تفریحات

مادر آیت الله ابراهیم رئیسی کیست ؟ بیوگرافی و عکس

0

بیوگرافی مادر آیت الله رئیسی : سیده عصمت خداداد حسینی مادر آیت الله رئیسی شهید جمهور کشورمان است. وی سیده بوده و از سلاله سادات حسینی و نسبت اش از هر دو طرف به حضرت زید بن علی بن الحسین (ع) می رسد. پدر آیت الله رئیسی حجت الاسلام سیدحاجی رئیس الساداتی می باشد که در سال ۱۳۴۵ درگذشت.

بیوگرافی عصمت خداداد حسینی مادر ابراهیم رئیسی کیست

بیوگرافی و زندگینامه سیده عصمت خداداد حسینی مادر ابراهیم رئیسی

مادر آیت الله ابراهیم رئیسی عصمت خداداد حسینی نام دارد و بعد از شهادت فرزندش مصاحبه ایشان مورد توجه قرار گرفت. زندگی ساده و بی آلایش مادر سید ابراهیم رئیسی در محله نوغان مشهد حکایت از مردمی بودن ایشان دارد.

مادر شهید آیت الله رئیسی؛ رئیس جمهور فقید به درگذشت پسرش واکنش نشان داد. بانو عصمت خداداد حسینی مادر رئیسی پس از شهادت فرزندش صحنه‌ای از خود به جا گذاشت که تا مدت ها در ذهن مخاطبین باقی خواهد ماند.منزل ایشان در یکی از مناطق کم‌برخوردارمشهد مقدس واقع است.

ویدیویی از گفتگوی مادر شهید سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در فضای مجازی وایرال شد که در آن خانه ساده و کوچک مادر ایشان و اشک های تلخ او بعد از شنیدن خبر شهادت فرزندش مورد توجه قرار گرفت.

چهره غمگین و ماتم‌زده مادر آیت الله بعد از شهادت فرزندش را می بینید:

مادر آیت الله ابراهیم رئیسی کیست ؟ بیوگرافی و عکس

پس از شهادت رئیس جمهور و هیأت همراه او مادر ایشان از طریق پسر دیگرشان در جریان شهادت فرزندشان(سید ابراهیم رئیسی) قرار گرفتند و مردم برای همدردی با مادر حجت الاسلام و المسلمین ابراهیم رئیسی در خانه‌شان حضور پیدا کردند و عزاداران مشهدی مقابل منزل مادر شهید خدمت اجتماع کرده و به عزاداری پرداختند، مداحان به ذکر مصائب اهل بیت (ع) پرداختند و یاد شهدای خدمت را گرامی داشتند. ویدئویی از مادر آیت‌الله رئیسی منتشر شده که ایشان برای جوانان و عاقبت به خیریشان دعا کرده و در فراق فرزندش اشک می ریزد.

محمدرضا قلندرشریف با حضور در منزل مادر شهید والامقام؛ آیت‌الله رئیسی ضمن تمجید از خدمات و تلاش‌های خادم الرضای مردم ایران اظهارداشت: آیت‌الله رئیسی نه تنها در دوران ریاست‌ جمهوری خود بلکه در همه جایگاه‌ها، عمل و کارش اسوه اخلاص، تدبیر و اخلاق بود و آنچه امروز رقم خورد نتیجه همین روحیات و خصلت‌های اسلامی، انسانی و انقلابی او بود.

شهردار مشهد افزود: شهدای ما خورشیدهای درخشان و فروزانی هستند که راه را برای ملت و آینده ایران روشن نگه می دارند و ما مدیون خون شهدا هستیم و اگر عمل ما مانند شهدا نباشد یعنی کار خود را برای خدا و مردم انجام نداده‌ایم.وی تأکید کرد: آنچه امروز باید سرلوحه کار مسئولان قرار گیرد همین ویژگی‌های اخلاقی و صفات بارز آیت الله رئیسی در خستگی ‌ناپذیری در خدمت به مردم است و آرزوی همه ما این است که ان شاءالله شهادت روزی همه خدمتگزاران واقعی به انقلاب و مردم باشد.

مادر آیت الله رئیسی اهل کجاست ؟

پدر و مادر ابراهیم رئیسی هر دو سید هستند. تنها مادر ایشان در قید حیات بوده و پدر آقای رئیس جمهور حجة الاسلام سیدحاجی رئیس الساداتی در کودکی ابراهیم رئیسی و زمانیکه تنها ۵ سال سن داشتند، دار فانی را وداع گفته اند.

خانواده رییسی

عکسی از خانواده رئیسی در فضای مجازی وجود دارد و ویدیویی از خواهر ابراهیم رئیسی منتشر شده که ایشان بعد از شهادت برادرش بی قراری کرده و می گوید:

برادرم پس از فوت پدر با وجود اینکه به تحصیل مشغول بود اما مخارج خانواده را نیز تأمین می‌کرد و نمی‌گذاشت به ما سخت بگذرد. هر وقت برای یکی از اعضای خانواده مشکلی پیش می‌آمد و به وی مراجعه می‌کرد مشکل او را شخصی به عنوان عضوی از خانواده رفع می‌کرد، نه به عنوان یک مسئول کشوری و می‌گفت کسی حق ندارد از جایگاه من استفاده و یا پارتی‌ بازی کند.

بالگرد حامل هشتمین رئیس جمهوری اسلامی ایران خادم‌الرضا(ع) سید ابراهیم رئیسی عصر یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ در مسیر بازگشت از مراسم افتتاح سد قیز قلعه‌سی به سمت شهر تبریز، در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار سانحه هوایی شد که در این حادثه رئیس جمهور و همراهان، همزمان با شب ولادت امام رئوف علی ابن موسی الرضا (ع) به مقام رفیع شهادت نایل شدند.

نظرات