علت مرگ شهردار منطقه ۵ شیراز چه بود؟ +‌رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز کیست + بیوگرافی

0

علت مرگ شهردار منطقه ۵ شیراز چه بود؟ +‌بیوگرافی رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز

رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز ساعت ۱۴ و ۴۳ دقیقه ۲۳ اردیبهشت ماه در منزل شخصی اش واقع در خیابان شهید آقایی شیراز درگذشت برخلاف خبر روز گذشته که قتل شهردار منطقه ۵ شیراز را تایید کرده بود امروز فرضیه قتل او منتفی شد. ادامه معرفی و بیوگرافی رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز کیست همراه با سوابق وی را در مجله حرف تازه میخوانید:

علت قتل شهردار منطقه 5 شیراز چه بود؟ +‌رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز کیست + بیوگرافی

بیوگرافی رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز

به گزارش حرف تازه، رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز ساعت ۱۴ و ۴۳ دقیقه بیست و سوم اردیبهشت ماه در منزل شخصی اش واقع در خیابان شهید آقایی شیراز درگذشت پیکر شهردار منطقه پنج شیراز به پزشکی قانونی منتقل شد. بررسی‌ اولیه نشانگر درگیری منجر به قتل شهردار منطقه ۵ شیراز است اما ساعاتی قتل وی منتفی شد.

بلافاصله بازپرس ویژه قتل‌عمدی و اکیپ بررسی صحنه وقوع جرم و تیم کارآگاهان آگاهی به محل اعزام شدند. وی در ادامه گفت: بررسی‌های اولیه دلالت بر آن دارد که در منزل شخصی مرحوم درگیری واقع شده است. آثار جراحت ناشی از برخورد شیء احتمالاً نوک‌تیزی به جسد نیز رؤیت شد؛ لذا ما وقوع جنایت و ارتکاب قتل عمدی را تأیید می‌کنیم.

 بیوگرافی رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز

به گزارش خبرنگار ایرنا از محل وقوع این حادثه در شیراز، لحظاتی پیش پیکر بی جان شهردار منطقه پنج شیراز پس از حدود چهار ساعت بررسی کارشناسی توسط پلیس آگاهی فارس برای بررسی بیشتر به پزشکی قانونی منتقل شد.

به گزارش ایرنا، سردار رهام بخش حبیبی،، فرمانده انتظامی استان فارس شخصا در این محل حاضر و روند بررسی کارآگاهان را فرماندهی کرد.

ماجرای قتل و مرگ مشکوک شهردار منطقه ۵ شیراز

بنابر اعلام پلیس فارس ساعت ۱۴ و ۴۳ دقیقه امروز بیست و سوم اردیبهشت ماه از طریق مرکز فوریت های پلیسی ۱۱۰ مرگ مشکوک شهردار منطقه پنج اعلام و بلافاصله ماموران پلیس به محل اعزام می شوند.

در این گزارش آمده است که در بررسی های اولیه مشخص شده که شهردار منطقه پنج در منزل خودش در خیابان شهید آقایی شیراز به صورت مشکوک فوت کرده است.

سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم امنیتی شیراز با اشاره به خبر قتل شهردار منطقه پنج شیراز گفت: معاینات ابتدایی جسد و صحنه جرم دلالت بر آن دارد که وقوع حادثه یا جنایت، حوالی ساعات میانی امروز رخ داده است.

افشین محمدی دره شوری معاون دادستان شیراز افزود: بازپرس ویژه قتل و تیم تخصصی بررسی صحنه وقوع جرم پلیس آگاهی استان فارس همچنان در حال انجام اقدامات اولیه هستند.

معاون دادستان شیراز افزود: افراد از هرگونه اظهارنظر غیرکارشناسی که مسیر پرونده را تحت‌الشعاع قرار دهد پرهیز کرده و اخبار را صرفا از مبادی رسمی پلیس و دستگاه قضایی دنبال کنند.

سوابق

رضا مسعودی سابقه فعالیت در بخش های مختلف شهرداری شیراز را در کارنامه خود داشت. او فردی خدمتگزار بود که مدتی شهردار منطقه ۷ و شهردار منطقه ۵ شیراز بود. اقدامات ماندگار برای مردم شیراز و خاطره‌های به یادماندنی در حافظه‌ی همکاران و آشنایان خود به جای گذاشته‌ است.

فرضیه قتل شهردار منطقه ۵ شیراز منتفی شد

به گزارش فارس، معاون دادستان و سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی شیراز در تکمیل اطلاع رسانی‌ها در خصوص مرگ مشکوک شهردار منطقه ۵ شیراز گفت: بررسی‌های همه جانبه قضایی و پلیسی و همچنین نتایج آزمایشات پزشکی قانونی استان و معاینه میدانی محل حادثه، فرضیه قتل را منتفی کرده است.

افشین محمدی دره شوری با بیان اینکه علیرغم فرضیات اولیه مبنی بر وجود درگیری و احتمال قتل، کشفیات جدید موضوع وقوع جنایت را منتفی کرده است، گفت: تجمیع دیدگاه کارآگاهان، کارشناسان و معاینات پزشکی قانونی و کالبدگشایی جسد و بازجویی‌های دقیق از مظنون پرونده و بررسی محل وقوع حادثه طی دفعات مختلف، فرضیه اولیه مطرح شده مبنی بر قتل مرحوم مسعودی را منتفی کرده است.

وی با اشاره به اینکه از لحظه دریافت گزارش به همراه بازپرس ویژه در صحنه حضور داشته و بر تحقیقات نظارت کرده است، اظهار داشت: در لحظه ورود به منزل مرحوم مسعودی، به هم ریختگی برخی اشیا در منزل و خصوصا افتادن گلدان بزرگ و سنگین وزن کنار پنجره سالن و مشاهده جراحتی که با شی احتمالا برنده وارد بدن مرحوم شده بود فرضیه وقوع درگیری و ارتکاب جنایت را به ذهن متبادر می‌ساخت.

محمدی دره شوری بیان کرد: پس از معاینات دقیق پزشکی قانونی مشخص شد که علت فوت مرحوم مسعودی ورود جسمی آهنی و سخت از پهلوی راست داخل بدن بوده که جراحتی عمیق به طول تقریبی ۴۷ سانتیمتر و قطر تقریبی یک سانتیمتر به سمت بالا ایجاد کرده و تطبیق این موضوع با آثار ایجاد له شدگی اطراف جراحت داخل بدن مرحوم، نشان داد این وسیله میلگرد آهنی بوده که در گلدان بزرگ به عنوان نگهدارنده ساقه گل در منزل مرحوم بوده است.

معاون دادستان شیراز ادامه داد: با بررسی میدانی و تخصصی محل کشف جسد و یافتن آثار شکستگی تزیینات پرده در بالای گلدان و همچنین آثار به جا مانده خون مرحوم روی میلگرد فرو رفته در گلدان که به منظور نگهدارنده ساقه گل استفاده می‌شد؛ جزئیات بیشتر احراز و هویدا شد.

محمدی دره شوری به تطبیق توالی و زمانبندی وقوع حادثه با تماس‌های تلفنی مظنون قتل با مرکز اورژانس و پلیس اشاره کرد و افزود: گفته‌های مظنون پرونده نیز نظریه وقوع قتل را رد کرده و فرو رفتن میلگرد نگهدارنده گل در بدن وی را تقویت می‌کند.

وی در پایان خاطر نشان کرد با توجه به حساسیت موضوع در دو روز اخیر، بازپرس ویژه و پزشکی قانونی و کارآگاهان آگاهی استان بدون توقف کلیه جوانب را با جزئیات بررسی کرده و نظرات کارشناسی خود را در کوتاهترین زمان به مقام قضایی اعلام کرده‌اند و با تطبیق خون مکشوفه روی میلگرد گلدان با خون مرحوم و آزمایشات دی ان‌ای و اقدامات فنی و تخصصی و همچنین تکمیل بررسی‌های قضایی و پلیسی و اطلاعاتی و جمع بندی نتایج توسط بازپرس ویژه، نتایج قطعی متعاقبا اعلام خواهد شد.

شهردار منطقه ۵ شیراز ‌ساعتی پیش توسط افراد ناشناس به قتل رسید. به گفته سرهنگ افرامن، معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فارس جزئیات بیشتری از این حادثه به صورت رسمی از هیچ منبع رسمی هنوز اعلام نشده و تحقیقات ادامه دارد و نتایج بیشتر متعاقباً اعلام می‌شود.

به گزارش شبکه شرق، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس در خصوص درگذشت شهردار منطقه ۵ شیراز در اطلاعیه‌ای تاکید کرد: «این موضوع هم‌اکنون با حضور کارآگاهان پلیس و مسئولان قضایی در دست بررسی است.»

علت قتل شهردار منطقه 5 شیراز چه بود؟ +‌ بیوگرافی رضا مسعودی شهردار منطقه ۵ شیراز + سوابق

به دنبال انتشار خبری مبنی بر درگذشت «رضا مسعودی»، شهردار منطقه ۵ شیراز در فضای مجازی، مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس اعلام کرد: «سردار رهام بخش حبیبی، فرمانده انتظامی فارس دستور پیگیری ویژه این پرونده را اعلام کرده است.»

کارآگاهان پلیس همراه با جمعی از قضات دادگستری هم‌اکنون در صحنه حضور دارند و موضوع در دست بررسی است و نتیجه متعاقباً اطلاع‌رسانی خواهد شد.

علت فوت شهردار منطقه ۵ شیراز

سرپرست دادسرای ویژه امور جنایی و جرایم‌ امنیتی شیراز با اشاره به خبر قتل شهردار منطقه ۵ شیراز گفت: معاینات ابتدایی جسد و صحنه جرم دلالت بر آن دارد که وقوع حادثه یا جنایت، حوالی ساعات میانی امروز «یکشنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۴۰۳»، رخ داده است.

به گفته سرهنگ افرامن، معاون فرهنگی اجتماعی پلیس فارس جزئیات بیشتری از این حادثه به صورت رسمی از هیچ منبع رسمی هنوز اعلام نشده و تحقیقات ادامه دارد و نتایج بیشتر متعاقباً اعلام می‌شود.

گفتنی است، ساعتی پیش، یکصد و پنجاه و سومین جلسه علنی ششمین دوره شورای اسلامی شهر شیراز که بعدازظهر یکشنبه، از ساعت ۱۴ آغاز شده بود، به سبب شنیده شدن خبر مرگ شهردار منطقه ۵ به ناگاه نیمه تمام ماند.

تیم‌های پلیس آگاهی استان فارس و پزشکی قانونی هم اکنون در محل حادثه حاضر هستند و به محض اعلام جزئیات دقیق، اطلاع‌رسانی خواهد شد.
منبع: ايسنا

پیام تسلیت

شهرداری شیراز در پی درگذشت شهردار منطقه ۵ شیراز پیام تسلیتی صادر کرد.

متن پیام بدین شرح است:

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس فارس اعلام کرد بررسی‌های اولیه نشان می‌دهد شهردار منطقه ۵ در منزل خودش در خیابان شهید آقایی شیراز به صورت مشکوک فوت شده و اطلاعات بیشتر متعاقبا اعلام می‌شود.

إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ

با دریغ و تأسف؛ حادثه غم‌انگیز از دست‌دادن مهندس رضا مسعودی شهردار سختکوش و توانمند منطقه ۵ شیراز، خانواده و همکاران ایشان را عزادار و داغدار کرد.

فقدان فردی خدمتگزار که در کسوت‌هایی همچون شهردار منطقه ۷ و شهردار منطقه ۵ اقدامات ماندگار برای مردم شیراز و خاطره‌های به یادماندنی در حافظه‌ی همکاران و آشنایان خود به جای گذاشته‌، موجب تأسف و تالم بسیار است.
بی‌شک پاداش آن تلاش‌های باارزش برای خدمت ‌رسانی به شهروندان به ویژه ساکنان مناطق کمتر برخوردار شهر شیراز، توشه‌ای غنی و گران‌بها در پیشگاه باری تعالی است.

هیچ پیام و کلامی نمی‌تواند از درد و رنج این واقعه بکاهد، از درگاه ایزد منان برای بازماندگان و منسوبین محترم مهندس مسعودی صبر بر این فقدان و برای روح آن مرحوم رحمت و مغفرت الهی آرزومندیم.

نظرات