تفریحات

بیوگرافی حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مجلس +‌سوابق و عکس

0

بیوگرافی حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مجلس +‌سوابق و عکس

علیرضا سلیمی نماینده مجلس شورای اسلامی می باشد که علاوه بر حضور در کمیسیون آموزش ‌و تحقیقات، عضویت در فراکسیون ولایی و فراکسیون روحانیون، یکی از اعضای هیئت نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی نیز هست. در خرداد ۱۴۰۳ مالک شریعتی ادعا کرد: تاجگردون به علیرضا سلیمی گفت تکه تکه‌ات می‌کنم! برای آشنایی با زندگینامه و بیوگرافی علیرضا سلیمی نماینده مجلس با ما در مجله حرف تازه همراه باشید.

بیوگرافی حجت الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مجلس +‌سوابق و عکس

بیوگرافی علیرضا سلیمی نماینده مجلس

حجت الاسلام علیرضا سلیمی متولد ۲۵ مرداد ۱۳۴۳ در محلات استان مرکزی سیاستمدار و نماینده دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در استان مرکزی می باشد.

بیوگرافی و سوابق علیرضا سلیمی نماینده مجلس +‌سوابق و عکس

درباره تحصیلات

دکتر علیرضا سلیمی نماینده محلات و دلیجان انتخابات مجلس شورای اسلامی دارای لیسانس و فوق لیسانس مبانی حقوق از دانشگاه تهران و دکترای فقه و مبانی حقوق از دانشگاه علوم و تحقیقات تهران می باشد. او همچنین تحصیلات حوزوی داشته و دروس خارج فقه را نزد فاضل لنکرانی، شبیری زنجانی، وحید خراسانی، جواد تبریزی، جوادی آملی و جعفر سبحانی فرا گرفته‌است.

زندگینامه دکتر علیرضا سلیمی سیاستمدار

زندگینامه علیرضا سلیمی سیاستمدار

علیرضا‌سلیمی (زاده ۱۳۴۳ – محلات) روحانی و سیاستمدار ایرانی است که نماینده منتخب دوره دوازدهم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس است. وی پیش‌تر نماینده دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در استان مرکزی بوده‌است.

زندگینامه علیرضا سلیمی نماینده مجلس +‌سوابق و عکس

سوابق

آقای سلیمی فعالیت های شغلی خود را با نمایندگی مجلس آغاز کرد. او نماینده دوره‌های هشتم، نهم، دهم و یازدهم از حوزه انتخابیه محلات و دلیجان در استان مرکزی می باشد. اما پیروزی سلیمی در انتخابات مجلس یازدهم یل حواشی مواجه شد. او در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی نیز موفق شد با شکست دادن محمد حسن نامی (وزیر ارتباطات دولت احمدی نژاد) برای چهارمین بار راهی مجلس شوراس اسلامی شود.

ماجرای علیرضا سلیمی و تاجگردون

حواشی تاجگردون و علیرضا سلیمی

مالک شریعتی: تاجگردون به علیرضا‌سلیمی گفت تکه تکه‌ات می‌کنم!

در آغاز مجلس دوازدهم مالک شریعتی یکی از نمایندگان تهران در مجلس شورای اسلامی که موفق نشدند مانع از تصویب دوباره اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران شوند، پس از این شکست علیه تاجگردون نماینده گچساران ادعای عجیب مطرح کرد و ادعا کرد: «(تاجگردون) به (علیرضا) سلیمی گفت تکه تکه‌ات می‌کنم!»

روایت خبرآنلاین از ماجرای شریعتی و تاجگردون:

ماجرا از روز گذشته شدت گرفت که مالک شریعتی نماینده نزدیک به زاکانی در کنار ۶ کاندیدای دیگر اعتراض به اعتبارنامه تاجگردون را رسما اعلام کردند، تاجگردون اما نه به سبک و سیاق آنها بلکه با نقل قولی از رهبر انقلاب پاسخ این طیف را داد اما ماجرا گویا سر دراز داشت و به صحن امروز رسید.

بررسی اعتبارنامه ها در صحن امروز با اعتراض به قالیباف آغاز شد، چه آنکه برخی نمایندگان معتقد بودند اعتراضات باید در صحن بررسی شود و قالیباف تاکید داشت اعتراضات باید در شعب بررسی شود و اگر اعتبارنامه ها در شعب تصویب شود در صحن دیگر جای اعتراضی وجود ندارد.

این اختلاف به اعتبارنامه غلامرضا تاجگردون نیز کشیده شد و زمانی که شعبه ۱۱ اعتبارنامه تاجگردون را تصویب شده اعلام کرد و از سوی هیات رئیسه نیز تایید شد، درگیری به سکوی هیات رئیسه مجلس رسید. بنا بر آنچه ایرنا روایت کرده است، با بالا گرفتن اعتراضات در صحن مجلس، تاجگردون و مالک شریعتی برای هم خط و نشان کشیدند و طرفداران این دو نفر مقابل هم قرار گرفتند و با دست همدیگر را هل دادند، اما وساطت نمایندگان دیگر ماجرا را ختم به خیر کرد.

برخی نمایندگانی که خواستار رأی گیری اعتبارنامه منتخبان در صحن علنی بوده اند، به سکوی هیأت رئیسه هجوم آوردند که محمدباقر قالیباف رئیس مجلس شورای اسلامی آب پاکی را روی دستشان ریخت و گفت که «دیگر نیازی به این کار نیست.اگر هم کسی به اعتبارنامه یکی از منتخبان اعتراضی داشته باید در شعبه مورد نظر مطرح می‌کرده و در صحن نه رأی‌گیری صورت می‌پذیرد و نه به اعتراضی رسیدگی می‌شود.»

علیرضا سلیمی نماینده تهران هم در اخطاری خطاب به رئیس مجلس گفت: «اعتبار نامه نمایندگان از مقولاتی نیست که بصورت مجموعه‌ای قرائت شود و سکوت و عبور کنیم. خواهشم این است که با توجه به رویه مجلس قبل و عبارتی که در اصل ۹۳ است و همچنین با توجه به ماده ۲۹ آئین نامه داخلی، و همچنین درخواست ۵۳ نفر از نمایندگان در این زمینه، مرّ قانون انجام شود.

این اظهارات نماینده تهران پاسخ محمدباقر قالیباف را به همراه داشت که گفت: «در این زمینه ماده ۲۹ تکلیف را روشن کرده است؛ هرگونه اعتراض به اعتبارنامه‌ها باید در شعب بررسی شود و در شعبه یا تصویب یا رد می‌شود؛ اگر به هر دلیلی در شعب رد شد، شعب مراتب را ارجاع می‌دهد به هیئت رئیسه، سپس با تشخیص هیئت رئیسه، موضوع به هیئت تحقیق و بررسی که برای این کار پیش‌بینی شده است؛ اگر هم هیئت تحقیق موضوع را تایید کرد دیگر تایید شده است و این موضوع در آئین نامه داخلی روشن و شفاف است.»

حمید رسایی نماینده تهران هم با اشاره به درگیری لفظی تعدادی از نمایندگان در جلسه امروز صحن مجلس در جایگاه هیأت رئیسه مجلس گفت: «الان در جایگاه هیأت رئیسه در حضور نمایندگان یک آقایی آقای شریعتی و سلیمی را تهدید کرده و گفته که نمی‌گذارم شب به خانه‌تان برسید؛ یعنی چه؟ اینجا کجاست؟ این موضوع باید رسیدگی شود.»

با وجود همه این درگیری ها و جو تنش زای صحن علنی مجلس اعتبارنامه های همه منتخبان مجلس دوازدهم و مشخصا غلامرضا تاج گردون تأیید شد و جدال ها و دادو بیدادهای مالک شریعتی نماینده نزدیک به زاکانی راه به جایی نبرد، جالب انجا بود که حتی اعتراض به اعتبارنامه مالک شریعتی نیز در شعبه مورد بررسی صورت گرفته بود که بعد از پاسخ شورای نگهبان این اعتراض رد شده بود.

تصویب اعتبارنامه تاجگردون اما پایان ماجرا نبود و مالک شریعتی نماینده تهران در حاشیه جلسه علنی مجلس مدعی شده است:«رفتم بالا (جایگاه هیات رئیسه)که به هیات رئیسه اعتراص کنم که آقای تاجگردون من و آقای سلیمی را تهدید کرد. بنده اگر می ترسیدم این کار را شروع نمی کردم. این موضوع را دنبال می کنم چون حق نمایندگی و حق مردم است. حتما از این موضوع نمی گذرم. اگر شورای نگهبان کتبی اعلام کند مخلص قانون هستم اما این ماجرا بودار است و خلاف قانون اساسی و آئین نامه مجلس عمل شده است.»

اظهارات و جنجال های مالک شریعتی اما بعید است با آنچه در صحن و لابی مجلس صورت گرفت به پایان برسد چه آنکه او در توئیتر نیز به سرعت فعال شد و ادعاهایش دراینباره را تکرار کرد.

۴ سال پیش در مجلس یازدهم و زمانی که هنوز علیرضا زاکانی نماینده مجلس بود این مسیر اعتراض به تاجگردون طی شده بود، آن زمان اما در نهایت فشارها کارگر افتاد و اعتبارنامه تاجگردون با موافقت ۱۲۸ نماینده رد شد تا او به سرعت از قطار مجلس یازدهم پیاده شود. اما به فاصله چند ماه هم شورای نگهبان هم یکی از اعضای هیات رئیسه رد اعتبارنامه تاجگردون را یکی از اشتباهات آن مجلس عنوان کردند.

عکس همسر و فرزندان علیرضا سلیمی نماینده مجلس

همسر و فرزندان

از زندگی شخصی و همسر و تعداد فرزندان آقای سلیمی نماینده مجلس اطلاعی در دست نیست

اظهارات جنجالی

سلیمی در جایی گفته: «من همین الان هم می‌گویم باید تکلیف شاسی بلند‌ها مشخص شود. باید اسامی کسانی که خودرو گرفتند مشخص شود؛ برخی نه یکی، بلکه چندتا شاسی بلند گرفته‌اند، اما می‌گویند ضد فساد هستیم؟ می‌گویند من عدالتخواه هستم و با فساد مبارزه می‌کنم! می‌گویند انقلابی هستیم کدام انقلابی؟ یکی از الزامات انقلابی‌گری اخلاق و ادب است. انقلابی‌گری یعنی مردم داری.»

نظرات