ماجرای جدا شدن سر نوزاد هنگام زایمان در ایرانشهر

0

ماجرای جدا شدن سر نوزاد هنگام زایمان در ایرانشهر

جدا شدن سر نوزاد هنگام زایمان : سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در مورد جدا شدن سر نوزاد هنگام تولد در بیمارستان ایران این شهرستان توضیحاتی ارائه کرد.

جدا شدن سر نوزاد

هران امینی‌فر، سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در مورد تصاویر منتشر شده در فضای مجازی از بخیه سر جدا شده یک جنین به گردنش اظهار کرد: روزهای گذشته مادر بارداری برای زایمان به بیمارستان ایران منتقل شد که در حین خارج کردن جنین از داخل رحم مادر، پارگی در ناحیه گردن وی ایجاد شد. با توجه به این که هنگام خارج کردن جنین از کانال رحمی مرده‌ بودن جنین محرز شد، اولویت تیم پزشکی نجات جان مادر بود.
وی افزود: مادر هنگام مراجعه به بیمارستان دچار دردهای شدید زایمانی بوده و به همین دلیل سریعا بستری شده بود اما با توجه به این که وزن جنین ۵ کیلو ونیم بود هنگام خروج دچار ترومای سر شده و پزشکان در جهت نجات جان مادر و سلامتی کامل او تلاش کردند.
امینی‌فر یادآور شد: با توجه به اینکه بیمارستان ایران ایرانشهر یکی از مراکز پر مراجعه این کشور است. سالانه بیش از ۱۴ هزار زایمان در این مرکز صورت می‌گیرد به طوری که روزانه بین ۶۰ تا ۷۰ زایمان در این مرکز انجام می‌شود که تنها در این مورد نوزاد دچار ترومای گردنی شده است.
سرپرست دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی ایرانشهر در پاسخ به این سوال که چرا با توجه به وزن سنگین جنین و وخامت حال مادر به صورت سزارین عمل نشده است، افزود: متخصصان حاضر در بالین مادر تشخیص به زایمان طبیعی دادند و ممکن است پیشرفت زایمان به حدی بوده که چاره‌ای جز زایمان طبیعی نبوده است، بنابراین باید اخلاق را رعایت کنیم و قضاوتی در این زمینه نداشته باشیم چون متخصصان بیشتر از ما از وضعیت مادر مطلع بودند.
امینی فر با تاکید بر اینکه تلاش تیم پزشکی برای نجات جان مادر بوده و همواره تکریم بیمار یکی از اولویت‌های آنان است، افزود: پزشکان برای نجات جان مادر و جنین تلاش کردند اما شرایط به نحوی نبود که بتوان نوزاد را حفظ کرد، همچنین در این مورد بررسی صورت خواهد گرفت و چنانچه قصور پزشکی نیز صورت گرفته باشد با پزشک مربوطه به طور قانونی برخورد می‌شود.
وی در مورد نحوه بخیه زدن گردن نوزاد نیز گفت: این برش نه چندان کارشناسی از یک زایمان بسیار پیچیده و دشوار حاصل شده است.

نظرات