تفریحات

آخرین وضعیت بالگرد حامل رئیس جمهور بعد از سانحه امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

0

آخرین وضعیت بالگرد حامل رئیس جمهور بعد از سانحه امروز ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳

شبکه خبر از وقوع حادثه برای بالگرد حامل رئیسی رئیس جمهور در سفر به آذربایجان شرقی امروز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ خبر داد. هنوز از وضعیت بالگرد رئیس جمهور خبری نیست. گزارش لحظه به لحظه از وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی در ادامه بخوانید

رئیس جمعیت هلال احمر درباره حادثه رخ داده برای بالگرد حامل رئیس جمهور گفت: هنوز اطلاع دقیقی از وضعیت نداریم.

به گزارش خبرنگار مهر، ساعاتی پیش خبر رسید که بالگرد حامل رئیس جمهور و همراهانش در منطقه ورزقان استان آذربایجان شرقی دچار حادثه شده است. در این باره پیرحسین کولیوند رئیس جمعیت هلال احمر در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: هنوز اطلاع دقیقی از وضعیت نداریم. به محض اطلاع خبر می‌دهیم.

احمد وحیدی وزیر کشور نیز گفت: منتظر هستیم تا گروههای امدادی به محل حادثه بروند. به دلیل وضعیت آب و هوا و مه بالگرد حامل رئیس‌جمهور مجبور به فرود سخت شده است.

آخرین وضعیت بالگرد حامل رئیس جمهور بعد از سانحه امروز 30 اردیبهشت 1403

خبرگزاری ایرنا نوشت: بالگرد حامل رئیس جمهور در منطقه عمومی ورزقان دچار سانحه «فرود سخت» شده است.

آیت‌الله رئیسی، آیت‌الله آل هاشم امام جمعه تبریز، حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه، مالک رحمتی استاندار آذربایجان شرقی و چند تن دیگر از همراهان از جمله سرنشینان این بالگرد بوده است.

سانحه بالگرد حامل رئیسی

گروه‌های امدادی در مسیر اعزام به محل سانحه هستند.

تسنیم نوشت: در خبری فوری مدعی وقوع سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی شد و نوشت: برخی اخبار حاکی از آن است که بالگرد حامل آیت‌الله رئیسی، رئیس‌جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس‌جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند و بدین جهت امیدواری برای پایان این حادثه بدون تلفات جانی افزایش یافته است.

در این کاروان، ۳ هلیکوپتر حضور داشته‌اند که دو هلیکوپتر که برخی وزرا و مسولان در آن حضور داشته‌اند سالم به مقصد رسیده‌اند. شنیده شده است آیت‌الله آل‌هاشم امام جمعه تبریز و آقای امیرعبداللهیان وزیر خارجه نیز در هلیکوپتر حامل رئیس‌جمهور حضور داشتند.

در حالیکه برخی اخبار غیررسمی حاکی از بروز سانحه برای بالگرد حامل رئیس جمهور، امام جمعه تبریز و استاندار آذربایجان شرقی در منطقه جلفا است، برخی از رسانه‌ها اعلام کردند که هلی‌کوپتر حامل رئیس‌جمهور به‌دلیل مه‌آلود بودن هوای منطقه شمال آذربایجان شرقی بر زمین نشسته و هم‌اکنون کاروان رئیس‌جمهور به‌صورت زمینی راهی تبریز شده است.

برخی از منابع محلی مدعی شدند که بالگرد حادثه دیده احتمالا متعلق به همراهان رئیس‌جمهور بوده است.

جزئیات

پیگیری‌ها برای دریافت صحت و سقم این خبر ادامه دارد.

خبرگزاری صداوسیما هم نوشت: تلاش تیم‌های امدادی برای رسیدن به محل سانحه ادامه دارد.