تفریحات

یادگیری سئو چقدر طول میکشد؟ ۳ روش عالی برای یادگیری سئو

0

سئو چیست و یادگیری آن چقدر زمان میبرد؟ از کجا شروع کنیم؟

 یادگیری سئو چقدر طول میکشد

یادگیری سئو چقدر طول میکشد؟ این سوال بسیاری از علاقه مندان به سئو سایت و دنیای دیجیتال مارکتینگ است که قراره در این مقاله به آن بپردازیم. اگر الان شما این مقاله را می‌خوانید قطعا به دنبال یادگیری سئو هستید و می‌خواهید بدانید که چقدر باید زمان بگذارید تا این حرفه پردرآمد رو یاد بگیرید. پس تا انتهای مقاله همراه ما باشید تا به پاسخ سوال‌تان برسید.

سئو چیست؟

سئو چیست؟ به تمام کارها و اقداماتی که یک سئوکار برای رسیدن یک وبسایت به نتایج برتر گوگل بر روی آن پیاده سازی می‌کند، سئو می‌گویند. گوگل برای رتبه بندی سایت ها بیش از ۲۰۰ فاکتور را در نظر میگیرد. هر سایتی بهتر از رقبا بتواند این معیارهای گوگل را پیاده سازی کند، بالاتر از آنها در نتایج برتر گوگل قرار میگیرد.

سئو چیست

سئو به ۳ روش پیاده سازی میشود:

سئوکار کلاه سفید: اگر سئوکار تمام اقدامات و تکنیک ها را به روش قانونی و طبق خواسته های گوگل بر روی یک سایت پیاده سازی کند، سئوکار کلاه سفید می‌گویند.

سئوکار کلاه سیاه: سئوکار کلاه سیاه فردی است که خلاف قوانین و مقررات گوگل عمل می‌کند و برای رسیدن به نتایج برتر و افزایش ترافیک، هیچ وقت به خواسته های گوگل گوش نمی‌دهد.

سئوکار کلاه خاکستری: در این روش سئوکار در کنار ترفندهای سئو کلاه سفید یکسری ترفندها و روش هایی سئو کلاه سیاه را طوری پیاده سازی میکند که گوگل متوجه آن نشود.

انواع سئو سایت

به طور کلی سئو به ۳ بخش تقسیم میشود:

انواع سئو سایت

سئو داخلی:

به تمام کارها و اقداماتی که در داخل سایت انجام می‌شود، سئو داخلی میگویند، مانند: تولید محتوا، قرار دادن تصاویر، فیلم ها، نوشتن متا تگ ها، استفاده از کلمات کلیدی و غیره.

سئو خارجی:

به مجموعه اقداماتی که بیرون از سایت برای بهینه سازی یک وبسایت انجام می‌شود سئو خارجی می‌گویند، مانند: لینک سازی خارجی، فعالیت در شبکه های اجتماعی، انتشار پست و غیره.

سئو تکنیکال:

به مجموعه اقداماتی که بر روی یک سایت انجام میشود تا ربات های گوگل بهتر و راحت تر بتواند سایت را بخزند و ایندکس کنند سئو تکنیکال میگویند، مانند: افزایش سرعت سایت، ایجاد نقشه سایت، استفاده از استراکچر دیتاها و غیره.

خب تا اینجا به صورت مختصر با انواع سئو و روش های سئو کردن سایت آشنا شدیم. در ادامه به این می‌پردازیم که مدت زمان یادگیری سئو چقدر است و اینکه چقدر طول میکشد سئو را یاد بگیریم.

یادگیری سئو چقدر طول میکشد؟

اینکه چقدر طول می‌کشد سئو را یاد بگیرید، در ابتدا به دو عامل مهم بستگی دارد که با انتخاب هر کدام از آنها می‌توانید تشخیص دهید که یادگیری سئو چقدر زمان میبرد.

  • هدف شما از یادگیری سئو دقیقا چیست؟
  • سئو را از چه روشی می‌خواهید یاد بگیرید؟

این دوعامل مهم‌ترین موضوعاتی هستند که مشخص میکند چقدر طول میکشد که سئو را یاد بگیرید. این که اصلا هدف شما از یادگیری سئو چیست؟ برخی از افراد هستند که میخواهند یک آشنایی جزئی از سئو داشته باشند و آن را به عنوان رزومه خود قرار دهند، یا به عنوان کارفرما میخواهند از سئو اطلاعاتی داشته باشند تا بهتر بتوانند کسب و کار خود را مدیریت کنند. این گونه افراد با ۱ الی ۲ ماه زمان گذاشتن میتوانند با مطالعه مقاله های سئو از وب سایت های معتبری مثل آموزش سئو در نیو سئو و آموزش سئو رایگان در سئو موشک، سئو را یاد بگیرند.

ولی اگر میخواهید سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرید و به عنوان یک سئوکار بر روی وب سایت خود و سایر کارفرمایان کار کنید تا درآمدی داشته باشید، ابتدا باید تعیین کنید که با چه روشی میخواهید سئو را یاد بگیرید. در ادامه روش های یادگیری سئو را معرفی میکنیم.

روش های یادگیری سئو

روش های یادگیری سئو

شما با روش های مختلفی میتوانید سئو را یاد بگیرید که هر کدام مزایا و معایب خودشان را دارند و همچنین زمان یادگیری سئو در هرکدام از روش ها متفاوت است.

یادگیری سئو با شرکت در دوه های آموزشی

یکی از بهترین و پرطرفدارترین روش ها برای یادگیری سئو، شرکت در دوره های آموزشی سئو است. شما با شرکت در دوره های آموزشی سئو حرفه ای مثل نیوسئو و آموزش سئو در آکادمی سئو موشک میتوانید در مدت ۴ الی ۶ ماه سئو را کاملا یاد بگیرید. البته مدت زمان یادگیری سئو به این هم بستگی دارد که شما در طول روز چند ساعت را برای مطالعه در نظر بگیرید. مثلا فردی که روزانه بالای ۱۰ ساعت برای یادگیری سئو زمان صرف میکند، با کسی که روزانه ۵ ساعت زمان در نظر می‌گیرد، قطعا فرق می‌کند. توصیه مجموعه سئو موشک به علاقه مندان سئو این است که اگر می‌خواهید سئو را به صورت حرفه ای یاد بگیرید، حداقل باید روزانه ۱۰ ساعت زمان در نظر بگیرید تا بعد از ۴ ماه به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید. پس هر چقدر شما روزانه زمان بیشتری برای یادگیری سئو صرف کنید، سریعتر به نتیجه میرسید.

یادگیری سئو از طریق دوره های کارآموزی:

افرادی که بحث تئوری را دوست ندارند و میخواند سئو را به صورت عملی یاد بگیرند، میتوانند دردوره های کارآموزی شرکت کنند. برای شرکت در دوره های کارآموزی شما ابتدا باید با مفاهیم اولیه سئو آشنا باشید و حداقل سئو را به صورت مبتدی بلد باشید. معمولا در دوره های کارآموزی نکات آموزش سئو را به مدت یک ساعت به شما یاد میدهند، سپس روزانه باید بین ۶ الی ۸ ساعت در یک شرکت فعالیت داشته باشید و نکات گفته شده را بر روی سایت مورد نظر پیاده سازی کنید. در این روش شما میتوانید هر سوال و مشکلی داشتید به راحتی از اساتید بپرسید و یاد بگیرید. ولی این روش زمان زیادی از شما تلف میکند و نمیتوانید تمام نکات سئو را به طور کامل یاد بگیرید. چرا که سئو بیش از هزاران نکته است که خودتان باید کار کنید تا آنها را یاد بگیرید.

یادگیری سئو از طریق منابع آموزشی رایگان:

وبسایت های داخلی و خارجی قدرتمندی مانند: ماز، سمراش، نیوسئو و سئو موشک هستند که آموزش سئو را به صورت ویدیو و مقاله بصورت رایگان در سایت قرار میدهند که میتوانید از آنها استفاده کنید تا سئو را یاد بگیرید.  این روش نسبت به سایر روش ها بازدهی کمتری دارد و اگر قصد شما تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای باشد، زمان زیادی از شما میگیرد.

توصیه مجموعه سئو موشک به علاقه مندان سئو این است که اگر میخواهید سئو را در یک بازه زمانی کم به صورت حرفه ای یاد بگیرید، بهترین روش شرکت در دوره های آموزشی سئو است. شاید در این روش مجبور باشید بابت دوره های آموزشی هزینه پرداخت کنید، ولی ارزش دارد، چرا که در زمان یادگیری سئو صرف‌جویی خواهد شد و سریعتر به نتیجه می‌رسید.

مدت زمان یادگیری مهارت ها و ابزارهای مهم سئو:

قطعا اگر میخواهید به یک سئوکار متخصص تبدیل شوید در کنار یادگیری سئو شما حتما باید مهارت ها و ابزارهای ضروری سئو را هم بلد باشید. هرچقدر این ابزارها و مهارت ها بیشتر باشد، قطعا زمان زیادی برای یادگیری آن نیاز خواهد داشت. از جمله مهارت های مهمی که برای حرفه ای شدن در سئو بهتر است آنها را یاد بگیرید:

  • آشنایی با طراحی سایت
  • آشنایی با ابزارهای مهم گوگل مانند: سرچ کنسول و گوگل آنالیتیکس
  • کارکردن با ابزارهایی مثل ماز، سمراش، گوگل ترندز، ahrefs
  • آشنایی با سیستم مدیریت محتوا مانند وردپرس
  • و غیره.

بله یاد گرفتن هرکدام از این مهارت ها نیاز به زمان جداگانه دارد که برای تبدیل شدن به یک سئوکار حرفه ای آنها را باید بلد باشید.

کلام آخر:

به این سوال که چقدر طول می‌کشد سئو را یاد بگیریم در این مقاله پاسخ دادیم. به طور کلی اگر شما به سئو علاقه مند هستید، ابتدا باید هدف خود را از یادگیری سئو مشخص کنید و سپس یک روش برای یادگیری سئو انتخاب نمایید. بهترین روش برای یادگیری سئو، شرکت در دوره‌های آموزشی سئو حرفه ای است. با انتخاب این روش مدت زمان یادگیری سئو بسیار کم خواهد شد و اگر شما روزانه بالای ۱۰ ساعت زمان برای مطالعه درنظر بگیرید، در مدت ۴ الی ۶ ماه میتوانید به یک سئوکار حرفه ای تبدیل شوید.

مجموعه سئو موشک برای کسانی که به یادگیری سئو علاقه دارند، مشاوره رایگان میدهد. پس اگر شما هنوز در انتخاب هدف‌تان برای یادگیری سئو تردید دارید، میتوانید به سایت seomoshak.com مراجعه نمایید و با کارشناسان سئو موشک ارتباط بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

نظرات