آموزش ورود به تجارت نفت و گاز (شغلی که میتواند ثروتمندتان کند!)

0

برای یادگیری ورود به یکی از پولسازترین شغل‌های دنیا یعنی ورود به تجارت نفت و گاز آماده باشید. در این مقاله قصد داریم به شما یاد دهیم چطور وارد این تجارت شوید و به صورت دلاری درآمد کسب کنید. نفت و گاز از مهم‌ترین سوخت‌های جهان هستند این دو سوخت استراتژیک در صنایع مختلفی کاربرد دارند و کانون توجه اکثر دولت‌های جهان چه به عنوان صادر کننده نفت و چه به عنوان مصرف کننده‌، محسوب می‌شوند. بنابراین طبیعی است که حجم سرمایه سنگینی در تجارت نفت و گاز جابه‌جا شود و سرمایه‌گذارانش جزو ثروتمندترین آدم‌های دنیا باشند. خبر خوش اینکه شما هم می‌توانید در مسیر این افراد پا بگذارید و با آموزش ورود به تجارت نفت و گاز مشغول به یکی از پردرآمدترین کارهای دنیا شوید. در ادامه با ما همراه باشید تا برای ورود به صنعت نفت و گاز آماده شوید.

 آموزش ورود به تجارت نفت و گاز (شغلی که میتواند ثروتمندتان کند!)

معامله نفت چطوری به کسب سود بالا منجر می‌شود؟

جالب است بدانید پس از وقوع جنگ روسیه و اوکراین، قیمت نفت خام ناگهان ۵۰ درصد رشد کرد و قیمت هر بشکه‌ نفت به بیش از ۱۰۰ دلار رسید. این افزایش قیمت شدید باعث شد تا تمام سرمایه‌گذاران نفت سود هنگفتی بدست بیاورند. آن‌هم در مدت زمانی بسیار کوتاه. تنها چیزی که برای کسب این سود لازم داشته‌اند این بوده است که بداند چطوری آن را معامله کنند. البته این تنها باری نبوده است که سرمایه‌گذاران و تریدهای نفت به سودهای هنگفت رسیده‌اند، هر روز و هر دقیقه امکان معامله نفت در فارکس وجود دارد. صرفا تنها نیاز است که این کار را بلد باشید تا بتوانید سود کنید.

در واقع قضیه از این قرار است که چون نفت سوخت بسیار ارزشمندی در سراسر جهان محسوب می‌شود و تمام دولت‌ها آن را نیاز دارند، هر روزه معامله‌گران زیادی در بازار فارکس آن را معامله می‌کنند. کسانی که به منابع آموزشی ارزشمندی همچون مطالب رایگان دلتا کالج دسترسی دارند می‌توانند به سادگی نکات مربوط به تجارت نفت و گاز را یاد بگیرند و معاملات پرسود خود را آغاز کنند.

آموزش ورود به تجارت نفت و گاز

هر آنچه برای ورود به تجارت نفـت و گاز نیاز دارید را در این قسمت به شما یاد می‌دهیم. علاوه‌بر نکات طلایی‌ای را به شما می‌گوییم که دانستنش باعث می‌شود کسب سود از این صنعت برایتان مثل آب خوردن شود.

۱. یک حساب معاملاتی در بازار فارکس باز کنید

ورود به صنعت نفـت و گاز مستلزم افتتاح یک حساب تجاری در فارکس است. در واقع از آنجایی‌که تمام معاملات نفـت و گاز در این بازار مالی انجام می‌شود، باید شما نیز از همین طریق اقدام کنید. این کار بسیار راحت است و هیچ جای نگرانی در مورد آن وجود ندارد. یک بروکر معتبر همچون دلتا اف ایکس که اجازه می‌دهد ایرانیان نیز به طور مستقیم و بدون هیچ مشکلی به فارکس متصل شوند را انتخاب کنید و در آن حساب باز کنید.

۲. حساب‌تان را به یک پلتفرم معاملاتی متصل کنید

خرید و فروش نفـت و گاز از طریق پلتفرم‌های معاملاتی همچون متاتریدر ۴ یا ۵ انجام می‌شود. در این پلتفرم‌ها شما می‌توانید نمودار قیمتی انواع نمادهای نفت در فارکس را مشاهده کنید و برای معامله آن اقدام کنید. تنها کافی‌ست حسابی که در بروکر خود باز کرده‌اید را به این پلتفرم متصل کنید تا بتوانید سرمایه‌تان را وارد بازار کنید.

۳. نماد معاملاتی نفت را پیدا و معامله کنید

چطور به تجارت نفت و گاز ورود کنم؟

وقتی حساب خود را به پلتفرم معاملاتی متصل کردید، باید بگردید و نماد معاملاتی نفت مورد نظر خود را پیدا کنید و خرید و فروش آن را آغاز کنید. دقت فرمایید که شناخت دقیق این نمادها اهمیت ویژه‌ای دارند، پس به خوبی نمادهای زیر را به خاطر بسپارید تا در معامله خود دچار مشکل نشوید.

  • نماد نفت خام آمریکا: USOIL
  • نماد نفت خام وست تگزاس: WTI
  • نماد نفت برنت: BRENT
  • نماد نفت خام انگلیس: UKOIL

نکات طلایی کسب درآمد از تجارت نفت و گاز

داشتن درآمد دلاری آرزوی هر کسی است، مخصوصا ما ایرانی‌ها که ارزش دلار به نسبت پول رایج ملی‌مان بسیار بیشتر است. ترید نفت در بازار مالی فارکس یک شغل ایده‌آل محسوب می‌شود که می‌تواند زندگی شما را دگرگون کند. اگر نکات زیر را همیشه به خاطر داشته باشید، شک نکنید که می‌توانید ورود به تجارت نفـت و گاز را بسیار قدرتمند آغاز کنید و سود قابل توجهی از آن کسب کنید.

۱. یک منبع آموزشی کنار دست‌تان داشته باشید

ورود به تجارت نفـت و گاز در صورتی که یک منبع آموزشی و تحلیلی در کنار خود داشته باشید تا از نکات آن استفاده کنید و راهکارهایش را در معامله‌های خود بکار بگیرید بسیار سودمند است. به طور مثال منبع آموزشی دلتا کالج دارای صدها مقاله آموزشی رایگان در مورد معامله در دنیای فارکس است. فقط کافی‌ست از آن‌ها در روند معاملاتی خود استفاده کنید.

۲. بازیگران بازار را بشناسید

بازیگران بازار نفت شامل تمام دولت‌ها، بانک‌ها و افراد صاحب منصبی است که به طور مستقیم یا غیر مستقیم روی قیمت نفت تاثیر می‌گذارند. به طور مثال کشورهای چین، ژاپن و کشورهای اروپایی که بزرگترین مصرف کنندگان نفت هستند، در صورتی که با رکود یا بحران اقتصادی روبه‌رو شوند به طور محسوسی روی قیمت نفت اثر می‌گذارند.

همچنین روسیه، عربستان سعودی، کانادا و آمریکا که بزرگترین صادرکنندگان نفت جهان به شمار می‌روند، ممکن است درگیر تنش‌های ژئوپلتیکی یا بحران‌های اقتصادی شوند و آن‌ها نیز روی قیمت نفت تاثیر بگذارند.

علاوه‌بر همه این‌ بازیگران که همیشه باید رفتارشان را زیر نظر بگیرید و داده‌های اقتصادی مربوط به آن‌ها را پیگیری کنید، بهتر است همیشه یک چشم‌تان به ستاد بین‌المللی اوپک هم باشد. این ستاد همواره برای تعدیل و کنترل قیمت بازار، داده‌های هدفمندی را منتشر می‌کند.

نکته مهم: دلتا کالج در راستای راحت‌تر کردن دسترسی شما به همه اطلاعات آموزشی، از قبیل همین مواردی که در این بخش از مقاله به آن‌ها اشاره شد، همواره مقالات و داده‌های مفیدی را به زبان فارسی و انگلیسی منتشر می‌کند.

۳. اخبار را پیگیری کنید

آموزش ورود به تجارت نفت و گاز

ورود به صنعت نفـت و گاز به معنای ورود به دنیای اقتصاد کلان و اخبار است. هر روز ممکن است خبری مربوط به نفت منتشر شود که قیمت آن را بالا و پایین کند. شما به عنوان کسی که می‌خواهد در این تجارت موفق باشد، باید اخبار مربوط به نفـت و گاز را پیگیری کنید و به دنبال تحلیل آن اخبار نیز باشید تا بفهمید چه تاثیری روی قیمت نفت می‌گذارند. یک اصل اساسی در موفقیت در این تجارت این است که بتوانید با پیگیری اخبار و تحلیل وقایع، آینده بازار را پیش‌بینی کنید و استراتژی معاملاتی خود را بر اساس آن بچینید.

۴. تحلیل تکنیکال انجام دهید

بازار نفت یک فرصت عالی برای کسب سود کلان است. مخصوصا در بروکرهایی مانند دلتا اف ایکس که می‌توانید معاملات را در اهرم‌های مختلف حتی اهرم ۱:۱۰۰۰ انجام دهید. یعنی قدرت این را دارید که با سرمایه‌ای هزار برابر سرمایه خودتان معامله کنید و به همان نسبت سود هزار برابری هم از هر معامله بگیرید. تنها چیزی که برای این کار نیاز دارید تسلط در دانش تکنیکال معامله است. با این روش تحلیلی حتی کوچکترین نوسان قیمتی در بازار نفت می‌تواند سودهای جذابی برای شما داشته باشد. پس این مورد را هم حتما مد نظر خود داشته باشید.

حرف آخر: ورود به تجارت نفت و گاز را جدی بگیرید!

افراد زیادی در سراسر دنیا با آموزش ورود به تجارت نفـت و گاز وارد فارکس شده‌اند و دارای چنان درآمدهای زیادی هستند که این کار به شغل اصلی‌شان تبدیل شده است. اگر می‌خواهید در زندگی اقتصادی خود تحولی ایجاد کنید و به بازارهای مالی علاقه‌مند هستید؛ معامله نفـت و گاز را در دستور کار خود قرار دهید. با در اختیار داشتن منابع آموزشی و یک کارگزار معتبر، هیچ فاصله‌ای بین شما و درآمد دلاری وجود ندارد، همین امروز اولین قدم خود را بردارید./۲۹۰۵۵۵

برگفته از ایلنا

نظرات