تفریحات

بیوگرافی محمد مخبر رئیس جمهور موقت +‌همسر و فرزندان و سوابق

0

بیوگرافی محمد مخبر رئیس جمهور موقت +‌همسر و فرزندان و سوابق

محمد مخبر جانشین رئیسی کیست ؟

محمد مخبر : وی جانشین رئیس جمهور ابراهیم رئیسی می باشد. او که پیش از این معاون اول سیدابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم بود جانشین وی خواهد شد: در ادامه بیوگرافی محمد مخبر رئیس جمهور موقت و جانشین رئیسی و معرفی زندگی شخصی و همسرش و فرزندان در ادامه از مجله حرف تازه می خوانید

بیوگرافی محمد مخبر رئیس جمهور موقت +‌همسر و فرزندان و سوابق

محمد مخبر کیست ؟

  • نام و نام خانوادگی: محمد مخبر
  • سال تولد : ۱۳۳۴
  • محل تولد : دزفول
  • پیشه : سیاستمدار
  • شغل فعلی: رئیس جمهور موقت
  • همسر: متاهل
  • فرزندان: دو فرزند

زندگینامه محمد مخبر

در بیوگرافی محمد مخبر آمده: وی متولد سال ۱۳۳۴ در شهرستان دزفول است. مخبر هم اکنون رئیس جمهور موقت در دولت سیزدهم است و پیشتر عهده‌دار منصب معاون اول رئیس جمهوری ایران بود.

محمد مخبر فرزند حجت الاسلام علامه عباس مخبر از منبری های سرشناس شهر دزفول است و مادرش نیز خانه دار می باشد. آخرین دارای مدرک تحصیلی محمد مخبر دکتری در رشته مدیریت و برنامه‌ریزی توسعه اقتصادی و دکتری حقوق بین‌الملل می باشد.

بیوگرافی محمد مخبر1

سوابق شغلی

مخبر ابتدا فعالیت خود را از مخابرات شهرستان دزفول شروع کرد و سپس مدیرعاملی شرکت مخابرات استان را برعهده گرفت. او مدتی معاون استاندار خوزستان بود و در سال ۱۳۸۴ نقش موثری را در تصویب قرارداد «ایرانسل» آفریقا در مجلس ایفا کرد.دکتر محمد مخبر سال ۱۳۸۵ علاوه بر اینکه عضو هیئت مدیره ایرانسل بود معاونت بازرگانی و حمل و نقل بنیاد مستضعفان را نیز برعهده داشت و در نهایت در تاریخ ۱۷ مرداد ۱۴۰۰، بعنوان معاون اول سید ابراهیم رئیسی در دولت سیزدهم انتخاب و مشغول به کار شد. توضیحات :

محمد‌مخبر در دزفول و در خانواده ای مذهبی متولد شده، پدر او حجت الاسلام علامه‌عباس مخبر، از وعاظ و منبری های سرشناس است. او دوران تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در دزفول و اهواز سپری کرد، و پس از آن راهی دانشگاه شد، او مدرک کارشناسی مهندسی برق، کارشناسی ارشد مدیریت با گرایش سیستم ها و دکترای مدیریت و برنامه ریزی توسعه اقتصادی دارد، همچنین در رشته حقوق بین الملل نیز دارای مدرکت کارشناسی ارشد و دکترا است.

او از سال ۱۳۸۶ ریاست ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (س) را برعهده دارد، و از زمان فعالیت او از سوی رهبر معظم انقلاب رویکرد جدید فعالیت های اجتماعی و اقتصادی ستاد با هدف فراهم کردن امکان مشارکت مردم به ویژه کارآفرینان، مخترعان و نخبگان کشور با اولویت دادن به قشرهای محروم جامعه در مناطق محروم کشور آغاز شد. در آذر ماه همان سال یعنی دو ماه پس از ریاست محمدمخبر، بنیاد برکت کار خود را در زمینه اشتغال زایی و عمرانی آغاز کرد. در زمان ریاست او در ستاد اجرایی فرمان امام اقدامات دیگری همچون راه اندازی موسسه دانش بنیان برکت، برکت تل، بنیاد برکت احسان، شهرک دارویی برکت و قرارگاه جهادی ستاد اجرایی فرمان امام انجام شد، و در دوران شیوع ویروس کرونا نیز ستاداجرایی فرمان امام توانست در زمینه تولید ماسک، و مواد ضدعفونی کننده به خوبی نقش آفرینی کند، و مدتی بعد نیز تولید واکسن ایرانی کرونا توسط این بنیاد آغاز شد، و دختر محمد مخبر به عنوان اولین نفر برای تزریق واکسن کوو ایران برکت اقدام کرد.

بیوگرافی محمد مخبر2
فرزندان

محمد مخبر دو فرزند به نام های طیبه و سجاد دارد که هر دو بزرگ شدند.

سوابق کاری محمد مخبر۱

رئیس فرهنگستان علوم ایران از مرداد ۱۴۰۲
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از ۱۳۸۴ تا ۱۳۹۷
رئیس کمیسیون مشورتی شورای عالی انقلاب فرهنگی
مشاور رئیس مجلس شورای اسلامی (دوره چهارم و پنجم)
استاد دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران
عضو پیوسته فرهنگستان علوم جمهوری اسلامی ایران
عضو شورای عالی پژوهش‌های علمی کشور از سال ۱۳۸۲ تا ۱۳۸۴
عضو هیئت تحریریه مجله تحقیقات دامپزشکی (دانشکده دامپزشکی دانشگاه تهران)
عضو هیئت امناء دانشگاه تهران
عضو هیئت امناء انستیتو پاستور ایران
عضو هیئت امناء بنیاد نخبگان
عضو هیئت امناء دانشگاه علوم پزشکی تهران
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی از سال ۱۳۸۱
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور
عضو هیئت امنای بنیاد ایرانشناسی

نظرات