تفریحات

آیا فردا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ادارات تعطیل است ؟ (ولادت امام رضا)

0

تعطیلی ادارات دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ به علت ولادت امام رضا مشخص شد و آیا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ ولادت امام رضا تعطیل است یا نه در مشهد و تهران و شهرستان ها جزئیات اخبار جدید درباره وضعیت تعطیلی دوشنبه ۱۴۰۳ به دلیل میلاد امام رضا را بخوانید

تعطیلی ولادت امام رضا دوشنبه 31 اردیبهشت 1403

وضعیت تعطیلی ادارات دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ بعلت ولادت امام رضا

از ساعاتی پیش خبر تعطیلی فردا دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ به دلیل ولادت امام رضا ع در شبکه های اجتماعی در حال انتشار است. در صورتیکه این خبر صحت ندارد و روز ولادت امام رضا در تقویم شمسی در ایران تعطیل رسمی نیست، فقط شهر مشهد در این روز تعطیل است. اما ادارات و بانک های دیگر شهرها و موسسات و شرکت ها و آموزشگاه ها تعطیل نیست. آخرین خبرها را از ادامه صفحه پیگیری کنید:

طبق تقویم ۱۴۰۳ روز دوشنبه ولادت امام رضا علیه السلام تعطیل نیست. و فقط در استان خراسان این روز تعطیل است تاریخ دقیق ولادت امام رضا (ع) در تقویم شمسی برابر با دوشنبه ۳۱ اردیبهشت ۱۴۰۳ است.

تعطیلی ادارات مشهد در ولادت امام رضا(ع)

موضوع تعطیلی روز ولادت حضرت‌رضا (ع) در مشهد و خراسان‌رضوی مطرح شد و مصوبه این شورا را دریافت کرد تا بدین‌ترتیب این مصوبه برای انجام مراحل تصویب و نهایی شدن به شورای عالی انقلاب فرهنگی کشور و هیئت‌وزیران ارسال شود. البته مجلس شورای اسلامی نیز یکی از ارکان محقق شدن این مصوبه استانی است؛ ازا‌ین‌رو منتخب مردم مشهد در مجلس دوازدهم اعلام کرد که پیگیری برای تحقق این تعطیلی در‌صورت داشتن پیوست فرهنگی انجام خواهد شد.

جزئیات خبر

محمد حسین‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی خراسان‌رضوی، نیز با بیان اینکه مصوبه شورای فرهنگ عمومی استان به‌منظور تعطیلی روز ولادت امام‌رضا (ع) به شورای فرهنگ عمومی کشور ارجاع داده خواهد شد، اظهار کرد: درراستای محقق‌شدن این مصوبه تلاش خواهد شد تا از همه ظرفیت‌ها بهره‌گیری شود و اگر نیاز به پیوست هم برای این مصوبه باشد، پیوست موردنظر فراهم می‌شود.محمد حسین‌زاده، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی و دبیر شورای فرهنگ عمومی استان با تأکید بر ضرورت تحقق تشکیل شناسنامه هویتی شهرستان‌ها، اظهار داشت: یکی از چالش‌های امروز که در جریان نشست‌های هم‌اندیشی میان دستگاه‌های مختلف اجرایی در شهرستان‌ها نمایان می‌شود، فقدان آگاهی واحد و یکدست از سرمایه‌های معنوی و فرهنگی شهرستان‌هاست، علاوه بر این، نسل آینده‌ساز کشور در شهرستان‌های مختلف استان نیز باید به شناخت کاملی از مفاخر محلی و سرمایه‌های بومی خود دست پیدا کنند، به‌طور مثال، نخستین شهید روزنامه‌نگار کشور اهل تربت‌حیدریه بوده و در دوران مشروطه به شهادت رسیده است که آگاهی از این موارد، باید به‌صورت یک سند رسمی در اختیار عموم قرار بگیرد.

آیت‌الله علم‌الهدی با اشاره به این دستورکار خاطرنشان کرد: سند هویتی خراسان رضوی باید دو ویژگی بزرگ داشته باشد؛ یکی جامعیت و دوم همسوبودن با ارزش‌ها، مثلاً امروزه دانش‌نامه دفاع مقدس استان درحال تنظیم است و بنابراین، سند هویتی باید پیوست جامعی از کارنامه جهادی خراسان رضوی در دفاع مقدس را نیز به‌همراه داشته باشد. از سوی دیگر، موضوعی برای نوجوان و جوان این خطه هویت‌آفرین است که با ارزش‌های اسلامی ایرانی او تطبیق داشته باشد و بر این اساس، درون‌مایه شرعی و ملی ضرورت راهبردی سند هویتی استان است.

وی افزود: وقتی ازدواجی صورت می‌گیرد، این دختر فکر می‌کند هر محرومیتی در زندگی پدر و مادرش داشته است، اینجا باید جبران شود، این پسر فکر می‌کند مسئولیت در قبال خانواده منحصر در تأمین مالی است و توجهی به مسائل عاطفی و معنوی همسرش نمی‌کند، اینها چالش و آفت زندگی زوج‌های جوان است که باید تحت‌تأثیر معارف رضوی و فرهنگ اسلامی ایرانی برطرف شود.

در جریان رسیدگی به جزئیات سند جامع فرهنگی آموزشی «مشهد، دوستدار آب» و تعریف شرح وظایف دستگاه‌های اجرایی در راستای فرهنگ‌سازی و آموزش الگوی مصرف به زائران و مجاوران، محمدرضا قلندر شریف شهردار مشهد اظهار داشت: سال ۱۳۹۸ جمهوری اسلامی ایران به یونسکو پیشنهاد کرد شهرهای دوستدار آب در کشورهای مختلف شناسایی شوند، یک سال بعد یونسکو ضمن موافقت با این پیشنهاد، ایران را به‌عنوان کشور پایلوت برای اجرای این طرح معرفی می‌کند و از آن زمان تاکنون، تنها شهری که در کشور توانسته است عنوان شهر دوستدار آب را در کشور کسب کند، مشهدالرضا(ع) بوده است. در این شرایط، تأکید ما این است که مشارکت ۲۶ دستگاه مسئول در حوزه آب جلب شود و همه به کمک شهرداری بیایند تا چشم‌انداز مشهد، شهر دوستدار آب با سرعت بیشتری تأمین شود.

وی تأکید کرد: هم‌اکنون بیش از ۶۰ درصد آبی که برای آبیاری فضای سبز استفاده می‌شود، همچنان آب شرب است، باید با حمایت دستگاه‌های مسئول شرایطی ایجاد شود که بازچرخانی و تولید آب خاکستری، زیرساخت لازم برای آبیاری فضای سبز را به‌طور کامل تأمین کند و مدیریت شهری بتواند در تعامل کامل با اداره آب و فاضلاب و سایر نهادهای مسئول در حوزه آب، اهداف نام‌گذاری طرح را به پیش ببرد.

نظرات