قیمت کامپوزیت دندان در سال ۱۴۰۳

0

اگر در سال پیش رو تصمیم به کامپوزیت دندان‌های خود گرفته‌اید و به‌دنبال خدماتی مقرون‌به‌صرفه و باکیفیت می‌گردید، باید بگوییم که در این مقاله قصد داریم تا شما را با دکترتو کلینیک و خدماتی که این مجموعه در اختیار مراجعه‌کنندگان خود قرار می‌دهد و قیمت کامپوزیت دندان، آشنا کنیم. بنابراین، اگر دوست دارید خدماتی مرغوب با قیمتی عادلانه دریافت کنید، تا آخر این مطلب همراه ما بمانید.

 کامپوزیت دندان

بزرگ‌ترین مزیت کامپوزیت دندان چیست؟

کامپوزیت یک تکنیک زیبایی است که باعث می‌شود تا ظاهر دندان‌ها اصلاح و جذاب شود. این یعنی، کسانی که دندان‌های شکسته دارند یا بین دندان‌هایشان فاصله افتاده، می‌توانند از این خدمت استفاده کنند. همچنین در برخی موارد دیگر، افراد با هدف سفید کردن دندان‌های خود و مرتب‌کردن آن‌ها، تصمیم به بهره‌مندی از کامپوزیت می‌گیرند. اما این خدمت زیبایی چه قیمتی دارد و افراد باید چه هزینه‌هایی را برای آن تقبل کنند؟ در ادامه به این سوال پاسخ داده‌ایم.

قیمت کامپوزیت دندان به چه عواملی بستگی دارد؟

بعداز مهارت دندان‌پزشک، بزرگ‌ترین عاملی که در قیمت کامپوزیت دندان تاثیرگذار است، مربوط به مواد به‌کاررفته در این تکنیک می‌شود. به‌طوری که هم برندهای ژاپنی برای این منظور وجود دارد و هم آمریکایی. علاوه‌بر این‌ها، شما می‌توانید در دکترتو کلینیک، نمونه‌های سوئیسی و آلمانی را هم پیدا کنید که هریک از آن‌ها، از قیمت خاصی برخوردار هستند. در ادامه آن‌ها را توضیح می‌دهیم.

بررسی مزایا، ویژگی و قیمت کامپوزیت ژاپنی

کامپوزیت ژاپنی با نام توکویاما نیز شناخته می‌شود. این کامپوزیت نقش ترمیمی و زیبایی دارد و بیشترین کاربرد آن، مخصوص دندان‌های خلفی و قدامی است. توکویاما تنوع رنگ بالایی دارد. به همین دلیل کسانی که برای دریافت خدمات ازطریق آن اقدام می‌کنند، هیچ نگرانی از بابت سایه‌های رنگی مختلف، همچنین هماهنگی آن‌ها با دندان خود نخواهند داشت.

کیفیت و قیمت کامپوزیت ژاپنی مورد توجه مراجعه‌کنندگان قرار گرفته است. به‌طوری که هزینه کلی آن برای هر دندان، از یک میلیون تا ۳ میلیون تومان متغیر است. شاید بپرسید که با کامپوزیت ژاپنی چه عمل‌های زیبایی روی دندان‌ها انجام می‌شود؟ در فهرست پایین به این سوال پاسخ داده‌ایم:

 • پر کردن دندان یک سطحی تا ۳ سطحی
 • بیلدآپ یا همان بازسازی دندان
 • ونیر

معرفی کامپوزیت آمریکایی و بررسی قیمت آن

کامپوزیت دندان

کامپوزیت آمریکایی از برندهای کازمادنت، بیسکو و اولترادنت تشکیل می‌شود. این کامپوزیت‌ها به نسبت نمونه‌های ژاپنی و اروپایی از قیمت بالاتری برخوردار هستند، اما در مقابل، نتیجه به‌دست آمده از آن‌ها، هیچ عیب و ایرادی ندارد. در این راستا از ویژگی‌های کامپوزیت آمریکایی می‌توانیم به موارد لیست پایین اشاره کنیم:

 • تضمین زیبایی دندان‌ها
 • فرم‌دهی آسان
 • طول عمر طولانی
 • مقاوم در برابر ضربه
 • کوتاه شدن فرایند کامپوزیت دندان و حفظ زمان و انرژی دکتر و مراجعه‌کننده

خبر خوب این است که در دکترتو کلینیک، خدمات کامپوزیت آمریکایی نیز ارائه می‌شود. اگر هم در مورد قیمت آن کنجکاو هستید باید بگوییم که هزینه هر دندان از یک میلیون و ۸۰۰ تومان شروع می‌شود و تا ۸ میلیون تومان ادامه پیدا می‌کند.

قیمت کامپوزیت آلمانی در دکترتو کلینیک چقدر است؟

کامپوزیت‌های آلمانی توسط برندهای مختلفی تولید می‌شوند. کیفیت و عملکرد این کامپوزیت‌ها، هم نزد دندان‌پزشک‌ها و هم مراجعه‌کننده‌ها بسیار بالاست. ازجمله مهم‌ترین ویژگی‌ها و مزیت‌های کامپوزیت آلمانی می‌توان به مقاومت بالا، شکل‌پذیری راحت و پولیش‌پذیری مناسب اشاره کرد.

این کامپوزیت‌ها دارای طیف رنگی گسترده‌ای هستند. به همین دلیل دندان‌پزشک هنگام کار با آن‌ها، محدود نمی‌شود و به‌قطع، مراجعه‌کننده از نتیجه رضایت خواهد داشت. ذکر این نکته نیز ضرورت دارد که قیمت خدمات کامپوزیت‌های آلمانی در دکترتو کلینیک از ۲ میلیون تومان شروع می‌شود. این هزینه تا ۴ میلیون امکان افزایش دارد.

نکات مهمی که باید در مورد کامپوزیت‌های سوئیسی و قیمت آن‌ها بدانید!

کامپوزیت‌های سوئیسی در انواع برندهای مختلف تولید می‌شوند که هریک از آن‌ها، دارای قیمت و مزیت‌های مخصوص به خود است. در این راستا اگر بخواهیم به برخی از برندهای سازنده سوئیسی اشاره کنیم، به موارد فهرست پایین می‌‌رسیم:

 • Simplishade
 • SonicFill
 • Premise
 • Point4
 • CompoRoller
 • Harmonize

دقت داشته باشید که انتخاب هریک از کامپوزیت‌های سوئیسی معرفی‌شده به صلاح‌دید دندان‌پزشک بستگی دارد. همچنین میزان رضایت و درخواست مراجعه‌کننده‌ها نیز می‌تواند روی تصمیم‌گیری نهایی تاثیر بگذارد.

دررابطه‌با قیمت کامپوزیت‌های سوئیسی نیز باید بگوییم که در برخی موارد، مراجعه‌کننده‌ها باید هزینه‌های قابل توجهی را برای این خدمات پرداخت کنند. به‌طوری که میانگین قیمت تمام‌شده در کامپوزیت سوئیسی، ۶ میلیون تومان است.

البته این نکته را در نظر داشته باشید که با توجه به برند، هزینه‌های نهایی بالا و پایین می‌شوند و قیمت کامپوزیت سوئیسی در برخی خدمات موجود در دکترتو کلینیک، معادل یک میلیون و ۵۰۰ هزار تومان یا ۲ میلیون تومان است.

معرفی دیگر برندهای کامپوزیت دندان

کامپوزیت دندان

درست است که در ایران و جهان، کامپوزیت‌های آمریکایی، ژاپنی، آلمانی و سوئیسی طرفداران بیشتری دارند، اما کشورهای دیگری نیز وجود دارند که درزمینه ساخت کامپوزیت، عملکرد بسیار موفقی داشته‌اند. نام برخی از آن‌ها را در فهرست پایین آورده‌ایم:

 • ایتالیا
 • اسپانیا
 • کره جنوبی
 • انگلستان

دقت داشته باشید که در دکترتو کلینیک، خدمات مربوط به نمونه کامپوزیت‌های گفته شده نیز در اختیار مراجعه‌کننده‌ها قرار خواهد گرفت. به همین دلیل، در نهایت این شما هستید که بعداز مشاوره با دندان‌پزشک خود، انتخاب می‌کنید چه کامپوزیتی مناسب‌تان است.

معرفی انواع خدمات کامپوزیت دندان در دکترتو کلینیک

در دکترتو کلینیک انواع مختلفی از خدمات کامپوزیت دندان در اختیار مراجعه‌کننده‌ها قرار می‌گیرد که عبارت‌اند از:

 • کامپوزیت ونیر دندان
 • نانو کامپوزیت
 • کامپوزیت میکروفیل یا ریزدانه
 • کامپوزیت ماکروفیل یا درشت‌دانه
 • کامپوزیت‌های هیبرید، میکرو هیبرید و نانو هیبرید

اجرای هریک از خدمات گفته شده، بستگی به شرایط دندان‌های مراجعه‌کننده دارد. ازاین‌رو درصورتی‌که تصمیم به کامپوزیت دندان‌های گرفته‌اید، حتما با دندان‌پزشک خود مشورت کنید و این نکته را در نظر داشته باشید که قیمت کامپوزیت دندان به چند عامل مهم بستگی دارد که از میان آن‌ها باید به سطح مهارت متخصص، مرجعی که از آن خدمت دریافت می‌کنید، نوع خدمتی که در اختیارتان قرار می‌گیرد و در نهایت برند سازنده کامپوزیت اشاره کنیم.

جمع‌بندی

کامپوزیت دندان اقدامی است که منجر به زیباتر شدن لبخند افراد می‌شود. پس می‌توان نتیجه گرفت که این کار نه‌تنها روی سلامتی دندان‌ها تاثیر می‌گذارد، بلکه باعث افزایش جذابیت‌های ظاهری افراد می‌شود. برای دریافت این خدمت، شما می‌توانید به دکترتو کلینیک مراجعه کنید. در این بستر، امکان بهره‌مندی از انواع کامپوزیت‌های ژاپنی، آلمانی، آمریکایی و سوئیسی با قیمت‌های منصفانه فراهم شده است./۲۹۳۰۸۰

نظرات