تفریحات

همسر امیرعبداللهیان کیست؟ بیوگرافی و سوابق و عکس

2

همسر امیرعبداللهیان کیست؟ بیوگرافی و سوابق و عکس

بیوگرافی همسر حسین امیرعبداللهیان : تنها چند تصویر از همسر حسین امیر عبداللهیان در مراسم مختلف به ثبت رسیده است و اطلاعات چندانی درباره خانواده و شغل و سوابق وی در دسترس نیست عبداللهیان و همسرش در سال ۱۳۷۳ ازدواج کرد در رابطه با شغل همسر حسین امیر عبداللهیان نیز اطلاعاتی در دسترس نمی‌باشد. در ادامه بیوگرافی همسر امیرعبداللهیان کیست و معرفی همسر و فرزندان وی در ادامه می خوانید

بیوگرافی همسر امیرعبداللهیان کیست سوابق و عکس

بیوگرافی همسر حسین امیرعبداللهیان

همسر امیرعبداللهیان درباره زندگی شخصی خود با این شهید گفت: من ۳۰ سال از ایشان تلمذ کردم و جز خوبی از او چیزی ندیدم. حسین امیرعبداللهیان در سال ۱۳۷۳ با همسرش ازدواج کرد. ثمره این زندگی ۲ فرزند یک پسر و یک دختر می باشد. همسر شهید امیرعبداللهیان خطاب به رئیس قوه قضاییه گفت: وی با میل و رغبت غیرقابل وصفی، حوزه کاری مقاومت اسلامی را در وزارت امور خارجه برگزید؛ به نحوی که وقتی از او سؤال می‌کردیم چرا به حوزه‌های دیگر دستگاه دیپلماسی منتقل نمی‌شوید، پاسخ می‌داد که می‌خواهم خدمتگزار خانواده شهدا باشم و شرمنده آن‌ها نشوم.

بیوگرافی و سوابق همسر حسین امیرعبداللهیان

سوابق و شغل

تنها چند تصویر از همسر حسین امیر عبداللهیان در مراسم مختلف به ثبت رسیده است و اطلاعات چندانی درباره خانواده و شغل و سوابق وی در دسترس نیست عبداللهیان و همسرش در سال ۱۳۷۳ ازدواج کرد در رابطه با شغل همسر حسین امیر عبداللهیان نیز اطلاعاتی در دسترس نمی‌باشد. شهید عبداللهیان دو فرزند پسر و دختر دارد که ورودی‌های سال ۹۲ و ۹۶ مکانیک دانشگاه شریف هستند.

تصویری از امیرعبداللهیان در کنار همسرشان منتشر شده:

بیوگرافی و عکس همسر حسین امیرعبداللهیان

ماجرای آشنایی و ازدواج

یکی از پزشکان آن درمانگاه که الان باجناق من هستند باعث آشنایی من و خانمم شد و ما باهم ازدواج کردیم. از وقتی با خانمم ازدواج کردم حالا ایشان رئیس من و مدیر خانه است و نقش مهم در زندگی من دارد.

پسر امیرعبداللهیان درباره شهادت پدرش گفته: قرار بود پدرم در روز میلاد حضرت علی‌ابن موسی‌الرضا(ع) لباس خادمی حضرت را بر تن کند. او گفت: در حالی که قرار بود پدرم در روز میلاد حضرت علی‌بن‌موسی‌الرضا (ع) لباس خادمی آستان حضرت را به تن کند، در شب میلاد آن امام رئوف، به فیض شهادت نائل شد.

معرفی همسر و فرزندان امیر عبداللهیان وزیر امور خارجه و شهید حادثه بالگرد رییس جمهوری را ببییند:

معرفی همسر و فرزندان امیرعبداللهیان

بیوگرافی همسر شهید امیرعبداللهیان فکر و ذکر ایشان این بود که شرمنده شهدا نباشند آقای امیرعبداللهیان همواره بر این موضوع تاکید داشتند که باید به نحوی عمل کند که شرمنده شهدا نباشد.

بیوگرافی همسر حسین امیرعبداللهیان

همسر وزیر امور خارجه فقید کشورمان در جریان دیدار حجت الاسلام والمسلمین اژه‌ای رئیس قوه قضائیه با خانواده این شهید تصریح کرد: من به آقای امیرعبداللهیان می‌گفتم که وزارت خارجه قسمت‌های مختلفی دارد مثلا قسمت اروپا، آمریکا و … چرا در یک قسمت راحت‌تر مشغول نمی‌شوید و تمرکزتان بر حوزه مقاومت است.ایشان در پاسخ می‌گفتند که در اینجا بیشتر می‌توانم خدمت کنم و باید به نحوی عمل کنم که شرمنده خانواده شهدا نباشم.

امیرعبداللهیان دارای مدرک کارشناسی روابط دیپلماتیک از دانشکده وزارت امور خارجه کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل از دانشکده حقوق و علوم سیاسی دانشگاه تهران (۱۳۷۵) و دکترای روابط بین‌الملل از دانشگاه تهران است. امیرعبداللهیان در سانحه سقوط بالگرد حامل ابراهیم رئیسی رئیس‌جمهور ایران، در ۳۰ اردیبهشت ماه ۱۴۰۳ به درجه رفیع شهادت نائل گشت.

زندگی شخصی و خانواده شهید حسین امیرعبداللهیان

حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه کشورمان در تاریخ سوم اردیبهشت ماه ۱۳۴۳ در دامغان سمنان متولد شد. اطلاعات چندانی در مورد خانواده پدری ایشان در دسترس نیست و در این حد می‌دانیم که او در کودکی پدر خود را از دست داده و تحت سرپرستی مادر و برادر بزرگش بوده است. وزیر امور خارجه دوره شهید رئیسی در سه مقطع کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکترا تحصیلات خود را به پایان رسانده بود. ایشان مدرک کارشناسی روابط دیپلماتیک خود را از دانشکده وزارت امور خارجه دریافت کرد و سپس در ادامه راه، در مقطع کارشناسی ارشد روابط بین‌الملل را ادامه داد و در سال ۱۳۷۵ یعنی ۲ سال بعد از ازدواجش موفق به کسب این مدرک تحصیلی شد. امیر عبداللهیان همچنین دکترای روابط بین‌الملل را از دانشگاه تهران دریافت کرد.

2 دیدگاه در “همسر امیرعبداللهیان کیست؟ بیوگرافی و سوابق و عکس

  1. Shahnaz گفت:

    شهادت بر شما مبارک آقای امیرحسین عبدالهیان،روحتان شادشهید سرفراز،برای ماهم دعا کن

  2. وداد حسان گفت:

    شهادت بر شما مبارک عزیز دل مایی آقای عبداللهیان.روحتان شاد.

نظرات