بیوگرافی سردار ایرج مسجدی سپاه قدس + سوابق و تصاویر جدید

0

بیوگرافی سردار ایرج مسجدی سپاه قدس + سوابق و تصاویر جدید

بیوگرافی سردار ایرج مسجدی

سردار ایرج مسجدی متولد سال ۱۳۳۵ است و نظامی ایرانی، سفیر سابق ایران در عراق و معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه می باشد. در ادامه به معرفی و بیوگرافی سردار ایرج مسجدی کیست و عکس و سوابق ایشان می پردازیم. با ما همراه باشید.

بیوگرافی سردار ایرج مسجدی سپاه قدس و همسرش و فرزندان + سوابق و تصاویر جدید

سوابق

سردار ایرج مسجدی در حال حاضر به عنوان معاون هماهنگ کننده نیروی قدس سپاه مشغول فعالیت است. وی پس از شهادت سردار محمدهادی حاجی رحیمی به جای وی به ایبن سمت منصوب شد. شهید حاج رحیمی در اردیبهشت ١۴٠٠ به سمت معاون هماهنگ کننده نیروی قدس منصوب شده بود. ایشان با اصرار خود به سوریه اعزام می‌شود و در نهایت نیز در همین مأموریت به آرزوی دیرینه خود دست یافته و به فیض شهادت نائل آمدند.

وی سفیر جمهوری اسلامی ایران در کشور عراق بود و پیش‌تر مشاور عالی شهید قاسم سلیمانی بود. سردار مسجدی در خلال جنگ ایران و عراق از اعضای سپاه پاسداران بود و ریاست ستاد قرارگاه رمضان را برعهده داشت که نخستین قرارگاه برون‌مرزی سپاه بشمار می‌آمد.

بیوگرافی سردار ایرج مسجدی

سردار مسجدی درباره بسیج می گوید: بسیج افتخار ملت ایران و الگوی تمام دنیا برای آزادی از ظلم است. نیروهای بسیج در دفاع مقدس سرزمین ما را از دست اشغالگران و متجاوزین بعثی نجات دادند و پیروزی و امنیت را برای کشور و مردم باعث شدند.

عکس سردار ایرج مسجدی

ایشان درباره عملیات وعده صادق توضیح داد: ایران با عملیات وعده صادق، کلام رهبر معظم انقلاب را به تصویر کشید که دوران بزن دررو تمام شده است. کسی که امروز علیه ایران تهدیدی می‌کند یا اقدامی انجام می‌دهد، باید پای این اقدام خود بایستد؛ از همین‌رو امروز رژیم صهیونیستی کاسه چه کنم چه کنم به دست گرفته است؛ از یک طرف ترس زدن را دارد؛ چرا که مطئمن است ایران پاسخ درخور و محکمتری خواهد داد از طرفی هم نمی‌داند با هژمونی و قلدرمآبی که از دست داده، چطور برخورد کند! به اعتقاد من امروز ایران درس قابل قبولی به دشمن داده است.

سردار ایرج مسجدی کیست

سفیر سابق جمهوری اسلامی ایران در عراق افزود: زمانی که عملیات رزمندگان ایرانی، یکی پس از دیگری با پیروزی‌های بزرگ انجام شد و در رأس آن، عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر بود، دشمن متوجه شد که شکست قطعی و روند جنگ دگرگون شده است.

بیوگرافی سردار ایرج مسجدی سپاه قدس + سوابق و تصاویر جدید

مسجدی با اشاره به اینکه عملیات بیت‌المقدس سرنوشت جنگ را تغییر داد، تصریح کرد: در عملیات بیت‌المقدس و آزادسازی خرمشهر قریب به ۶ هزار شهید گلگون کفن از جوانان غیور و برومند این سرزمین را تقدیم کردیم که تعدادی از آنان متعلق به شهرستان دماوند هستند.

وی بیان کرد: شهدا و خانواده معظم آنان، افتخارات ملت ایران هستند و خون‌های پاک شهداست که امنیت را برای این سرزمین بزرگ و ایران متمدن و اسلامی ایجاد کرد؛ شهدای زمان دفاع مقدس دست متجاوز را قطع کردند و در تداوم آن شهدای مدافع حرم بودند.

نظرات