تفریحات

نحوه ثبت نام موکب داران اربعین ۱۴۰۳ در سامانه mokeb.atabat.org

0

نحوه ثبت نام موکب داران اربعین ۱۴۰۳ در سامانه mokeb.atabat.org

سامانه ثبت‌نام موکب‌داران اربعین ۱۴۰۳

ثبت نام موکب داران اربعین ویژه اربعین سال ۱۴۰۳ آغاز شد علاقه‌مندان به برپایی موکب و مسئولان مواکبی که سال‌های گذشته پروانه موکب‌داری دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org/login، نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی سال جاری اقدام کنند.

نحوه ثبت نام موکب داران اربعین 1403 در سامانه mokeb.atabat.org

شرایط ثبت نام موکب داران ویژه اربعین ۱۴۰۳

روابط‌عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات از آغاز ثبت نام صدور پروانه موکب‌داری برای اربعین ۱۴۰۳ خبر داد.

به گزارش روابط‌عمومی ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات، مجید نامجو اظهار کرد: علاقه‌مندان به برپایی موکب و مسئولان مواکبی که سال‌های گذشته پروانه موکب‌داری دریافت کرده‌اند، می‌توانند با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org/login، نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی سال جاری اقدام کنند.

وی افزود: با همت خیران، هیئت‌های مذهبی و خادمان موکب‌ها در سراسر کشور، برنامه‌ریزی شده است تا با استعداد بیش از ۳ هزار موکب، خدمات اسکان و تغذیه به زائران اربعین حسینی ارائه شود.

دبیر کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه ستاد اربعین حسینی با بیان اینکه بازدیدهای دوره‌ای از مرزها صورت گرفته و نیازسنجی‌های لازم انجام شده است، تاکید کرد: خدمات‌دهی به زائران بر اساس برنامه زمان‌بندی که ستاد مرکزی اربعین حسینی ابلاغ خواهد کرد، اجرا خواهد شد.

زمان ثبت نام

موکب داران اربعین با مراجعه به سامانه موکب‌داری به نشانی http://mokeb.atabat.org/login، نسبت به درخواست صدور پروانه جدید یا تمدید پروانه خود برای اربعین حسینی سال جاری اقدام کنند.

زمان ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها

با برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته و تفاهمی که با مسئولان عراقی به امضا رسیده است، عملیات ارسال تجهیزات و اقلام موکب‌ها از بیست‌وپنجم محرم آغاز خواهد شد و تا پنجم صفر از مرزهای شلمچه و مهران و در صورت نیاز مرز خسروی ادامه خواهد داشت و پس از این تاریخ اگر نیاز به ارسال بود، همچون سال گذشته از طریق مرز سومار عملیات ارسال اقلام و تجهیزات موکب‌ها صورت خواهد گرفت.

وی با بیان اینکه به این منظور ۱۰ قرارگاه در داخل و خارج کشور فعال خواهند شد که از این تعداد چهار قرارگاه نجف، کربلا، کاظمین و سامراء در عراق و شش قرارگاه در ایران قرار دارند، تصریح کرد: از شش قرارگاه داخل کشور پنج قرارگاه در استان‌ها و مرزهای خروجی شامل خوزستان (مرز چزابه و شلمچه)، ایلام (مرز مهران)، کرمانشاه (مرز خسروی)، کردستان (مرز باشماق) و آذربایجان غربی (مرز تمرچین) و یک قرارگاه ویژه زائران خارجی در مرز ورودی سیستان و بلوچستان (مرز میرجاوه و ریمدان) فعال خواهند شد.

جانشین رئیس ستاد توسعه و بازسازی عتبات عالیات اظهار داشت: با توجه به گرمای هوا، تأمین آب و یخ و اسکان، اولویت اصلی کمیته مشارکت‌های مردمی، اسکان و تغذیه اربعین حسینی است؛ توصیه اکید ما به مواکب این است که با توجه به گرمای هوا، برای تهیه تجهیزات تهویه مطبوع و لوازم سرمایشی و تأمین آب و یخ برنامه‌ریزی لازم را داشته باشند.

نظرات