تفریحات

روز عرفه چه روزی است در سال ۱۴۰۳ و چند شنبه است

0

روز عرفه روز قبل از عید از قربان بوده و در تاریخ نهم ماه ذی الحجه قرار دارد. امسال تاریخ دقیق روز عرفه چه روزی است در سال ۱۴۰۳ مصادف است با روز یکشنبه ۲۷ خرداد که با برگزاری مراسم دعای عرفه و نیایش گرامی داشته میشود. تاريخ روز عرفه سال ۱۴۰۳ به شمسی قمری و میلادی با ۹ ذی الحجه ۱۴۴۵ هجری قمری و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ میلادی می باشد

روز عرفه چه روزی است در سال ۱۴۰۳

روز عرفه چه روزی است در سال ۱۴۰۳

نهم ذی الحجه ۱۴۴۵ روز عرفه با یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳ و ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴ از مهمترین و پر اهمیت ترین مناسبت های مذهبی مسلمانان می باشد. نهم ذیحجه را روز عرفه گویند. این روز و روز بعد از آن یعنی عید قربان از روزهای مهم برای تمامی مسلمانان است و تعطیل م باشد. روز عرفه از آنجا که امام حسین علیه السلام بعد از دعای عرفه و مراسم حج بسوی کربلا حرکت کرد نزد شیعیان از اهمیت بسزایی برخوردار است.

روز عرفه در سال ۱۴۰۳ چه روزی است ؟ تاریخ دقیق روز عرفه در تقویم سال ۱۴۰۳

  • روز عرفه برابر است با یکشنبه ۲۷ خرداد ۱۴۰۳
  • تاریخ روز عرفه تقویم قمری برابر است با ٩ ذوالحجه ۱۴۴۵
  • تاریخ روز عرفه تقویم سال میلادی برابر است با ۱۶ ژوئن ۲۰۲۴

درباره روز عرفه سال ۱۴۰۳ چندمه و چه تاریخی است ذکر می شود این تاریخ ها هر سال به شمسی و میلادی متغیر است و علت آن نیز به دلیل تقویم قمری بودن می باشد.

آداب

روز عرفه ۱۴۰۳ یک روز قبل از روز عید قربان می باشد و آغاز مناسک حج می باشد، در این روز حجاج از شهر مکه به صحرای عرفات آمده و در آنجا به راز و نیاز و دعا پرداخته و پس از نماز ظهر و عصر به مکه باز میگردند. در روایات متعدد آمده است که روز عرقه روزی برای استجابت دعا و بخشش گناهان می باشد. روز عرفه یکی از بهترین روزها برای دعا و مناجات با خداوند است که همه ساله مسلمانان در این روز به صحرای عرفات می روند

روز عرفه سال ۱۴۰۳ چندمه و چه تاریخی است. روز عرفه برای مسلمانان و انبیا و اولیا خداوند مقام و ارزش بسیار والایی داشته و دارد و حج گزاران در این روز عزیز در صحرای عرفات گرد هم جمع می شوند و ضمن دعا و نیایش و استغفار، از توفیق در ادای فریضه مهم حج خداوند متعال را حمد و سپاس می گویند. همانطور که می دانید روز عرفه روز آغاز مناسک حج برای حج گزاران است و حاجیانی که در روز عرفه به صحرای عرفات می روند توفیق بزرگی نصیب شان شده است.

نظرات