تفریحات

نکات مهم در استفاده از سیف باکس

0

در دنیای مدرن امروز، حفاظت از دارایی‌های ارزشمند، اسناد و مدارک و اشیاء و لوازم شخصی بسیار حائز اهمیت است. یکی از موثرترین راه‌ها برای ایجاد امنیت و آرامش خاطر، استفاده ازگاوصندوق‌های نسوز و ضدسرقت و یا سیف باکس‌ها در خانه یا فروشگاه است. این مقاله به بررسی بهترین روش‌ها و نکات برای استفاده و نگهداری سیف باکس و ویژگی‌های این صندوق‌ها می‌پردازد.

استفاده ازسیف باکس‌های سدید، به شما این امکان را می‌دهد که دارایی‌های ارزشمند و اشیاء مورد علاقه خود را در مکانی ایمن ، مطمئن و به دور از دسترسی‌های ناخواسته نگهداری کنید. این صندوق‌ها نه تنها برای حفاظت از اسناد و مدارک مفید هستند، بلکه برای حفظ اشیائی که دارای ارزش معنوی می‌باشند، بسیار مناسبند. داشتن یک مکان امن برای نگهداری این اشیاء باعث ایجاد حس خوب و آرامش خاطر می‌شود، زیرا می‌دانید که دارایی‌های شما در برابر سرقت، آسیب و دسترسی غیرمجاز محافظت می‌شوند.

نکات مهم در خرید سیف باکس

محل مناسب برای نصب یا قراردادن سیف باکس

انتخاب محل مناسب برای قرارگیری سیف باکس سدید در خانه از اهمیت بسیاری برخوردار است. بهترین مکان‌ها برای پنهان کردن سیف باکس، نقاطی هستند که به راحتی در دسترس نباشند و توجه زیادی جلب نکنند. نصب صندوق به دیوار یا کف، به‌ویژه در مکان‌هایی که کمتر توجه جلب می‌کنند، امنیت بیشتری فراهم کرده و به عبارتی از ملزومات است. مکان‌هایی نظیر پشت کمد یا قفسه کتاب، داخل کمد لباس، زیر پله‌ها یا در زیرزمین، از گزینه‌های مناسب برای پنهان کردن صندوق هستند. این مکان‌ها به دلیل دسترسی محدودتر و در افق دید نبودن، کمتر مورد توجه قرار گرفته و انتخاب‌های خوبی برای نصب سیف باکس می‌باشند. به علاوه، نصب صندوق به دیوار یا کف می‌تواند جابجایی و سرقت آن را تقریبا ناممکن سازد.

سیف باکس های سدید قابل نصب بر روی دیوار هستند

سیستم رنگ آمیزی سیف باکس ها

سیف باکس های سدید در رنگ‌های متنوع و جذاب تولید می‌شوند که نه تنها به زیبایی ظاهری آن‌ها می‌افزاید، بلکه به واسطه الکترواستاتیک بودن رنگ آمیزی، در برابر خش و آسیب نیز مقاوم هستند. این ویژگی باعث می‌شود که سیف باکس‌های سدید، همواره در بهترین حالت ظاهری خود باقی بمانند و دوام بالایی داشته باشند. رنگ‌های الکترواستاتیک به دلیل خواص ویژه‌ای که دارند، باعث می‌شوند که صندوق در برابر شرایط محیطی مختلف نظیر رطوبت نیز مقاوم باشد.
همچنین فضای داخلی کاملا پوشیده شده با تریم چرم درجه یک و طبقات ام دی اف متحرک نیز، تجربه دلپذیری را برای شما رقم خواهد زد.

در انتخاب رمز مناسب برای قفل دیجیتال سیف باکس های سدید، نکات مهمی وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. استفاده از ترکیب هوشمندانه اعداد، امنیت آن را افزایش می‌دهد. از استفاده از تاریخ‌های تولد یا تاریخ‌های مهم خودداری کنید، زیرا این اطلاعات به راحتی قابل حدس زدن هستند. برای افزایش امنیت، رمز صندوق را به صورت دوره‌ای تغییر دهید. رمزهای بلندتر به دلیل تعداد بیشتر ترکیب‌های ممکن، امنیت بیشتری دارند. به یاد داشته باشید که یک رمز خوب، باید پیچیدگی لازم را داشته باشد تا به راحتی قابل حدس زدن نباشد. اما در عین حال باید برای شما قابل یادآوری باشد تا از فراموشی آن جلوگیری کنید.
همچنین به خاطر داشته باشید تا پاور بانک، کلید اضطراری و دفترچه راهنمای محصول را همواره در جایی خارج از صندوق نگهداری نمایید.
اگر رمز صندوق امن خود را فراموش کردید، بهترین اقدام تماس با واحد پشتیبانی و خدمات سدید است. شرکت سدید، انواع خدمات پشتیبانی حضوری و تلفنی را در مواردی نظیر بازیابی رمز را ارائه می‌دهند. در چنین مواقعی، هیچ‌گاه سعی نکنید که خودتان رمز را بشکنید یا صندوق را باز کنید، زیرا این کار می‌تواند به قفل و مکانیزم امنیتی داخلی صندوق آسیب برساند. استفاده از خدمات پشتیبانی تخصصی می‌تواند به شما کمک کند تا به راحتی و بدون دردسر مجدداً به صندوق خود دسترسی پیدا کنید.

این پشتیبانی در مواردی نظیر سرقت های ناموفق صندوق های سدید که احتمالا شامل تخریب صندوق یا قفل می شود نیز صادق بوده و کارشناسان واحد پشتیبانی سدید، بهترین راه حل را در اختیار شما قرار خواهند داد.

سیف باکس نسوز هوم سیف

در نظر داشته باشید که سیف باکس‌ها محصولاتی ضد حریق نیستند،اما سدید به عنوان اولین تولید کننده سیف باکس ضد حریق، محصول ویژه‌ای بنام هوم سیف را معرفی و تولید کرده است. این سیف باکس ضد حریق می‌تواند دارایی‌های شما را در برابر آتش‌سوزی نیز محافظت کند. با این حال، توصیه می‌شود که اشیاء با ارزش زیاد یا سرمایه‌های بزرگ را در این صندوق‌ها نگهداری نکنید و به سراغ گاوصندوق های نسوز و ضد سرقت سدید بروید. مگر اینکه منزل یا محل کار شما دارای نگهبان، دوربین‌های مداربسته و سیستم‌های امنیتی پیشرفته باشد. این محصول منحصر به فرد، با داشتن ویژگی‌های ضد حریق، امکان حفاظت از دارایی‌های شما را در شرایط بحرانی فراهم می‌کند. بنابراین، اگر به دنبال امنیتی قابل قبول برای دارایی‌های خود هستید، هوم سیف انتخاب مناسبی برای شما خواهد بود.

اتصال سیـف باکس به دیوار یا کف

برای افزایش امنیت سیف باکس، علاوه بر پنهان سازی و قرار گیری خارج از دسترس صندوق، لازم است که آن را به واسطه رول بولت های موجود در محصول، به دیوار یا کف نصب کنید. این کار باعث می‌شود که جابجایی و سرقت سیف باکس، تقریبا ناممکن شود. همچنین، صندوق را در مکانی نصب کنید که دور از دید و دسترس همگان باشد. این اقدام باعث کاهش احتمال سرقت می‌شود. سیف باکس‌ها به شما امکان می‌دهند که اشیاء خطرناک یا حساس و یا حتی جواهرات و زیور آلات روزمره تان را از دسترس کودکان دور نگه دارید. با نگهداری اشیاء و یا اسناد با ارزش در سیف باکس، از دسترسی مهمانان ناآشنا و یا برخی نیروهای خدماتی نامطمئن به این اشیاء جلوگیری می‌کنید.

کاربرد سیف باکس به عنوان گاوصندوق شخصی

برای انتخاب یک گاوصندوق شخصی، سیف باکس بخرید

در نهایت، استفاده ازسیف باکس در خانه یا فروشگاه، از روش‌های مناسب برای حفاظت از اسناد و مدارک و اشیاء و لوازم شخصی است. با انتخاب مکان مناسب برای نصب صندوق، استفاده از رمزهای امن و دوره‌ای تغییر دادن آن‌ها و همچنین نصب صندوق به دیوار یا کف، می‌توانید امنیت بیشتری را برای چیز هایی که دوستشان دارید فراهم کنید.

سیـف باکس سدید مدل ۳۵۰

داشتن حریم خصوصی، نیازی است که در دنیای امروز، بسیار احساس می‌شود. رمز گذاشتن روی گوشی، لپ‌تاب و یا قفل کردن کشوی شخصی، مثال‌هایی از ابزارهای حفظ حریم شخصی هستند. از طرفی ما گاهی نیاز داریم اسناد و مدارک، چک، اسکناس، فلش، هارد و غیره را از دسترس دیگران دور نگه داریم و در یک جای متمرکز و امن نگهداری کنیم که هم مفقود نشود و هم به سرعت به آن دسترسی داشته باشیم. گاوصندوق‌های الکترونیکی سدید، گزینه بسیار مناسبی برای استفاده در خانه یا محل کار اشتراکی یا فروشگاه‌ها برای محافظت از سرقت و حوادث طبیعی هستند.

از سیف باکس ها به عنوان گاوصندوق هتلی هم استفاده میشود

مدل ۳۵۰ سدید، پرچمدار سری سیف باکس های برند سدید است. ابعاد مناسب آن اجازه می دهد که بصورت ایستاده روی میز قرار گیرد یا داخل کمد به زمین یا دیوار نصب شود. از ویژگی‌های سیف باکس‌های سدید می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدنه فولادی ST37 با قطر ۳ cm و درب ۴ cm آن، جزو قوی‌ترین بدنه‌ها در بین انواع سیف‌باکس می‌باشد.
 • قفل آن الکترونیکی باکیفیت بالا می‌باشد که یک دستگیره مخفی، دور آن قرار گرفته است.
 • رمز آن امکان ثبت ۸ کاراکتر دارد و در صورت ورود ۳ بار رمز اشتباه و یا ضربه به بدنه، آژیر آن فعال می‌شود.
 • این صندوق، ۲ کلید زاپاس دارد که بصورت مخفی پشت درپوشی قرار گرفته که درصورت فراموشی رمز می‌توان از آن استفاده کرد.
 • داخل این گاوصندوق، چرم مصنوعی کار شده و یک طبقه MDF قابل جابجایی دارد که می توانید وسایلی با ابعاد بزرگ را درون آن قرار دهید.
 • رنگ بدنه این گاوصندوق از نوع الکترواستاتیک کوره‌ای می‌باشد که در مقابل خط و خش و همچنین زنگ زدگی در مقابل رطوبت، کاملا مقاوم بوده و برای مناطق مرطوب مناسب می‌باشد.
 • این گاوصندوق از داخل با رول بولت‌های فولادی، قابل نصب به دیوار و به زمین (از زیر پایه‌ها) می‌باشد.

سیف باکس میتواند یک گاوصندوق خوب خانگی داخل کمد باشد

سیف باکس نسوز و ضد سرقت سدید مدل هوم سیف

سیف‌باکس مدل هوم سیف سدید، با درب و بدنه دولایه فولادی، تنها سیف باکس ضدحریق در بازار ایران است که توسط شرکت سدید طراحی و تولید شده است. حفظ حریم خصوصی و جلوگیری از دسترسی دیگران بالاخص کودکان به وسایل شخصی و محافظت از اسناد و مدارک، چک، اسکناس، فلش، لپ‌تاب، هارد و غیره از نیازهای ضروری هر فرد در محل کار و منزل می‌باشد. ازطرفی ما نیاز داریم اقلام ارزشمند و اسناد مهم را در یک جای امن بصورت متمرکز نگهداری کنیم که هم مفقود نشود و هم در زمان اضطرار به‌سرعت به آنها دسترسی داشته باشیم. گاوصندوق‌الکترونیکی هوم سیف سدید، یک گزینه حرفه‌ای برای استفاده در خانه، محل کار اشتراکی، فروشگاه‌ها و حتی هتل‌ها برای محافظت از سرقت و آتش‌سوزی می‌باشد. این گاوصندوق، ضدحریق بوده، بطوریکه بین ورق‌های فولادی بدنه، به عرض cm 3 الیاف پشم سنگ (RockWool) کار شده و صندوق را در برابر هرنوع حریق و آتش‌سوزی به مدت ۱۲۰ دقیقه در دمای ۹۰۰ درجه مقاوم می‌کند. همچنین نوار دودبند نصب شده دور درب، در مواجهه با آتش تا ۷ برابر متورم شده، صندوق را وکیوم کرده و مانع از ورود حرارت به داخل شده و از محتویات آن محافظت می‌کند.

هوم سیف سدید، تنها سیف باکس نسوز می باشد

در این صندوق مهندسی‌ساز، زوار درب بصورت پله‌ای طراحی شده تا از ورود حرارت بصورت مستقیم به داخل جلوگیری شود. این مدل را می‌توانید بصورت ایستاده روی میز قرار دهید یا توسط رول بولت‌های فولادی قوی داخل کمد، به زمین (از زیر پایه‌ها) یا به دیوار نصب کنید.

از ویژگی‌های صندوق هوم سیف می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • بدنه فولادی ST37 با قطر ۳ cm و درب ۴ cm آن، جزو قوی‌ترین بدنه‌ها در بین انواع سیف‌باکس می‌باشد.
 • قفل آن الکترونیکی باکیفیت می‌باشد که یک دستگیره مخفی، دور آن قرار گرفته است.
 • رمز آن امکان ثبت ۸ کاراکتر را دارد و در صورت ورود ۳ بار رمز اشتباه و یا ضربه به بدنه، آژیر آن فعال می‌شود.
 • این صندوق، ۲ کلید زاپاس دارد که بصورت مخفی پشت درپوشی قرار گرفته که درصورت فراموشی رمز می‌توان از آن استفاده کرد.
 • داخل این صندوق، چرم مصنوعی کار شده و یک طبقه MDF قابل جابجایی دارد که می‌توانید وسایلی با ابعاد بزرگتر را درون آن قرار دهید.
 • رنگ بدنه از نوع الکترواستاتیک کوره‌ای می‌باشد که در مقابل خط ‌و‌خش و زنگ‌زدگی در مقابل رطوبت، کاملا مقاوم بوده و برای مناطق مرطوب مناسب می‌باشد./۲۹۷۴۰۷

نظرات