بیوگرافی جواد محرابی محافظ رئیس جمهور + عکس

0

بیوگرافی جواد محرابی محافظ رئیس جمهور + عکس

جواد محرابی کیست

جواد محرابی محافظ دوم رئیس جمهور آیت الله رئیسی بود که در جریان سقوط بالگرد آیت الله رئیسی و همراهانش حضور نداشت و در قید حیات است. به تازگی عکسی از جواد محرابی، محافظی که اینروزها در صدر اخبار است را مشاهده کنید و بیوگرافی جواد محرابی را بخوانید.

بیوگرافی جواد محرابی محافظ رئیس جمهور + عکس

حرف تازه- در حالیکه در چند روز گذشته خبر شهادت جواد محرابی محافظ دوم رئیس جمهور منتشر شد، اما سردار کوثری گفت: محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است؛ ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

سوابق

جواد محرابی، محافظ رئیس جمهور در سفر به آذربایجان شرقی و در جریان احداث سد مشترک قیزقلعه‌سی در مرز مشترک ایران و جمهوری آذربایجان بود.

رسانه‌های خارج از کشور به دنبال جوسازی هستند تا مورد توجه مخاطبین داخلی و خارجی قرار بگیرند. آن‌ها به خیال اینکه حرف نو و جدیدی زده‌اند که باید گفت، نه این چنین نیست. تعداد شهدا، اسامی، رده، رسته و جایگاه آنان مشخص است. نماینده تهران در مجلس، گفت: محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است؛ ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

عکس منتسب به جواد محرابی

بیوگرافی جواد محرابی

ماجرای محافظی که در صدر اخبار است

رسانه‌های خارج از کشور به دنبال جوسازی هستند تا مورد توجه مخاطبین داخلی و خارجی قرار بگیرند. آن‌ها به خیال اینکه حرف نو و جدیدی زده‌اند که باید گفت، نه این چنین نیست. تعداد شهدا، اسامی، رده، رسته و جایگاه آنان مشخص است.

نماینده تهران در مجلس، گفت: محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است؛ ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

در دقایق اولیه اعلام خبر درگذشت سرنشینان سانحه هوایی هلی‌کوپتر حامل رئیس جمهور نام «۹ شهید» اعلام شد. اگرچه چندی بعد مشخص شد که جواد محرابی، محافظ دوم رئیس جمهور در هلی‌کوپتر دیگری حضور داشته است و در جریان این سانحه کشته نشده است.

مشخص شد که اخبار منتشر شده در فضای مجازی مبنی بر «شهادت جواد محرابی» در جریان این سانحه صحت نداشته است.

خبرگزاری فارس درباره جواد محرابی نوشت: «پیگیری‌های خبرنگار ما از سپاه پاسداران نشان می‌دهد، محرابی با بالگرد دیگری به‌سمت ورزقان حرکت کرده و در بالگرد رئیس‌جمهور حضور نداشته است. تنها پیکر سردار سید مهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهور به معراج شهدای تبریز منتقل شده است.»

جواد محرابی با بالگرد دیگری به‌سمت ورزقان حرکت کرده و در بالگرد رئیس‌جمهور حضور نداشته است. تنها پیکر سردار سید مهدی موسوی رئیس یگان حفاظت رئیس‌جمهور به معراج شهدای تبریز منتقل شده است.

خبرگزاری فارس نوشت: صبح دیروز تصویری از جواد محرابی یکی از محافظان رئیس‌جمهور به‌عنوان شهید حادثۀ دلخراش سقوط بالگرد منتشر شد که اشتباه است. تعداد شهدای حادثه بالگرد رئیس جمهور، ۸ نفر است و اخبار فضای مجازی دربارۀ شهادت یکی از محافظان رئیس جمهور درست نیست.

همچنین برترین‌ها نوشت: پس از گذشت هشت روز از سانحه سقوط بالگرد رئیس جمهور و هیات همراه، چند تصویر و ویدئو به تازگی پربازدید شده. مثل گفتگوی تلفنی وزیر نیرو با امام جمعه تبریز در ساعات سانحه و یا تصاویر فردی که همیشه در کنار رئیسی دیده می‌شد. از جواد محرابی صحبت می‌کنیم. با ما همراه باشید.

در میان تصاویر ثبت شده از تشییع پیکر رئیس جمهور و همراهان در این مدت، شاید یک قاب بیشتر از بقیه خبرساز شد. آن هم چهره بهت‌زده جواد محرابی، یار و محافظ همیشگی رئیسی بود که او را به صورت مستمر در سفرهای استانی همراهی می‌کرد. کسی که در سفر آذربایجان شرقی هم بود اما در بالگرد دیگری حضور داشت. در واقع کسی که به عنوان محافظ، رئیسی را در بالگرد همراهی کرده کسی نبوده جز سردار موسوی، سرتیم حفاظت رئیس جمهور.

عکس سلفی امیرآبادی فراهانی، نماینده مجلس یازدهم با جواد محرابی، بادیگارد رئیسی که مورد توجه کاربران قرار گرفت.
با این حال نخستین تصاویر از جواد محرابی روز پنجشنبه مخابره شد. او در حرم رضوی حضور داشت با چهره‌ای که انگار تلی از آوار بر سرش ریخته‌اند. به هر حال او پای ثابت تیم رئیسی بوده. برای یک محافظ یا بادیگارد هیچ چیزی مهم‌تر از ماموریتش یعنی حفظ جان آن شخص مورد نظر نیست. اما وقتی که اتفاق دیگری باعث مرگ آن فرد شود، حتی اگر هم قصور از بادیگارد نبوده باشد باز هم آقای محافظ غمگین خواهد شد چون او احتمالا خود را مسئول هر اتفاقی برای رئیس‌جمهور می‌دانسته و حالا انگار با غمی سنگین روبروست.

واکنش سردار کوثری

به گزارش جماران، سردار اسماعیل کوثری درخصوص برخی ادعا‌ها مبنی بر «وضعیت مبهم یکی دیگر از محافظین رئیس جمهور» گفت: برخی رسانه‌ها حرف‌های بی‌ربطی را می‌سازند. محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است. ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

وی در خصوص ابعاد مختلف سقوط پرواز رئیس جمهور و همراهان گفت: با توجه به شرایط جوّی و جغرافیایی و نیز ارتفاعات سر به فلک کشیده ارسباران که منطقه بسیار پیچیده‌ای است، در حال حاضر تیمی از طرف ستاد کل نیرو‌های مسلح به سرپرستی سردار علی عبداللهی مشخص شده است که به بررسی جامع و کامل این اتفاق بپردازند و حتما گزارش آن به دست مردم خواهد رسید.

سردار کوثری همچنین در خصوص برخی شایعات مبنی بر «وضعیت مبهم [ جواد محرابی ] یکی دیگر از محافظین رئیس جمهور» گفت: سر تیم اصلی سردار موسوی بودند. برخی رسانه‌ها حرف‌های بی‌ربطی را می‌سازند. محافظ نفر دوم در بالگرد دیگری بوده، زیرا در یک بالگرد به چند نفر محافظ احتیاجی نبوده و تمام این حرف‌ها بی‌اساس است. ما مسأله پنهان شده‌ای نداریم.

نظرات