تفریحات

سایت ثبت نام ویزای گیمینگ دبی (شرایط و نحوه ثبت نام) + dubaigaming.gov.ae

0

سایت ثبت نام ویزای گیمینگ دبی (dubaigaming.gov.ae) + شرایط و نحوه ثبت نام

متقاضیان ویزای گیمینگ دبی می‌توانند از طریق وبسایت رسمی به نشانی https://dubaigaming.gov.ae مدارک لازم را ارسال کنند. در حال حاضر مدت دقیق این ویزا مشخص نیست، اما با توجه به سایر ویزا‌های بلند مدت دبی می‌توان حدس زد که با مدتی بین ۵ تا ۱۰ سال مواجه باشیم.

سایت ثبت نام ویزای گیمینگ دبی (شرایط و نحوه ثبت نام) + dubaigaming.gov.ae

حرف تازه – سایت ثبت نام ویزای گیمینگ دبی از طریق وبسایت رسمی به نشانی https://dubaigaming.gov.ae انجام می پذیرید متقاضیان می توانند مدارک لازم را ارسال کنند. در حال حاضر مدت دقیق این ویزا مشخص نیست، اما با توجه به سایر ویزا‌های بلند مدت دبی می‌توان حدس زد که با مدتی بین ۵ تا ۱۰ سال مواجه باشیم.

ویجیاتو نوشت: دبی در راستای رونق‌دادن به صنعت بازی‌های ویدیویی خاورمیانه، از «ویزای گیمینگ دبی» برای فعالان ویدیوگیم رونمایی کرد تا بازی‌سازان، تولیدکنندگان محتوا و گیمر‌های حرفه‌ای سرتاسر جهان را به خود جذب کند.

این ویزا بخشی از برنامه دبی برای رشد در زمینه گیمینگ است که توسط ولیعهد دبی، یعنی شیخ حمدان بن محمد بن راشد آل مکتوم راه‌اندازی شده است. او با معرفی این برنامه در پاییز سال گذشته می‌خواهد تا ده سال آینده، دبی را جزو ۱۰ شهر برتر دنیا از نظر صنعت جهانی گیمینگ قرار دهد، تاثیر گیمینگ در اکونومی دیجیتال دبی را گسترش دهد و تولید ناخالص داخلی (GDP) این امارت را ۱ میلیارد دلار افزایش دهد.

ویزای گیمینگ دبی توسط اداره فرهنگ و هنر دبی و اداره کل اقامت و امور خارجی این امارت صادر می‌شود. به‌گفته هاله بدری، مدیر کل اداره فرهنگ و هنر دبی، این ویزای بلند مدت می‌خواهد دبی را به مقصدی جذاب برای کارآفرینان، سرمایه‌گذاران، بازی‌سازان، طراحان، برنامه‌نویسان و تولیدکنندگان محتوا، و همچنین شرکت‌های جاافتاده و در حال رشد که در توسعه و تولید محتوا، بازی و هوش مصنوعی فعال هستند، تبدیل کند. این امارت می‌خواهد تا سال ۲۰۳۳ بیش از ۳۰ هزار شغل جدید مرتبط با گیمینگ ایجاد کرده باشد.

ویزای گیمینگ دبی

نحوه ثبت نام

متقاضیان ویزای گیمینگ دبی می‌توانند از طریق وبسایت رسمی به نشانی مدارک لازم را ارسال کنند. در حال حاضر مدت دقیق این ویزا مشخص نیست، اما با توجه به سایر ویزا‌های بلند مدت دبی می‌توان حدس زد که با مدتی بین ۵ تا ۱۰ سال مواجه باشیم.

دبی از «ویزای گیمینگ» بلند‌مدت خود برای تولیدکنندگان محتوا، توسعه‌‌دهندگان، طراحان و برنامه‌نویس‌های بازی رونمایی کرد. شاهزاده حمدان بن محمد آل مکتوم، ولیعهد دبی در راستای تبدیل این شهر به قطب جهانی ویدیوگیم و جذب ۳۰ هزار فعال صنعت بازی‌ها از صدور ویزای جدیدی خبر داد.

شرایط ثبت نام ویزای گیمینگ دبی

این ویزا در اختیار فعالان حوزه ویدیوگیم قرار خواهد گرفت. متقاضیان باید حداقل ۲۵ سال سن داشته باشند و بتوانند همزمان با ارائه رزومه و مدارک هویتی، سابقه کاری نزدیک خود به این صنعت را ثابت کنند. آن‌ها برای دریافت ویزا باید درخواست خود را در پلتفرم‌های ویزای دبی و سفارت‌ها ثبت کنند. با اینکه مدت زمان اقامت مشخص نیست، روند درخواست ویزا به‌طور کلی ساده‌تر شده است تا استعداد‌های برتر با سرعت بیشتری جذب شوند.

صنعت بازی‌های ویدیویی در دبی با سرمایه‌گذاری عربستان سعودی (۶۰ میلیون دلار) روی برگزاری مهم‌ترین تورنمت‌‌ Esport، روبه رشد است و این موضوع می‌‌تواند موجب بهبود شرایط کلی صنعت و تکنولوژی در خاورمیانه شود. متقاضیان با وجود شرایط خوب و موارد تشویقی این ویزا برای شرکت‌های مختلف، باید موارد اجتماعی و سیاسی مختلفی را در نظر بگیرند؛ مواردی مانند حقوق انسانی و هزینه منطقه که احتمالا شرایط متفاوتی را برای بازی‌سازها رقم می‌زند.

نظرات