تفریحات

بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال دربندون +‌عکس و خلاصه داستان

0

سریال دربندون مجموعه تلویزیونی ایرانی در ژانر کمدی و اجتماعی است که اینروزها از شبکه ۳ در حال پخش است و مورد توجه مخاطبان قرار گرفته است. کارگردانی سریال در بندون به عهده حسن لفافیان بوده و تهیه کنندگی این اثر نیز به طور مشترک بر عهده امیرمهدی پوروزیری و سجاد نصرالهی‌نسب است. در سریال دربندون بازیگران سرشناس ایرانی مانند امیرحسین رستمی، هومن برق نورد، امیرحسین انصافی، سیاوش چراغی‌پور، فرزانه سهیلی، نوشین تبریزی، ساعد هدایتی، سامان دارابی، رضا کریمی، سید مهرداد ضیایی، محمدعلی سلیمان تاش، امید روحانی، عباس محبوب، مرضیه صدرایی، بلور کسائیان در آن ایفای نقش کردند. در ادامه خلاصه داستان سریال دربندون و معرفی و بیوگرافی بازیگران سریال دربندون با اسامی و عکس ها و نقش های هنرپیشه های آن همراه با اسامی عوامل در ادامه مطلب میخوانید.

بیوگرافی و اسامی بازیگران سریال دربندون +‌عکس و خلاصه داستان

بیوگرافی بازیگران سریال دربندون با عکس جدید

سریال دربندون محصول سال ۱۴۰۳ به کارگردانی حسن لفافیان یک سریال کمدی ایرانی است که برای اولین بار در خرداد ماه ۱۴۰۳ از شبکه ۳ پخش شد.

بیوگرافی بازیگران سریال دربندون با عکس جدید

 

اسامی بازیگران سریال دربندون

 • هومن برق نورد در نقش داود
 • امیرحسین رستمی بازیگر نقش منوچ (منوچهر)
 • سیاوش چراغی‌پور در نقش سروان دوایی
 • ساعد هدایتی در نقش استوار مشقی (معاون دوایی)
 • نوشین تبریزی بازیگر باسابقه تئاتر نقش همسر سروان دوایی و مادر آذر
 • فرزانه سهیلی در نقش آذر دختر سروان دوایی
 • سامان دارابی بازیگر نقش فریدون
 • امیرحسین انصافی
  رضا کریمی
 • سیدمهرداد ضیایی
 • محمدعلی سلیمان‌تاش
 • امید روحانی
 • عباس محبوب
 • مرضیه صدرایی از بازیگران این سریال هستند

معرفی و بررسی سریال دربندون

سریال دربندون به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه‌کنندگی سجاد نصرالهی‌نسب و امیرمهدی پور وزیری محصول سال ۱۴۰۳ ایران است. امیرمهدی پوروزیری و سجاد نصراللهی‌نسب،تهیه‌کنندگان‌سریال هستند.کارگردانی راحسن لفافیان برعهد‌ه‌ دارد.محمدحسن رعیت‌پور، حامد غضنفری آبکنار، مسعود غزنچایی، محراب توکلی و امیرحسین حمیدی نویسندگان سریال هستند.
نقش‌های اصلی سریال «دربندون» را هومن برق‌نورد و امیرحسین رستمی بر عهده دارند که سابقه زوج کمدی بودن در کارنامه‌شان هست؛در آثاری همچون دودکش و پادری حضور این دو در فضایی نو البته در قاب‌هایی متعلق به دهه ۵۰ مخاطبان را به سفری تاریخی می‌برد.

بازیگران سریال دربندون

سریال ‌دربندون‌ حال و هوای کمدی دارد که در قسمت‌های ابتدایی بیشتر فضا و شخصیت‌ها معرفی می‌شوند و به مرور چند و چون قصه‌ها و روابط میان آدم‌ها دست مخاطبان می‌آید. آنچنان که حسن لفافیان، کارگردان سریال در گفت‌وگو با جام‌جم مطرح می‌کند: در دهه ۵۰ دو نفر بر اثر یک اتفاق دستگیر و به شهری عجیب و غریب تبعید می‌شوند که بیشتر به ناکجاآباد می‌ماند. قصه‌ها در این شهر اتفاق می‌افتد. البته هر قسمت تقریبا قصه مجزا دارد که با یک نخ تسبیح به هم متصل می‌شود. در خود قصه‌ها شخصیت‌هایی به اثر‌‌ و همچنین شخصیت‌هایی از تهران به این تبعیدگاه اضافه می‌شوند؛ به همین خاطر بازیگران مهمان نیز خواهیم داشت.این کارگردان که پیش‌تر ازاو آثاری همچون حکم رشد،کلبه‌ای در مه، به رنگ خاک، آخرین مهلت، روشنایی دریا و… را دیده‌ایم، ادامه می‌دهد: این سریال کمدی است ولی فضا به گونه‌ای نیست که به هر دلیلی مخاطب را بخندانیم.

لفافیان درباره گروه نویسندگان هم توضیح می‌دهد: سه‌ نویسنده داشتیم و یک سرپرست نویسندگان. در دو هفته اخیر دو نویسنده اضافه شدند که به ما کمک کنند. چون به احتمال ۸۰ – ۹۰ درصد سریال بیش از ۳۰ قسمت خواهد داشت. طبیعتا در این راه نیاز به کمک و ایده داریم.

خلاصه داستان سریال دربندون

سریال دربندون داستانی کمدی و طنز دارد و درباره دو رفیق تبعیدی به نام داوود و منوچهر با بازی هومن برق نورد و امیرحسین رستمی تولید شده است. داستان این سریال کمدی در دهه پنجاه می‌گذرد و روایت کمدی‌ از دهه۵۰ در سریال جدید شبکه ۳سیما به نمایش درامده است. در خلاصه داستان آمده است که: داوود و منوچهر به شهری دور افتاده تبعید می شوند…

لیست عوامل

 • سریال دربندون
 • کارگردان: حسن لفافیان
 • نویسندگان: محمدحسن رعیت‌پور، حسن غضنفری، محراب توکلی، مسعود غزنچایی و امیرحسین حمیدی
 • تهیه کنندگان: امیرمهدی پوروزیری و سجاد نصرالهی‌نسب

زمان پخش و تکرار از شبکه ۳

سریال در بندون از ۱۶ خرداد ۱۴۰۳ هر شب ساعت ۲۰:۳۰ از شبکه سه سیما پخش میشود. تکرار و بازپخش این سریال در ساعات ۱ بامداد، ۸:۳۰ و ۱۴ بازپخش خواهد شد.

بازیگران سریال دربندون (3)

بیوگرافی هنرپیشه های سریال دربندون

بیوگرافی هومن برق نورد بازیگر نقش داوود

هومن برق نورد بازیگر نقش داوود در سریال دربندون متولد ۵ دی ۱۳۴۸ در تهران می باشد،وی در یک خانواده ۵ نفری متولد شد. او دارای دو خواهر می باشد و تا مقطع دیپلم برق، تحصیل کرده است. ایشان متاهل هستند وی در سال ۱۳۷۴ با سریال ابووهیب بهلول، وارد قاب تلویزیون شد و با فیلم یک تکه نان در سال ۱۳۸۳، بازی در سینما را تجربه کرد.

بازیگران سریال دربندون (4)

امیرحسین رستمی بازیگر نقش منوچهر در سریال دربندون

در بیوگرافی هنرپیشه های سریال دربندون به بازیگر نقش منوچ یا جمشید رسیدیم؛ امیرحسین رستمی متولد ۱۲ بهمن ۱۳۵۴ در تهران می باشد،یک خواهر بزرگتر از خود دارد. ایشان متاهل هستند و پسری به نام ارشیا دارند، او فارغ التحصیل لیسانس رشته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه آزاد می باشد. او در سال ۷۲ در دانشگاه هنر دوره دید و در سال ۷۶ نزد آقای سمندریان یک دوره بازیگری را گذراند اما به علت رفتن به سربازی آن را رها کرد.بعد از دوره سربازی و ازدواج مدتی به خارج کشور رفته و در دوره های آموزشی بازیگری شرکت نمود و پس از بازگشت به ایران بازیگری را به صورت حرفه ای دنبال کرد.

بازیگران سریال دربندون (5)

بیوگرافی سیاوش چراغی پور در نقش سروان دوایی

 

بازیگران سریال دربندون (2)

سیاوش چراغی پور بازیگر نقش سروان دوایی در سریال دربندون متولد ۱ فروردین سال ۱۳۴۲ در قصر شیرین کرمانشاه می باشد، او بازیگری را زیر نظر مصطفی اسکویی در هنرکده آناهیتا گذرانده است و فارغ التحصیل این رشته است. سیاوش چراغی پور ازدواج کرده و متاهل است و دارای دو فرزند دختر به نام های باران و خورشید است. با بازی در سریال لیسانسه ها در نقش اقای امیری به شهرت رسید.

بازیگر نقش فریدون در سریال دربندون کیست

 

سامان دارابی بازیگر نقش فریدون در سریال دربندون کیست

سامان دارابی متولد ۱۳۶۱ در تهران ازجمله بازیگران توانمند و با سابقه تئاتر، سینما و تلویزیون ایران است. او پس از اخذ مدرک لیسانس بازیگری، فوق‌لیسانس خود را در رشته کارگردانی نیز دریافت کرد و درحال‌حاضر درحال گذراندن دوره‌های مختلف در این رشته و ارتقای سطح دانش و مهارت خود است.

دارابی در اولین کار جدی خود با نقش “شوکت” و تکیه کلام “بچه زرنگ تیرونی” در سریال “گسل” به شهرت رسید و پس از آن، در آثار متعددی به ایفای نقش پرداخته است. او در کنار بازیگری، سابقه تدریس این رشته را نیز در کارنامه خود دارد

سامان دارابی در نقش فریدون در سریال دربندون متولد ۱۳۶۱ در تهران، بازیگر است . او فارغ التحصیل لیسانس بازیگری و فوق لیسانس کارگردانی از دانشگاه آزاد است، از تئاتر شروع کرد بعد از ایفای نقش در چند نمایش وارد درس های تلویزیون و سینما شده و از آثاری چون معما شاه و سریال گسل در نقش شوکت بازی کرده است وی همچنین در فیلم‌های سینمایی چون زیر بازارچه قصه های تهران، سریال تبریز در مه تا خوشبختی راهی نیست و… ایفای نقش کرده است، نقش شوکت در سریال گسل و تکیه کلام بچه زرنگ تیرونی به شهرت رسید و مدتی نیز مدرس بازیگری بود.

دارابی در اولین کار جدی خود با نقش “شوکت” و تکیه کلام “بچه زرنگ تیرونی” در سریال “گسل” به شهرت رسید و پس از آن، در آثار متعددی به ایفای نقش پرداخته است. او در کنار بازیگری، سابقه تدریس این رشته را نیز در کارنامه خود دارد

بازیگر نقش آذر در سریال دربندون کیست

عکس فرزانه سهیلی در نقش آذر در سریال دربندون

فرزانه سهیلی در نقش آذر دختر سروان دوایی در سریال دربندون متولد ۱ فروردین ۱۳۶۵ در شهر اصفهان، ازجمله بازیگران جوان و درحال پیشرفت سینما و تلویزیون ایران است که سابقه طولانی در تئاتر دارد. او از سنین نوجوانی به تئاتر علاقه‌مند بود و از ۱۳ سالگی به‌صورت حرفه‌ای در تئاتر اصفهان به ایفای نقش پرداخته است.

سهیلی در دوران نوجوانی از بازی در تئاتر دستمزد دریافت می‌کرد و سالانه یک تا دو نمایش با بازی او در اصفهان برای عموم اجرا شده است. اولین تجربه بازیگری او در نمایشی به‌نام “نقل آخر” نوشته محمدرضا آریانفر بوده است که خانم پرویزی آن را با کاراکترهای زن روی صحنه برده است.

این بازیگر با پشتکار و ذوق هنری خود، از همان دوران کودکی در عرصه هنر گام‌های بلندی برداشت و با ایفای نقش در نمایش‌های مختلف، استعداد و خلاقیت خود را به اثبات رسانده است.

نوشین تبریزی در نقش همسر سروان دوایی

نوشین تبریزی بازیگر نقش همسر سروان دوایی در سریال دربندون متولد ۴ اردیبهشت دهه ۵۰ بازیگر، نویسنده و کارگردان اهل ایران است، او به واسطه بازی در سریال موفق «حرفه ای» و سریال «روزی روزگاری مریخ» و نیز سریال «جوجه تیغی» مشهور شد. او همچنین در سریال «ساخت ایران ۳» در نقش عاطفه، دختر خاله غلام جلوی دوربین رفت که بسیار مشهور گردید همسر نوشین تبریزی به نام افشین سلیمان پور می باشد که در ۲۹ ماه فروردین سال ۱۴۰۰ به دلیل ایست قلبی درگذشت. افشین سلیمان پور هنرپیشه و مدرس تئاتر بود.

بازیگران سریال “دربندون”: در این مقاله، به بررسی و معرفی سریال “دربندون” به کارگردانی حسن لفافیان و تهیه‌کنندگی سجاد نصرالهی‌نسب و امیرمهدی پوروزیری و معرفی بازیگران برجسته سریال “دربندون”، و نقش بازیگران مانند بازیگر نقش آذر و فریدون و سروان دوایی و منوچ و داود پرداختیم.

نظرات