تفریحات

مبل زرشکی با چه رنگی ست می شود؟طراحی دکوراسیون با رنگ مبلمان

0

یکی از مهم‌ترین عوامل در دکوراسیون منزل انتخاب رنگ است و رنگ مبلمان نیز از اهمیت ویژه‌ای در میان رنگ وسایل چیدمان شده در فضای داخلی برخوردار است. در بسیاری از مواقع طراحی دکوراسیون با توجه به رنگ مبلمان انجام می‌شود و در نتیجه انتخاب آن در مرحله ابتدایی پیش از انتخاب سبک طراحی منزل، رنگ دیواها و سایر وسایل منزل انجام می‌شود.

یکی از بهترین و پرطرفدارترین رنگ‌ها در دکوراسیون دخلی رنگ زرشکی است. اگر به درستی و به اندازه از رنگ زرشکی در منزل استفاده شود، نتیجه‌ی کار بی‌نهایت زیبا و جذاب خواهد شد.اگر رنگ زرشکی را برای مبلمان خود انتخاب کرده‌‌اید، برای پاسخ به سوال ” مبل زرشکی با چه رنگی ست می‌شه؟” لازم است رنگ‌های مکمل آن را بشناسید و در استفاده‌ی صحیح و اصولی از رنگ‌های متناسب با رنگ زرشکی در فضای داخلی منزل خود دقت کنید.

بازارچه آنلاین نساجیت، یکی از بزرگ‌ترین تولید کنندگان انواع پارچه‌های دکوراتیو و پارچه مبلی در ایران می‌باشد. برای خرید اینترنتی پارچه مبلی به صورت متری یا طاقه‌ای با قیمت تولید کننده و بدون واسطه می‌توانید با کارشناسان ما در گروه تولیدی نساجیت تماس بگیرید.

     رنگ مبل زرشکی با چه رنگی ست میشه

ویژگی‌های رنگ زرشکی

رنگ زرشکی از خانواده‌ی رنگ‌های گرم و نزدیک به رنگ قرمز است اما تفاوت‌های جزیی نیز با رنگ قرمز دارد. این رنگ باوقارتر و گرم‌تر از رنگ قرمز است و ظاهر رسمی‌تر در مقایسه با رنگ قرمز دارد. انتخاب رنگ زرشکی در طراحی دکوراسیون منزل همانقدر که می‌تواند نتیجه‌ی زیبا و جذابی داشته باشد ممکن است با زیاده روی در استفاده از این رنگ به نتیجه‌ی برعکس و کاملا! آزاردهنده منجر بشود.

برای متعادل کردن رنگ زرشکی در فضای داخلی باید از رنگ‌های متناسب و مکمل آن در پرده‌ها، دیوارها، فرش‌ها و حت لوستر استفاده کنیم. انتخاب درست رنگ‌هایی که در کنار رنگ زرشکی قرار می‌گیرند علاوه بر بخشیدن جلوه‌ای شیک و تاثیرگذار به رنگ زرشکی، در خسته کننده نبودن و شیک‌تر به نظر آمدن منزل ما موثر خواهند بود.

مبل زرشکی با چی ست میشه

چرا از رنگ زرشکی در دکوراسیون منزل استفاده می‌کنیم؟

استفاده از رنگ زرشکی مانند هر رنگ دیگری تا حدود زیادی به سلیقه‌ی افراد بستگی دارد اما شناخت درست ویژگی‌ها و تاثیرات این رنگ بر روی دکوراسیون داخلی منزل، می‌تواند پیش از خرید پارچه مبل زرشکی و استفاده از این رنگ به عنوان رنگ اصلی و قالب در فضای داخلی کمک کننده باشد.

ایجاد فضای لوکس و مجلل

رنگ زرشکی یک رنگ اشرافی و لوکس است که در کنار حس گرما، کاملاً حس تجمل و سلطنتی بودن را به فضا القا می‌کند. هرچند از رنگ زرشکی در مبل‌های راحتی و ال هم می‌توان استفاده کرد اما ترکیب این رنگ با رنگ‌هایی مانند کرم و نقره‌ای در مبل‌های سلطنتی بسیار زیبا و چشم نواز خواهد بود.

القا حس گرما و صمیمیت

رنگ زرشکی مانند رنگ قرمز گرم و انرژی بخش است. در نتیجه اگر دوست دارید در محیط سرد و بی‌روحی که در اختیار دارید تغییرات جدی ایجاد کنید رنگ زرشکی بهترین گزینه برای شما می‌باشد. انرژی، رنگ و گرمایی که رنگ زرشکی به اطراف خود می‌بخشد نسبت به رنگ‌های دیگر بسیار بیشتر است.

ایجاد نقطه کانونی

رنگ زرشکی یکی از ابزارهای طراحان دکوراسیون در ایجاد نقطه کانونی است. رنگ کردن یک دیوار به رنگ زرشکی و یا خرید مبل با رنگ زرشکی به راحتی در محیط یک نقطه کانونی زیبا ایجاد می‌کند که در آسان‌تر شدن مراحل بعدی طراحی و خرید وسایل دیگر موثر خواهد بود.

برجسته کردن سایر رنگ‌ها

زرشکی یک رنگ قدرتمند و بانفوذ است و در عین حال به برجسته کردن رنگ‌های خنثی اطراف خود مانند رنگ‌های طوسی، سفید و کرمی کمک می‌کند.

ایجاد تنوع و پویایی

زرشکی رنگ خاص پسندهاست. اگر برای شما مهم است که یک دکوراسیون خاص و متفاوت در محیط خود اجرا کنید، به احتمال زیاد زرشکی رنگ پیشنهادی طراح دکوراسیون شما می‌باشد. این رنگ بیشتر از رنگ‌های گرم و پرانرژی دیگری که می‌شناسید به منزلتان پویایی و سرزندگی می‌بخشد.

مبل با پارچه زرشکی

انواع پارچه مبلی زرشکی برای چه مبلمانی مناسب است؟

پارچه مبلی زرشکی، رنگی قدرتمند و قالب است. این رنگ با درجات مختلف، ویژگی‌های متفاوتی دارد و برای استفاده در مبلمان متفاوت و فضاهای گوناگون مناسب می‌باشد. شناخت سه درجه رنگ بنفش با نام‌های زرشکی-قرمز، بورگوندی و زرشکی تیره به استفاده‌ی صحیح، به جا و به اندازه این رنگ‌ها در دکوراسیون داخلی منجر می‌شود که بسیار مهم است.

رنگ زرشکی-قرمز

زرشکی قرمز یک رنگ شاد و پرانرژی است. در نتیجه استفاده از این رنگ برای مبل‌هایی که در فضای اجتماعی، سالن و یا اتاق نشیمن قرار می‌گیرند هوشمندانه به نظر می‌رسد.

رنگ قرمز-بنفش (بورگوندی)

بورگوندی را به عنوان یک رنگ سرکش می‌شناسیم که از ترکیب دو رنگ زیبا و شیک قرمز و بنف ساخته شده است. معمولاً از بورگوندی در دکوراسیون‌های مجلل و سلطنتی استفاده می‌شود.

رنگ زرشکی تیره

زرشکی تیره در مقابل دیگر رنگ‌های زرشکی جدی‌تر و سنگین‌تر است. هرچند اینرنگ با رنگ‌های طبیعی به سادگی ست می‌شوداما استفاده از آن در رنگ مبلمان نیاز به دقت بیشتری دارد. اغراق در استفاده از رنگ زرشکی تیره، فضای شما را سنگین و کمی خشک خواهد کرد.

نکات مهم در استفاده از رنگ زرشکی در دکوراسیون منزل

در کنار محاسنی که در استفاده از رنگ زرشکی و مکمل‌های این رنگ در دکوراسیون وجود دارد، اطلاع از نکات مهم در به کارگیری رنگ زرشکی مانند هر رنگ دیگری در داشتن فضای زیباتر، باوقارتر و البته شیک‌تر به ما کمک می‌کند.

  • استفاده‌ی بیش از حد از هر رنگی و به طور خاص رنگ‌های گرم مانند زرشکی در دکوراسیون منزل ممنوع است.
  • اگر فضایی که در اختیار دارید کوچک و محدود است، از رنگ‌های ملایم و روشن بیشتری در کنار رنگ زرشکی استفاده کنید. رنگ‌های روشن در بزرگ‌تر به نظر رسیدن فضا تاثیرگذار هستند.
  • اگر فضای شما بسیار کوچک و کم نور است از رنگ زرشکی یه هیچ عنوان استفاده نکنید.
  • قرار دادن کوسن‌های با رنگ‌های مکمل مانند کرمی یا سفید بر روی مبلمان زرشکی زیبایی مبل را چند برابر می‌کند.
  • نرپردازی در فضایی که از مبلمان زرشکی استفاده شده است بسیار مهم و تاثیرگذار خواهد بود.
  • به کار گیری رنگ زرشکی در مبلمان، تعداد رنگ‌هایی که شما مجاز به استفاده از آنها در محیط داخلی هستید را تا حدود زیادی محدود می‌نماید. پس اگر این رنگ را برای مبلمان خود انتخاب کرده‌اید باید قید استفاده از بسیاری از رنگ‌ها را بزنید.

مبل ال زرشکی

مکمل‌های رنگ زرشکی، رنگ مبل زرشکی با چه رنگی ست می‌شود؟

بعد از انتخاب رنگ زرشکی برای ایجاد نقطه کانونی در منزل و یا مبلمان، برای شما این سوال پیش می‌آید که: رنگ مبل زرشکی با چه رنگی ست میشه؟

مکمل‌های رنگ زرشکی رنگ‌های کرم، سبز زیتونی، طوسی، مشکی، سفید، نقره‌ای و طلایی هستند. اما سوال بعدی این است بهترین رنگ مکمل برای رنگ زرشکی چیست؟ بهترین مکمل برای زرشکی، طوسی است. به عنوان مثال یک مبل زرشکی با کوسن‌های طوسی بسیار زیبا وشیک است. زرشکی یک رنگ گرم و پر انرژی است و در کنار رنگ‌های شاد دیگر، ظاهر شلوغ و نامرتبی به فضای داخلی ما می‌دهد.

مخصوصاً اگر فضای کوچکی در اختیار دارید باید از رنگ‌های سرد و خنثی مانند کرم و سفید در کنار زرشکی استفاده کنید. همچنین ترکیب رنگ‌های طلایی و نقره‌ی در کنار زرشکی اگر به درستی انجام بشود، نتیجه‌ی بسیار زیبایی خواهد داشت که برای علاقه مندان به سبک دکوراسیون سلطنتی و مجلل بسیار جذاب خواهد بود.

طوسی

طوسی یک رنگ زیبا و البته خنثی است که به وفور در طراحی فضای داخلی مورد استفاده قرار می‌گیرد. نتیجه‌ی ترکیب طوسی و زرشکی، خلق یک فضای لوکس و مجلل در عین حال باوقار و آرامش بخش می‌باشد. اگر مبلمان زرشکی خریداری کرده‌اید، می‌توانید از رنگ طوسی برای دیوارها، پرده‌ها و یا فرش‌ها استفاده کنید.

کرم

بهترین گزینه برای کوسن‌هایی که روی مبل با رنگ زرشکی قرار می‌گیرند، رنگ کرم است. کرم روشن و خنثی است و در کنار زرشکی به ایجاد فضای صمیمی، گرم و پرانرژی کمک می‌کند.

سبز زیتونی

سبز زیتونی در کنار زرشکی یادآوری زیبایی و آرامش طبیعت است. سرمای رنگ سبز زیتونی در کاغذ دیواری، پرده‌ها و یا حتی کوسن‌هایی که بر روی مبلمان قرار می‌گیرند، گرمای رنگ زرشکی را کمی متعادل ساخته و در نهایت به یک فضای لوکس و آرام منجر می‌شود.

سفید

روشنایی رنگ سفید در کنار رنگ زرشکی، فضا را روشن‌تر و بزرگ‌تر نشان داده و یکی از بهترین گزینه‌ها برای خرید کوسن‌های روی مبل زرشکی می‌باشد. همچنین اکسسوری‌های سفید و رنگ دیوارهای سفید در کنار مبل زرشکی بسیار زیبا ترکیب بسیار پرطرفداری است که در محیط‌های مینیمالیستی به وفور مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مشکی

مهم‌ترین نکته در استفاده از رنگ مشکی، ممنوعیت استفاده از آن در فضاهای کوچک است. اگر فضای نسبتاً بزرگی در اختیار دارید رنگ مشکی نیز یکی از رنگ‌هایی است که در دامنه‌ی انتخاب شما به عنوان رنگ مکمل قرار می‌گیرد. مشکی رنگی خنثی، سرد و به شدت رسمی است. استفاده‌ی به اندازه از این رنگ در کنار رنگ زرشکی برای ایجاد محیط‌های رسمی و خاص پیشنهاد می‌شود. مبل زرشکی قهوه ای و مبل زرشکی مشکی از پرفروش‌ترین مبل‌های سلطنتی به حساب می‌آیند که ظاهری بسیار شیک و مجللی دارند.

رنگ زرشکی مبل با چه رنگی ست می‌شود؟

با رنگ‌های مکمل رنگ زرشکی آشنایی پیدا کرده‌ایم اما بهتر است هر کدام از این رنگ‌ها در سبک خاصی از مبلمان مورد استفاده قرار بگیرند. به عبارت دیگر رنگ‌ها در طراحی داخلی مانند موجودات جان داری هستند که احساسات متفاوتی را در فضای مورد نظر ایجاد می‌کنند. بی‌توجهی به ویژگی‌های منحصر به فرد این رنگ‌ها، شما در طراحی سردرگم کرده و نتیجه‌ی کار یک تصویر نامرتب، بی‌هدف و شلوغ خواهد بود.

ست مبل زرشکی

مبل زرشکی و طوسی

استفاده از دو رنگ زرشکی و طوسی در اکثر سبک‌های مبلمان زیبا می‌باشد. به همان اندازه‌ای که یک مبل راحتی زرشکی طوسی ظاهر جذابی دارد، یک مبل استیل زرشکی طوسی هم می‌تواند توجه شما را به خود جلب کند.

مبل زرشکی و کرم

ترکیب دو رنگ زرشکی و کرم بیشتر در مبل‌های راحتی و مبل‌های ال مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از کوسن‌های رنگ روشن مانند کرم و سفید در فضاهای مدرن و مینیمال بسیار پرطرفدار هستند.

مبل زرشکی و طلایی

استفاده از رنگ‌های طلایی و نقره‌ای در ست مبل زرشکی، برای مبل‌های کلاسیک و سلطنتی انتخاب بهتری است. این رنگ‌ها به دلیل ظاهر رسمی و مجللی که دارند برای مبل‌های راحتی و ال چندان مناسب نمی‌باشند.

مبل سلطنتی زرشکی را چه طور ست کنیم؟

اولین نکته در مبل با پارچه زرشکی، انتخاب رنگ چوب آن است. مناسب‌ترین رنگ برای مبل سلطنتی زرشکی، رنگ‌های متالیک و براق است. رنگ‌هایی مانند طلایی، نقره‌ای ، بژ، مسی و…در دسته‌ی رنگ‌های خنثی قرار می‌گیرند و در کنار رنگ پارچه زرشکی، علاوه بر ایجاد یک تضاد زیبا و چشمگیر به ساخت فضای مجلل و لاکچری کمک می‌کنند. طلایی انتخاب اول برای رنگ چوب مبل‌های سلطنتی زرشکی است اما بعد از طلایی می‌توانیم از نقره‌ای استفاده کنیم. رنگ نقره‌ای علاوه بر ویژگی‌های مثبت رنگ طلایی، فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. بعد از نقره‌ای کمتر و به ندرت از رنگ‌های بژ و مسی در چوب مبل سلطنتی استفاده می‌کنیم.

علاوه بر رنگ چوب مبل سلطنتی، رنگ سایر وسایل و حتی اکسسوری‌هایی که در اطراف مبل سلطنتی زرشکی قرار می‌گیرند مهم است. به عنوان مثال رنگ فرش و پرده‌ها باید با دقت انتخاب بشود. به کار بردن رنگ‌های تند مانند نارنجی، سبز و…در اطراف مبل سلطنتی زرشکی بی‌سلیقگی است و جداً باید از آنها خودداری کرد.

یکی از موارد مهم در ست کردن مبل سلطنتی زرشکی، به کار بردن رنگ مشکی در چوب این مبل‌ها است که طرفداران خاص خود را دارد. اگر مبل مشکی زرشکی خریداری کرده‌اید بهتر است رنگ دیوارها، پرده و حتی دیوارهای اطراف مبل سفید باشد تا فضا کوچک و سنگین به نظر نرسد.

مبل زرشکی با چه رنگ فرشی ست میشه؟

به طور کلی رنگ فرش بهتر است ترکیبی از رنگ پارچه مبل و رنگ چوب آن باشد. به عنوان مثال اگر مبل سلطنتی زرشکی با چوب نقره‌ای خریداری کرده‌اید، بهترین گزینه یک فرش با گل‌هالی ریز زرشکی و نقره‌ای می‌باشد. فرش‌های شلوغ با گل‌های درشت در کنار مبل‌های زرشکی گزینه‌ای مناسبی نیستند. هر چقدر فرش ساده‌تر و دارای طرح‌های کوچک و محوتری باشد، فضای خانه آرامش بیشتری دارد و بزرگ‌تر به نظر می‌رسد.

مبل زرشکی با چه رنگ پرده‌ای ست میشه؟

به طور کلی در طراحی دکوراسیون داخلی بهتر است پرده‌ها با فرش ست بشوند. استفاده از پرده با رنگ زرشکی در فضایی که مبلمان زرشکی در آن قرار دارد اکیداً ممنوع است و هرچقدر پرده‌ها را ساده‌تر با رنگ‌ ملایم وروشن انتخاب کنیم نتیجه‌ی کار بهتر خواهد بود.

به عنوان مثال می‌توانیم از پرده با رنگ یک درجه تیره‌تر از رنگ دیوارها استفاده کنیم که فضا را کمی متعادل می‌سازد. اما اگر اصرار به استفاده از پرده‌ی طرح دار دارید، باید حداقل مقدار رنگ زرشکی در طرح پارچه‌ی پرده به کار رفته باشد. هر چقدر مقدار رنگ زرشکی در پارچه‌ی پرده بیشتر باشد فضا شلوغ‌تر و بی‌نظم‌تر خواهد بود.

مبل زرشکی با چه کوسنی ست میشه؟

انتخاب کوسن‌ها تا حدود زیادی به رنگ پرده‌ها، دیوارها و فرش قرار گرفته در فضا بستگی دارد. به عنوان مثال موارد زیر برای ایده دادن در خرید پارچه کوسن پیشنهاد می‌شود:

  1. اگر مبلمان زرشکی و فرش کرم/لاکی است، می‌توانید با استفاده از رنگ خنثی برای کوسن‌ها، گرما و شلوغی محیط را کمی متعادل کنید. کوسن‌های طوسی رنگ و یا کرم رنگ گزینه‌ی بسیار زیبایی برای این محیط‌ها هستند.
  2. اگر مبلمان زرشکی و فرش مشکی/کرم است می‌توانید از کوسن‌های با رنگ خردلی و یا زرد استفاده کنید تا کمی خشک و رسمی بودن محیط را کاهش دهید.
  3. اگر مبل‌ها زرشکی و فرش سبز رنگ است، بهترین گزینه برای کوسن‌ها رنگ خنثی کرم است.

کوسن مناسب مبل زرشکی

سخن پایانی

زرشکی یک رنگ زیبا، گرم و جذاب است که به کار بردن آن در مبلمان منزل، طرفداران بسیار زیادی دارد. این رنگ علاوه بر ایجاد گرما و صمیمیت در دکوراسیون داخلی، در خلق فضای مجلل و لاکچری انتخاب اول به حساب می‌آید.

اما ست کردن مبلمان زرشکی با دیگر وسایل منزل نیاز به کمی ظرافت و هوشمندی دارد. استفاده زیاد از این رنگ قدرتمند و منحصر به فرد می‌تواند فضا را خسته کننده و آشفته سازد. به کار بردن رنگ‌های خنثی و روشن برای دیوارها، پرده‌ها، فرش، اکسسوری‌ و… در کنار مبلمان زرشکی مهم است و می‌تواند علاوه بر بزرگ‌نمایی رنگ زرشکی به عنوان نقطه کانونی در طراحی دکوراسیون، آرامش را برای ساکنین منزل به ارمغان بیاورد.

گروه تولیدی نساجیت، با تولید باکیفیت‌ترین پارچه‌های مبلی، یکی از صادر کنندگان فعال در این حوزه می‌باشد. برای خرید اینترنتی پارچه مبلی بدون واسطه از بازار آنلاین نساجیت می‌توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید./۲۹۸۱۷۶

نظرات