تفریحات

معرفی اجزای تشکیل دهنده کالسکه کوک

0

اجزای تشکیل دهنده کالسکه نوزاد

خرید کالسکه را بهتر است قبل از به دنیا آمدن نوزاد انجام دهید، قیمت کالسکه شاید کمی بالاتر از اقلام دیگر سیسمونی باشد ولی حواستون باشه که بسیار ضروری است،شاید برای اولین بار از بیمارستان تا خانه آمدن به کارتان نیاید ولی مطمئن باشید،بعد از سرحال شدن مادر به آن احتیاج پیدا میکنید،تا بعد از سختی ها در کنار لذت هایی که کشیدید ،الان با خیال راحت چشم در چشم نوزادان تک تک لحظاتمان را باهاش سپری کنید،خرید کالسکه یکی از ماندگار ترین و پر مصرف ترین خریدهای سیسمونی است ،پس در خرید آن باید دقت داشته باشید.در این مقاله اجزای کالسکه و تاثیر آن را در قیمت کالسکه را بررسی می کنیم:

اجزای یک کالسکه کودک (اعم از اجزای اصلی کالسکه و اجزای جانبی کالسکه)

شامل تمام قطعات کالسکه کودک

جدا از اجزای اصلی امکانات جانبی هم اهمیت زیادی دارد،به دلیل اینکه کالسـکه باید برای سن های مختلف قابلیت هایی داشته باشد و تا بتواند سلامت و امنیت کودک ما را تامین کند،در ابتدای به دنیا آمدن نوزادان ،او قادر به نشستن نمی باشد،پس باید کالسـکه شرایط خوابیدن را داشته باشد ،و همچنین در سن بالاتر قادر به نشستن بدون لیز خوردن باشد و به محیط اطرافش نگاه و کشف کند.طراحی دقیق و مهندسی کالسـکه باعث می شود تا کالسـکه با انرژی کمتر و بهتر هدایت شود.

فریم کالسکه

کالسکه در کل یک چارچوب می باشد که نشیمنگاه روی آن متصل می باشد و یا اینکه دارای اسکلت مستقل می باشند و نشیمنگاه روی آنها سوار می شوند که شامل نشیمنگاه معمول،کریر،سبد حمل می شود.که معمولا به صورت ست خریداری می شود یا باید جدا خریداری شود به همراه رابط های مخصوص و خودتان نصب کنید که قیمت خرید کالسکه کمی بالاتر می رود.

نشیمنگاه

اغلب کالسکه های موجود در بازار دارای نشیمنگاه ثابت هستند اما برخی نیز دارای دو یا سه گزینه برای نشیمنگاه می باشد، نوزاد در بدو تولد نمی تواند بنشیند بنابراین به کالسکه ای نیاز دارد تا بتواند در ماه های اولیه در عقب آن بخوابند از این رو نشیمنگاه کالسکه باید کاملا ۱۸۰درجه تخت شود و یا کالسکه این قابلیت را داشته باشد که کریر روی آن نصب کنید.

سایبان

سایبان برای حفاظت بچه از آفتاب شدید یا هوای بی‌ثبات ضروری می باشد. سایبان‌ها از نظر اندازه و دامنه پوشش فرق می‌کنند، از بسیار ظریف تا مدل‌هایی که کل جلوی کالسکه را می‌پوشانند. سایبان‌های دو رو از پشت و جلو از کودک محافظت می‌کنند. سیستم تهویه چه از طریق بافت سوراخ‌سوراخ یا جنس به کار رفته در سایبان، نیز برای راحتی کودک و جلوگیری از گرمای زیاد مهم بوده. برخی سایبان‌ها پلاستیکی شفاف و پنجره‌ای دارند که می‌توانید هنگام گردش کودک را ببینید.

محافظ در مقابل باران

برای مواقع بارانی یکی از ضروریات می باشد. این پوشش ها همراه با بعضی کالسـکه های ارائه شده اند اما اگر نداشتند می توانید آن را جدا تهیه کنید.که روی قیمت کالسـکه تاثیر چندانی نمی گذارد.

 کالسکه کوک

پشه بند

پشه بند بستگی به جایی دارد که در آن زندگی می کنید،شاید ضروری باشد،برای پیک نیک هم پیشنهاد خوبی است و در تابستان اگر نوزاد به دنیا آمده است و نمی تواند از خودش دفاع کند ،پوست حساس تری هم در ابتدا دارد و ممکن است شما متوجه آمدن حشره کنار نوزاد نشوید پس بهترین گزینه استفاده از پشه بند می باشد.

نگهدارنده سر نوزاد

بسته به میزان پدگذاری که هر کالسـکه جهت نگهداری سر کودک دارد، شما ممکن است بخواهید که بالش هایی بر روی کالسـکه قرار دهید تا سر کودک در جای خود قرار گیرد بویژه در زمانی که کودک شما زیر یکسال و نیم سن دارد.

سینی نگهدارنده ظروف غذا و لیوان

برخی از کالسکه ها ممکن است مجهز به سینی و یا هولدر نگهدارنده لیوان باشند یا آنها را به عنوان گزینه پیشنهاد کنند اما اگر این طور نیست اضافه کردن یک نگهدارنده فراگیر که با هر کالسکه ای کار می کند آسان می باشد.

گیره های کیف

برخی کالسـکه ها و همینطور برخی کیف های لوازم کودک دارای گیره هایی می باشند که برای آویزان کردن خرید ها از دسته های کالسـکه عالی هستند. این گیره ها اغلب همراه کالسـکه ارائه می شوند البته در برخی از کیف های لوازم کودک نیز این گیره ها وجود دارند ولی لازم باشد می توان آنها را به صورت جداگانه خریداری نمود.

پتوی کالسکه

اگرچه برای گرم نمودن کودک به ویژه زمانی که نوزاد است و یا در فصل های سرد سال می توان از یک پتو نازک استفاده نمود اما بسیاری از کالسـکه ها شامل پتوهایی به خصوص برای مراحل ابتدای نوزادی هستند، که می توان از آنها جهت گرم نمودن کودک بهره برد.مثل کاور روی نوزاد را می پوشانند.

کالسکه کوک

کیف لوازم کودک همراه کالسکه

برخی از ست های کالسکه کیف لوازم کودک همراه خود را دارا هستند در اینصورت دیگر نیازی نیست که شما ساک لوازم کودک را بطور جداگانه تهیه نمایید، گرچه اغلب این ساک های همراه ساده تر از ساک لوازم موجود در بازار هستند اما همخوانی آنها با کالسـکه کودک علاوه بر صرفه جویی هزینه می تواند مزیت شمرده شود.آنچنان تفاوتی روی قیمت کالسـکه کودک نمی کند.

کالسکه کوک

سیستم گرمایشی

برخی مدل های جدید از کالسکه‌ها که به‌تازگی روانه بازار شده اند مجهز به سیستم گرمایشی از کف کالسـکه بوده است و به‌راحتی توانایی دارد که در روزهای سرد پاییز و زمستان از آن استفاده نمود. این نوع کالسـکه گرمایشی نوزاد، امکانی فراهم می‌کند که در کف کالسـکه گرمای مطبوعی ایجاد ‌شود و از پاهای نوزاد در برابر سرما محافظت می‌کند و آن را گرم نگه می‌دارد.

فروشگاه اینترنتی بی بی لایف با در نظر گرفتن بهترین قیمت کالسکه در شیراز کنار شما می باشد تا از صفر تا صد سیسمونی را با چند کلیک از سایت تهیه کنید، به سرعت درب منزل تحویل بگیرید.

کالسکه کوک

/۲۹۷۰۱۲

نظرات