بیوگرافی اسما اسد همسر بشار اسد و سوابق وی +ماجرای درگذشت و عکس

0

بیوگرافی اسما اسد همسر بشار اسد و سوابق وی +ماجرای درگذشت و عکس

بیوگرافی اسما اسد

اسما اسد یا اسماء اسد متولد ۱۱ اوت ۱۹۷۵ در لندن همسر بشار اسد رئیس جمهور سوریه و بانوی اول سوریه است. اسما اسد همسر بشار اسد که درگیر بیماری سرطان است در خرداد ماه ۱۴۰۳ خبر درگذشتش منتشر شد که بعدا تکذیب شد. در ادامه بیوگرافی اسما اسد و همسرش و فرزندان و عکس و سوابق وی را از مجله حرف تازه می خوانید

بیوگرافی اسما اسد همسر بشار اسد و سوابق وی +ماجرای درگذشت و عکس

اسماء اسد در لندن متولد شده و دارای تابعیت سوری – بریتانیایی می باشد. او هم اکنون بانوی اول سوریه لقب گرفته و همسر بشار اسد می باشد. او دانش‌آموخته رشته علوم کامپیوتر از کینگز کالج لندن است و از لحاظ دینی مسلمان سنی می باشد

سوابق

اسما اسد با نام کامل اسما فواز اخرس در خانواده‌ای سنی‌ مذهب اهل حُمص در لندن به دنیا آمد. پدرش دکتر الاخرس پزشک متخصص قلب و مادرش از کارمندان عالی‌رتبهٔ سفارت سوریه در لندن بود. او که در خانواده‌ای مرفه بزرگ شد و در بهترین دانشگاه‌های لندن تحصیل کرد در دانشگاه کینگز کالج در رشته کامپیوتر و نیز سرمایه‌گذاری بانکی با تخصص سرمایه‌گذاری در دارو بیوتکنولژیک و بانکداری بین‌المللی تحصیل کرد و به عنوان نماینده دویچه بانک در لندن و سپس در کمپانی جی‌پی مورگان چیس مشغول به کار شد.

زندگینامه اسما اسد و همسرش بشار اسد و و فرزندان

ازدواج و همسر و فرزندان

اسماء اسد زمانیکه در لندن زندگی می کرد با بشار اسد آشنا شدو در سال ۱۹۹۶ آشنایی اسما و بشار جدی تر شد و نهایت در ۱۷ ژوئیه ۲۰۰۰ با هم ازدواج کردند. اما اعلام رسمی این ازدواج در ژانویه ۲۰۰۱ صورت گرفت و هیچ عکسی از مراسم در روزنامه‌ها به چاپ نرسید. حاصل این ازدواج سه فرزند به نام های حافظ (۲۰۰۱)، زین (۲۰۰۳) و کریم (۲۰۰۴) می باشد.

بیوگرافی و بیماری اسما اسد

بیماری سرطان

اسما همسر بشار اسد به سرطان خون مبتلاست در مرداد ماه سال ۱۳۹۷ روسیا الیوم به نقل از صفحه فیسبوک ریاست جمهوری سوریه اعلام کرد که اسما اسد به سرطان سینه مبتلا شده و تحت درمان است اسد جهت درمان بیماری‌اش، محرمانه به لبنان رفت و در یکی از بیمارستان‌های شهر بیروت تحت درمان قرار گرفت.

درگذشت اسما اسد همسر بشار اسد

درگذشت همسر بشار اسد

العربیه در ۱۵ خرداد ۱۴۰۳ بماء اسد»، همسر «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه خبر داد. در همین رابطه نهاد ریاست جمهوری سوریه اوایل خرداد در بیانیه‌ای اعلام کرد، پس از بروز چندین علامت و نشانه بالینی و به دنبال آن یک سری معاینات و آزمایشات پزشکی، تشخیص داده شد که اسماء اسد همسر «بشار اسد» رئیس‌جمهور سوریه به سرطان خون مبتلا شده است.

تکذیب خبر

با بررسی حساب‌های کاربری ریاست‌جمهوری سوریه در شبکه‌های اجتماعی و همچنین خبرگزاری‌‌های رسمی این کشور، مشخص شده که خبری با این عنوان منتشر نشده است.

اسما اسد همسر بشار اسد کیست

این موضوع از آنجا دامن گرفت که دفتر رسانه‌ای حومه دمشق در حساب کاربری فیسبوک خود خبر درگذشت اسماء اسد را به نقل از نهاد ریاست جمهوری سوریه منتشر کرد و پس از آن رسانه‌های دیگر نیز به استناد آن، خبر درگذشت رئیس جمهور سوریه را اعلام کردند. اما پس از این رخداد، رسانه‌ها و مقامات رسمی سوریه توضیحاتی را در این رابطه ارائه دادند و این خبر را تکذیب کردند.

اسما اسد, اسما اسد همسر بشار اسد کیست, سوابق اسما اسد, عکس اسما اسد

صفحه رسمی حزب عربی سوسیالیستی بعث سوریه در فیسبوک با انتشار توضیحی اعلام کرد که اخبار منتشرشده در خصوص درگذشت اسماء اسد صحت ندارد و آن را تکذیب کرد. همچنین این صفحه در توضیحات خود تصریح کرد اخباری که به نقل از آن در این رابطه منتشرشده دروغ است.

نظرات