلی‌ترین تجهیزات کمپینگ به حساب می‌آید. این کوله‌ها باید جمع و جور و سبک باشند تا حمل و نقل آن‌ها به شکل ساده انجام شود. توجه داشته باشید کوله پشتی حمل بار به شکل موزون و متعادل را فراهم می‌کند.

وسایل خواب کمپینگ

قطعاً خواب راحت بخش مهمی از پروسه کمپینگ است، بنابراین لوازم خواب باید در لیست تجهیزات کمپینگ جای بگیرد.

کیسه خواب

یک کیسه خواب باکیفیت برای تجربه خواب راحت در حومه شهر ضرورت دارد. کیسه خواب‌های سه فصل تقریباً برای تمام شرایط آب و هوایی مناسب هستند. در ماه‌های تابستان، برای جلوگیری از گرمای بیش از حد در طول شب، بهتر است با یک کیسه خواب بسیار سبک به سفر بروید. برای فصول سردتر، یک کیسه خواب مومیایی بردارید یا یک کیسه خواب دوتایی استفاده کنید.

بالش بادی

برای جلوگیری از گردن درد، از بالش راحت غافل نشوید، زیرا عدم توجه به این نوع تجهیزات کمپینگ احتمالاً شما را از ادامه سفر باز می‌دارد. بالش‌های بادی بسیار مقرون‌به‌صرفه‌ هستند، از طرفی می‌توان آن‌ها را به راحتی جمع کرد و در هر جایی به‌طور مرتب بسته‌بندی کرد.

صندلی کمپینگ

برای لذت بردن از طبیعت نیاز به صندلی کمپینگ دارید. متاسفانه بیشتر نقاط طبیعت خیس و نمناک است، البته گاهی نیز با نشستن بر روی زمین در معرض حشرات قرار می‌گیرید، از این رو استفاده از این نوع تجهیزات کمپینگ بسیار اهمیت دارد. با یک صندلی کمپینگ تاشو در اطراف آتش کمپ استراحت کنید، از ناهار خوردن در حالت نشسته لذت ببرید یا در یک پیاده‌روی طولانی استراحت کنید.

صندلی کمپینگ

میزهای کمپینگ

میز کمپینگ می‌تواند در طول سفر کمپینگ مرکز فعالیت باشد. چه در حال صرف غذا و چه در حال بازی یا گفتگو باشید، به این نوع ملزومات کمپینگ نیاز دارید.

چراغ قوه

برای بودن در طبیعت نیاز به تجهیزات روشنایی دارید، مخصوصاً اگر این سفر بیش از یک روز طول بکشد. چراغ قوه مناسب یکی از تجهیزات کمپینگ است که در طول شب به آن نیاز دارید، چرا که قطعاً در محیطی شبیه به جنگل، کوهستان و… منبع روشنایی نخواهید داشت و این موضوع شما را با مشکل جدی روبرو خواهد کرد. در صورت تمایل می‌توانید از لامپ‌هایی که برای کمپینگ طراحی شده‌اند،‌ استفاده کنید. این لامپ‌ها شبیه به فانوس هستند و امکان جابجایی آن‌ها به راحتی فراهم می‌شود.

تجهیزات آشپزی

از دیگر تجهیزات کمپینگ می‌توان به لوازم آشپزی اشاره کرد.

کارد و چنگال کمپینگ

اگر چه به لوازم بسیاری برای آشپزی راحت نیاز دارید، اما بهتر است این لوازم را به شکل خلاصه شده انتخاب کنید. در میان لیست تجهیزات کمپینگ، وسایلی مانند چنگال، کارد، لیوان، قاشق و بشقاب جزو ضروری‌ترین لوازم هستند.

کتری

نوشیدن چای، قهوه و… می‌تواند خستگی پیاده‌روی و گشت و گذار در طبیعت را از تن شما به در کند. ضمن اینکه در بیشتر موارد تهیه یک چای هیزمی یکی از مهم‌ترین دلایل کمپینگ است. بنابراین آوردن یک کتری می‌تواند جزو تجهیزات کمپینگ باشد. شما می‌توانید از کتری برای جوشاندن سریع و آسان آب به منظور پخت و پز یا جهت سرو صبحانه و تهیه چای و قهوه استفاده کنید.

قابلمه و تابه

شما برای پخت و پز به ظرف مناسبی نیاز دارید، بنابراین فراموش نکنید که مجموعه‌ای از قابلمه‌ها و تابه‌ها را با وسایل کمپینـگ خود همراه داشته باشید.

اجاق گاز

اجاق گاز سفری می‌تواند از مهم‌ترین ملزومات کمپینـگ باشد. این اجاق گازها به شکل تاشو طراحی شده‌اند، از این رو جای کمی به خود اختصاص می‌دهند. این اجاق گاز به شما کمک می‌کند تا در طول سفر خود از خوردن غذاهای سرد و بی‌مزه خودداری کنید. از طرفی شما ‌می‌توانید روز خود را با یک صبحانه پخته و یک نوشیدنی گرم شروع کنید!

کفش مناسب

برای طبیعت‌گردی و کمپینـگ همواره لازم است کفش و لباس مناسب انتخاب کنید، طوری که با آن‌ها به راحتی از کوه بالا بروید، در صورت لزوم به آسانی از رودخانه عبور کنید و بدون درد و ناراحتی ساعت‌ها پیاده‌روی داشته باشید. این موضوع اهمیت کفش و لباس مناسب را به عنوان یکی از اصلی‌ترین تجهیزات کمپینگ نشان می‌دهد.

جعبه کمک‌های اولیه

جعبه کمک‌های اولیه در هر سفری ضرورت دارد، ضمن اینکه حادثه خبر نمی‌کند. این جعبه می‌تواند بسیاری از جراحت‌ها و آسیب‌های بدنی سطحی را به خوبی درمان کند، به همین خاطر جزو تجهیزات کمپینـگ معرفی می‌شود.

قمقمه آب

تجربه ثابت کرده حتی اگر به دریا هم سفر می‌کنید، مقداری آب با خود ببرید. واقعیت امر این است که ممکن است شما در طول سفر و طبیعت‌گردی آب مناسبی برای نوشیدن، تهیه چای و… پیدا نکنید. این موضوع بارها برای طبیعت‌گردان پیش آماده که آن‌ها با تصور رفتن به رودخانه، برکه و… از برداشتن آب امتناع کردند، اما متاسفانه با آب‌های ناسالم و غیرآشامیدنی مواجه شده‌اند.

اگر برای پخت و پز از روش‌های سنتی مانند آتش درست کردن کمک می‌گیرید، حتماً لوازم درست کردن آتش را با خود ببرید.

تجهیزات آشپزی

جمع‌بندی

برای تجربه یک کمپینگ عالی به لوازم مختلفی مانند کوله پشتی، ظروف پخت و پز، بالش، کیسه خواب، میز و صندلی، لوازم آتش درست کردن، کفش مناسب، چادر مسافرتی، جعبه کمک‌های اولیه، چراغ قوه و… نیاز دارید. برای خرید اقلام کمپینگ نیاز به فروشگاه معتبر و مطمئن دارید. سایت جانبی یکی از فروشگاه‌های معتبر و مطمئن است که می‌توانید مجموعه اقلام را از آن خرید کنید./۳۰۴۰۱۴

نظرات