پولسازترین شغل های بدون مدرک تحصیلی در ایران

0

برخی شغل ها بدون مدرک تحصیلی می توانند درآمد فوق العاده برایتان به همراه بیاورند. از جمله خط تولید مواد شوینده و سفره یک بار مصرف گرفته تا شغل هایی مثل تولید محتوا، ادمین اینستاگرام، واینری و بلاگری، بازاریابی محصولات، فروش محصولات، ارائه خدمات فنی، آرایشگری و … این مشاغل درآمد فوق العاده ای را برایتان رقم می زنند.

در ادامه جزییات این مشاغل را بررسی کرده و پیش نیازهای هر یک را بیان می کنیم. شما باید یکی از این شغل ها را انتخاب کرده و با یک مشاوره خبره در این حوزه صحبت نمایید. به این ترتیب جزییات هزینه ها، دستگاه ها و میزان مهارت لازمی که باید کسب کنید در این حرفه به دستتان می آید.

مثلاً با برآورد هزینه خط تولید مواد شوینده ابتدا تمام پیچ و خم های این کار را یاد بگیرید و سپس با خرید تجهیزات کسب و کار خود را آغاز کنید. پیشنهاد می کنیم قبل از شروع هر شغل بدون مدرک تحصیلی، درباره آن اطلاعات کافی به دست آورید. مثلاً یک حرفه چه ویژگی هایی دارد، برای ورود به آن به چه مهارت هایی نیاز است و با آگاهی از این نکات ریسک شروع کار خود را پایین بیاورید.

 شغل های پردرآمد بدون مدرک تحصیلی

معرفی لیست شغل های بدون مدرک تحصیلی

انواع شغل های بدون مدرک تحصیلی که درآمدهای عالی نیز دارند، عبارت هستند از:

۱- راه اندازی خط تولید

شما می توانید کسب و کار خود را در منزلتان به سادگی راه اندازی نمایید. مثلا راه اندازی خط تولید سفره یکبار مصرف، مواد شوینده، دستمال کاغذی، کیسه زباله و … نیاز به دانش خاصی ندارد. شما می توانید مهارت های تولید این محصولات را طی چند دوره کوتاه آموزش دیده و سپس با تهیه مواد و تجهیزات لازم آنها را در خانه تولید کند. خط تولید نیاز به بازار فروش دارد، پس در زمان تولید باید حواستان به بازاریابی و جذب مشتری باشد.

علاوه بر این باید کیفیت محصولاتتان در سطح خوبی قرار داشته باشد. اگر ۲ فاکتور جذب مشتری و کیفیت را در مورد کسب و کارتان رعایت کنید، همواره درآمد خوبی از طریق آن به دست می آورید.

با راه اندازی خط تولید در ابتدای کار درآمد زیادی ندارید، اما به مرور درآمدتان با افزایش مشتریان بیشتر می شود. شما باید به خوبی بازاریابی کرده و از روش های مختلف مشتری به دست بیاورید. در این زمینه می توانید از کارشناسان حرفه ای راه اندازی خطوط تولید محصولات مختلف از جمله مجموعه سپیدورنا کمک بگیرید تا راهنمایی تان کنند.

یک کار پولساز تولیدی مواد شوینده

۲- تولید محتوا، شغل آسان پردرآمد

تولید محتوا یکی از شغل های پردرآمد بدون نیاز به مدرک تحصیلی است. شما می توانید یک محتوانویس حرفه ای شوید، بدون اینکه مدرک دانشگاهی بگیرید و سپس در وبسایت های ایرانی یا خارجی کار کنید. همچنین امکان اینکه یک یوتیوبر موفق و تولیدکننده محتوای ویدیویی شوید نیز زیاد است. اگر صدای خوبی دارید هم می توانید در حوزه محتوای صوتی فعالیت خود را آغاز کرده و به درآمدهای عالی برسید.

محتواسازی نیاز به مهارت دارد. شما باید مهارت و قلق های این کار را در طی دوره های آموزشی و گذر زمان بیاموزید تا بعدا بتوانید از آنها کسب درآمد داشته باشید.

۳- ادمین اینستاگرام

یکی از شغل های جدیدی که به تازگی برای بسیاری از افراد جذابیت پیدا کرده، ادمینی اینستاگرام است. شما می توانید مدیر یک یا چند صفحه در اینستاگرام شوید و از این طریق پول های زیادی به دست آورید. تشخیص زمان مناسب برای انتشار پست ها، پاسخگویی به پیام ها، مدیریت نظرات، تشخیص نوع محتوای مناسب و … جزء وظایف ادمین های اینستاگرام هستند.

هر چند ادمینی شاید به ظاهر ساده به نظر برسد، اما برای افزایش مهارت در آن نیاز به گذر زمان است. در طول مدت یادگیری شما باید ترفندهای انجام این کار را بیاموزید و شیوه مدیریت حرفه ای را یاد بگیرید تا در سریعترین زمان به درآمدهای عالی برسید.

مهارت پردرآمد ادمینی اینستاگرام

۴- واینری و بلاگری

واینری و بلاگری، جزء شغل های جدیدی هستند که هیچ نیازی به گذراندن دوره های تحصیلی ندارند. اگر فکر می کنید ایده هایی در یک موضوع خاص دارید که برای دیگران جذاب هستند، تبدیل به یک واینر شوید و در آن زمینه محتواسازی کنید.

اگر احساس می کنید که زندگی شما و پیچ و خم های آن برای دیگران جذابیت دارد، تبدیل به یک بلاگر شوید. شما به عنوان یک بلاگر می توانید روزمره های زندگی خود را با دنبال کنندگان به اشتراک بگذارید و به مرور آنها را تبدیل به طرفداران پروپاقرص خود کنید.

بلاگری مهارتی پردرامد

۵- بازاریابی محصولات

آیا هیچ ایده ای برای شروع کسب و کار شخصی تان ندارید؟ محصولاتی را از فروشگاه های ارزان قیمت بخرید، بازاریابی آنها را در بازار انجام دهید و سپس از طریق فروش به درآمد برسید. بعد از مدتی بازاریابی، شما به این حرفه مسلط شده و به خوبی می توانید دیگران را متقاعد به دریافت خدمات یا خرید محصولاتی خاصی نمایید.

هر چند بازاریابی نیازی به دریافت مدرک تحصیلی ندارد، اما دوره های آموزشی مناسبی برای آن برگزار می شود که مهارت های متقاعدسازی، تاثیرگذاری بر مشتریان و قدرت کلام را به شما می آموزند که جزء مهمترین مهارت های یک بازاریاب هستند؛ بنابراین پیشنهاد می دهیم که در این دوره ها نیز شرکت کنید.

۶- ارائه خدمات فنی

اگر به عنوان یک تعمیرکار وسایل خانه یا محل کار مشغول به فعالیت شوید، درآمدهای خوبی در انتظارتان است. مثلاً می توانید تعمیرکار یخچال، تعمیرکار کولرهای گازی و … شوید. هر کدام از این خدمات می توانند درآمدهای زیادی را بدون مدرک تحصیلی برایتان به ارمغان بیاورند.

برای فعالیت در بازار کار خدمات فنی باید مهارت کافی در رفع مشکلات دستگاه ها و وسایل مختلف داشته باشید. مثلاً اگر ایرادی در یک یخچال به وجود آمده بود، سریعتر آن را تشخیص داده و چاره ای برای رفع آن بیندیشید. شما با افزایش مهارت می توانید حتی مشتریان دائمی برای خود دست و پا کنید.

درآمد این شغل ارتباط مستقیمی با مهارت و سرعت العمل شما در تعمیر قطعات دارد، پس با دقت کار خود را انجام دهید. شما می توانید در شغل درآمد روزانه حداقل ۵۰۰ هزار تا ۵ میلیون داشته باشید.

شغل فنی با حقوق بالا

۷- آرایشگری زنانه و مردانه، از پولسازترین مشاغل

یکی از پرطرفدارترین شغل های بدون مدرک تحصیلی آرایشگری است، چون مردم این روزها به زیبایی شان اهمیت زیادی می دهند. شما می توانید در حوزه آرایشگری مردانه یا زنانه کار کنید و به مرور مهارت های خود را افزایش دهید. در طی این مدت قطعا! مشتریان دائمی به دست می آورید.

با پیدا شدن مشتریان دائمی درآمدهای زیادی انتظارتان را می کشد که از طریق آنها می توانید زندگی خوب برای خود بسازید. آرایشگری شامل لاین های مختلفی مثل کراتین و احیا، رنگ مو، کوتاهی، کاشت ناخن و … می شود که شما می توانید در یک یا چند مورد از این لاین ها کار کنید.

آرایشگری یک شغل پولساز

شغل های بدون مدرک تحصیلی، انتخابی هوشمندانه

شغل های بدون مدرک تحصیلی مجابتان می کنند که از همان ابتدای جوانی وارد بازار کار شوید و درآمد به دست آورید و نیازی به گذراندن دوره های تحصیلی طولانی نداشته باشید.

هر چند این شغل ها درآمد کمتری نسبت به شغل های نیازمند به مدارک تحصیلی دارند، اما به دلیل ویژگی های جذاب آنها مثل سادگی کار به انتخاب اول تبدیل شده است. البته پیشنهاد می کنیم این مشاغل را به عنوان شغل دوم داشته و در کنار آن حتما ادامه تحصیل بدهید./۳۰۲۰۸۱

نظرات