از کجا سمعک بخریم؟ ویژگی های یک مرکز سمعک خوب چیست؟

0

وقتی تصمیم به خرید سمعک می‌گیرید، یکی از اولین قدم‌ها این است که بفهمید از کجا خرید کنید. این مسئله اهمیت زیادی دارد؛ زیرا شنوایی ما پیچیده و منحصر به فرد است. حتی قالب گوش ما نیز مثل اثر انگشتمان منحصر به فرد است.

 سمعک خوب

از سوی دیگر، سمعک‌های امروزی هوشمند و از لحاظ تکنیکی بسیار پیشرفته‌تر از قبل هستند. آن‌ها می‌توانند کارهای فوق‌العاده پیچیده‌ای را انجام دهند و همه این کارها را در یک دستگاه الکترونیکی کوچک انجام می‌دهند که باید هر روز به مدت ده ساعت در گوش گرم، مرطوب و منحصر به فرد ما بنشیند.

به همین دلیل برای خرید سمعک قبل از هر چیز نیازمند خدمات حرفه‌ای متخصصان و کارشناسان هستید. اما این خدمات را در کجا می‌توانید پیدا کنید. در این نوشته در مورد بهترین مراکز خرید سمعک صحبت می‌کنیم.

معتبرترین مراکز خرید سمعک

تا همین اواخر، اگر قصد خرید سمعک را داشتید، یک انتخاب داشتید؛ به متخصص شنوایی سنجی مراجعه کنید. امروزه، برخی فروشندگان به شما گزینه‌های بیشتری می‌دهند که شامل فروشگاه‌های آنلاین و سمعک‌های بدون نسخه است. با این وجود، مراجعه به کلینیک‌های شنوایی سنجی یا نمایندگی‌ همچنان بهترین و معتبرترین راه برای خرید سمعک است. اما چرا؟ اجازه بدهید دلایل این برتری را توضیح دهیم:

سمعک خوب

فقط متخصصان کلینیک‌های شنوایی سنجی و نمایندگی‌های معتبر مهارت و دانش لازم را دارند تا سمعکی را متناسب با نیازهای شنوایی و سبک زندگی شما پیشنهاد دهند. همان طور که در بالا اشاره کردیم، نیازهای هر فرد منحصر به فرد است. برای مثال، فروشنده باید بداند که آستانه شنوایی شما چقدر است؟ با چه فرکانس‌هایی مشکل دارید؟ آیا هر دو گوش درگیر هستند؟ آیا کم‌شنوایی در هر دو یکسان است؟ پاسخ به این سؤالات و بسیاری از پرسش‌های دیگر برای انتخاب صحیح سمعک حیاتی است.

متخصصان حاضر در نمایندگی‌های معتبر و کلینیک‌های شنوایی سنجی دانش و تجربه زیادی در ارزیابی صحیح نیازهای شنوایی دارند. آن‌ها همچنین ویژگی‌های مختلف انواع سمعک‌های هر برند را می‌شناسند و می‌توانند بر این مبنا بهترین سمعک مناسب شما را پیشنهاد دهند.

سمعک خوب

از سوی دیگر، متخصصان کلینیک‌های شنوایی سنجی و کارشناسان نمایندگی‌های معتبر می‌توانند در زمینه سفارشی سازی یا ارتقاء سمعک به شما کمک کنند. آن‌ها می‌توانند لوازم جانبی تخصصی مثل اتصال وایرلس، کنترل از راه دور، شارژر مناسب، میکروفون و بسیاری لوازم جانبی دیگر را برای بهینه‌سازی بیشتر سمعک و تناسب بهتر آن با سبک زندگی شما پیشنهاد کنند. این سطح از سفارشی‌سازی از طریق فروشندگان غیرمتخصص یا فروشگاه‌های آنلاین وجود ندارد.

مسئله دیگر اطمینان از اصل بودن سمعک است. همان طور که می‌دانید نمونه‌های تقلبی انواع اجناس در بازار به وفور یافت می‌شود و معمولاً هیچ کس به جز متخصصان نمی‌توانند اصل نبودن آن‌ها را تشخیص دهد. خرید از نمایندگی‌های معتبر تضمین می‌کند که سمعک تقلبی به شما فروخته نخواهد شد.

نمایندگی های معتبر چه خدمات دیگری به غیر از فروش سمعک ارائه می دهند؟

سمعک وسیله‌ای گران قیمت است و در واقع نوعی سرمایه گذاری روی حفظ ارتباطات انسانی، بهبود سلامتی و کیفیت بهتر زندگی است. بنابراین مهم است که به اندازه پولی که می‌دهید خدمات دریافت کنید. خرید سمعک از نمایندگی‌های معتبر علاوه بر مشاوره تخصصی شامل خدمات دیگری مثل تست شنوایی رایگان، پشتیبانی و خدمات پس از فروش است.

برای مثال، این نمایندگی‌ها می‌توانند سمعک را تنطیم کنند، در صورت تغییر شنوایی فرد تغییرات لازم را در آن ایجاد کنند و در صورت نیاز سمعک را تمیز کنند. این پشتیبانی مستمر برای حفظ عملکرد بهینه و رسیدگی به هر مشکلی که پیش می‌آید مهم است.

خدمات مهم دیگری که نمایندگی‌های معتبر ارائه می‌دهند گارانتی است. سمعک‌های ارائه شده توسط نمایندگی‌های معتبر به طور معمول دارای ۱ تا ۲ سال گارانتی بی قید و شرط است. به طور کلی، اگر در طول مدت گارانتی مشکلی برای سمعک پیش بیاید (بجز شکستگی)، توسط نمایندگی تعمیر یا تعویض می‌شود.

در نتیجه در صورت خرابی سمعک، هزینه‌ای بابت تعمیر آن پرداخت نخواهید کرد. خرید از طریق کانال‌های غیرمجاز ممکن است شامل گارانتی نباشد. در نتیجه، در صورت بروز مشکل، کاربران سمعک از خدمات مطمئن محروم شده و متحمل هزینه اضافی می‌شوند.

خدمات پس از فروش سـمعک شامل چه مواردی می شوند؟

هر برند سـمعک ممکن است خدمات پس از فروش خاص خود را داشته باشد. برای اطلاع دقیق از خدمات پس از فروش بهتر است با نمایندگی رسمی آن برند تماس بگیرید، اما به طور کلی، خدمات نمایندگی‌های معتبر شامل موارد زیر هستند:

سمعک خوب

تنظیم سـمعک در دوره گارانتی: نیازهای شنوایی یا ترجیحات کاربر سـمعک ممکن است با گذشت زمان تغییر کند. در این صورت کارشناسان نمایندگی‌های معتبر تغییرات لازم را در برنامه‌ریزی سـمعک ایجاد می‌کنند.

انجام دوره‌ای تست شنوایی: نمایندگی‌های معتبر سـمعک به عنوان بخشی از خدمات پس از فروش خود تست شنوایی انجام می‌دهند تا در صورت تغییر آستانه شنوایی، سمعک را مجدداً تنظیم و بهینه کنند.

سرویس رایگان سـمعک در مدت گارانتی: در صورت بروز مشکل، سـمعک را می‌توان در محل نمایندگی سرویس کرد و از دردسر و هزینه ارسال آن برای تعمیر اجتناب کرد./۳۰۰۶۸۲

نظرات