تفریحات

پف پشت پلک خود را در یک جلسه از بین ببرید!

0

چه از اعتراف این حقیقت خشنود باشیم و چه نه، پف پشت پلک یکی از دلایلی است که ممکن است چهره ما سالخورده‌تر از آنچه که واقعاً هست به نظر برسد. هر چند تنها دلیل ایجاد شدن پف پشت پلک کهولت سن نیست، اما برای بسیاری از افراد مشاهده این پف در سنین بالاتر رخ می‌دهد. بسیاری از افراد حتی از سنین نوجوانی و جوانی با این پف دست‌وپنجه نرم می‌کنند. با توجه به این که بروز این پف در مردمان آسیای شرق و آسیای جنوب شرقی اتفاق رایج‌تری است، عمل‌های از بین بردن این پف در این مناطق از جهان شهرت و رواج بسیار زیادی دارد.

  عمل بلفاروپلاستی در اهواز

با ما در این مطلب همراه باشید تا با روش‌های از بین بردن پف پشت پلک آشنا شویم!

پف پشت پلک چیست؟

پف پشت پلک عارضه‌ای است که در سنین بالاتر به دلیل افتادگی پوست و ماهیچه‌های اطراف پلک بروز پیدا می‌کند. این پف می‌تواند هم در پلک پایین و هم در پلک بالا مشاهده شود. با این حال همان‌طور که پیش‌تر هم اشاره شد تنها علت بروز این پف کهولت سن نیست و بسیاری از موارد افراد به دلایل ژنتیکی به این پف دچار می‌شوند.

هرچند ممکن است به نظر برسد که رفع این پف تنها به دلیل داشتن ظاهری زیباتر انجام می‌شود اما جالب است بدانید که بروز پف پلک شدید در پلک بالا می‌تواند منجر به اختلال در بینایی شود. روش‌های فراوانی برای بهبود پف پلک توصیه می‌شوند که در میان آن‌ها می‌توان به روش‌های خانگی و همین‌طور جراحی پف پلک اشاره کرد. در ادامه با هر یک از این روش‌ها بیشتر آشنا خواهیم شد.

راه‌حل‌های درمان پف پشت پلک

برای درمان پف پشت پلک گستره وسیعی از راه‌حل‌ها وجود دارد. برخی از افراد برای درمان این پف از راه‌حل‌های خانگی استفاده می‌کنند و در برخی از موارد پیشرفته‌تر که این پف قابل کنترل با استفاده از درمان‌های خانگی نباشد، افراد به انجام عمل بلفاروپلاستی روی می‌آورند. این عمل پف پشت پلک را در یک جلسه به طور کامل از بین می‌برد. بگذارید در ابتدا با برخی از درمان‌های خانگی پف پشت پلک آشنا شویم و سپس به معرفی عمل جراحی درمان پف پشت پلک بپردازیم.

درمان‌های خانگی پف پشت پلک

برای درمان پف پلک برخی از روش‌های خانگی وجود دارند که می‌توانند به صورت موقتی پف پشت پلک را تا حدی کاهش دهند.

یکی از راه‌حل‌های خانگی رایج که می‌تواند به پف پلک ناشی از ضربه کمک کند، سرد کردن است. در این روش می‌توان به کمک یک قاشق یخ که برای مدتی آن را داخل یخچال قرار دادید یا حتی برش‌های خیار سرد، پلک‌های خود را سرد کنید.

برخی از ماسک‌های خانگی هم در برطرف کردن پف پشت پلک مؤثر هستند؛ به‌عنوان‌مثال می‌توان به ماسک سفیده تخم‌مرغ، نشاسته گندم، آب سیب‌زمینی و گلیسیرین اشاره کرد. برخی از افراد از چای سفید کیسه‌ای بعد از این مدتی در یخچال قرار گرفته و سرد شده، به‌عنوان ماسک خانگی استفاده می‌کنند.

توجه کنید که این روش‌ها برای پف پشت پلک بسیار خفیف و به طور موقت کاربرد دارند و در مواردی که پف پشت پلک فرد به دلیل کهولت سن ایجاد شده است، نمی‌توان چندان این روش‌ها را به عنوان یک روش کارآمد در نظر گرفت، خصوصاً اگر پف پشت پلک به‌قدری زیاد باشد که باعث بروز مانع در بینایی فرد شود.

عمل جراحی پف پشت پلک

همان‌طور که پیش‌تر اشاره شد، روش‌های خانگی درمان پف پشت پلک بیشتر در مواردی کارکرد دارند که این پف چندان شدید نیست و یا به علت ضربه، کم‌خوابی و مواردی از این دست ایجاد شده است. عمل بلفاروپلاستی به عمل جراحی پلک گفته می‌شود که به شما کمک می‌کند تا بتوانید پف پشت پلک خود را در یک جلسه و بدون بازگشت از بین ببرید.

بهترین جراح بلفاروپلاستی در اهواز

در طی این عمل پوست و ماهیچه‌های اضافی اطراف پلک برداشته می‌شوند و با این کار، افتادگی پوست و پف پلک پایین برطرف خواهد شد. این عمل جراحی یکی از جراحی‌های ساده پلک به شمار می‌آید که در صورت تخصص کافی پزشک با نتایجی باورنکردنی همراه خواهد بود.

اگر از متقاضیان انجام عمل بلفاروپلاستی در اهواز هستید لازم است بدانید که برای انجام این عمل توسط یک پزشک متخصص و حاذق هیچ نیازی وجود ندارد که به شهرهای دیگر و یا حتی تهران سفر کنید. دکتر وحید بیگی به عنوان بهترین جراح بلفاروپلاستی در اهواز عمل‌های جراحی بلفاروپلاستی را بهره‌گیری از مدرن‌ترین تجهیزات در کلینیک خود انجام می‌دهد.

دکتر بیگی با بیش ۲۵۰۰ جراحی چشمی موفق، یکی از بهترین پزشکان برای انجام عمل بلفاروپلاستی به شمار می‌آید که همواره رضایتمندی بالایی از سوی بیماران داشته است.

اگر قصد دارید که یک پزشک خوب برای انجام عمل بلفاروپلاستی خود انتخاب کنید، بهترین راه‌حل این است که به پرونده‌های پیشین پزشک مراجعه و عکس قبل و بعد از عمل بیماران قبلی را مشاهده کنید. با بهره‌گیری از این تصاویر می‌توانید با خاطری آسوده از حسن انجام عمل جراحی و نتیجه عمل اطمینان پیدا کنید. در عمل‌هایی مثل عمل بلفاروپلاستی قرینه شدن نتیجه عمل چشم از اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و به همین دلیل لازم است که پزشک جراح خود را با دقت و وسواس زیادی انتخاب کنید.

برطرف کردن ورم و پفت پشت پلک‌ها با مراقبت‌های پزشکی!

در برخی از موارد برای درمان پف پشت پلک ممکن است توصیه‌های نظیر این موارد را شنیده باشید که با کنترل نمک در مواد غذایی مصرفی می‌توان پف پشت پلک را از بین برد یا این که با نوشیدن مایعات کافی و رفع مشکلات تیروئیدی با مراجعه به متخصص می‌توان این پف را تحت کنترل گرفت. این موارد همگی نکات پزشکی قابل توجهی هستند که در مواردی کارکرد دارند که پف پشت پلک بیمار بسیار خفیف است و گهگاهی بروز پیدا می‌کند.

در مواردی که پف پشت پلک و افتادگی پلک بالا شدید است و با کهولت سن این شل شدگی عضلات افزایش داشته است نمی‌توان با اتکا به این روش‌ها پف پشت پلک را درمان کرد و راه‌حلی جز انجام عمل بلفاروپلاستی در این شرایط وجود ندارد.

مقایسه عمل بلفاروپلاستی با روش‌های درمان خانگی

اولین تفاوت این دو مورد عدم کارکرد روش‌های درمان خانگی در مواردی است که پف پشت پلک و افتادگی آن شدیدتر است.

دومین تفاوت بین این دو، این است که روش‌های درمان خانگی احتیاج به پیوستگی دارند اما با بلفاروپلاستی می‌توانید پف پشت پلک خود را تنها در یک جلسه از بین ببرید.

موضوع دیگری که لازم است به آن توجه کنید این است که روش‌های درمان خانگی برای برخی از افراد کارکرد دارند و برای برخی دیگر از افراد خیر. اما عمل بلفاروپلاستی برای همه افرادی که دچار پف و افتادگی پلک هستند کارکرد دارد و افتادگی پلک آن‌ها را برای همیشه درمان می‌کند.

نتیجه نهایی عمل بلفاروپلاستی

بعد از انجام عمل بلفاروپلاستی مدت زمانی لازم است تا دوران نقاهت شما طی شود و بتوانید نتایج نهایی عمل بلفاروپلاستی را مشاهده کنید. در نظر داشته باشید که هر چند عمل بلفاروپلاستی یک عمل سبک به شمار می‌رود که اگر توسط یک پزشک متخصص و توانمندی انجام شود با کمترین عوارض و بهترین نتایج همراه خواهد بود اما همچنان این عمل یک عمل جراحی تهاجمی است.

به همین دلیل لازم است تا مدت زمانی را بعد از انجام عمل جراحی خود صبر کنید تا بتوانید نتایج نهایی عمل را مشاهده کنید. معمولاً بعد از گذشت ۲۰ تا ۳۰ روز از عمل جراحی تورم و کبودی‌های شما بهبود پیدا خواهد کرد. ولی برای مشاهده کامل نتایج نهایی انجام این عمل چیزی در حدود ماه زمان لازم است.

بسیاری از افراد نسبت به محل برش‌ها و بخیه نگرانی دارند اما لازم است بدانید که معمولاً محل بخیه‌ها به‌گونه‌ای انتخاب می‌شود که به هیچ عنوان قابل مشاهده نباشد و مشکلی از نظر زیبایی برای بیمار ایجاد نکند. برش‌های لازم برای پلک بالا روی خطوط طبیعی پلک قرار می‌گیرند و برش‌های پلک پایین در پایین خط مژه تا در هر دو حالت محل بخیه‌ها قابل مشاهده نباشد.

جراحی پلک در اهواز

عوارض عمل بلفاروپلاستی چیست؟

عمل بلفاروپلاستی مانند هر عمل جراحی دیگری می‌تواند با برخی عوارض همراه باشد، عوارضی که اگر عمل جراحی خود را نزد یک پزشک حاذق انجام دهید به حداقل ممکن می‌رسند. برخی از این عوارض احتمالی عمل بلفاروپلاستی عبارتند از:

  • عوض شدن رنگ پوست
  • عفونت محل جراحی
  • کوچک‌تر به نظر رسیدن چشم‌ها بعد از عمل
  • قرینه نشدن دو چشم بعد از عمل
  • آسیب به عضلات چشمی و مشکل در باز کردن چشم
  • ایجاد شدن گوشت اضافه در جای زخم
  • ایجاد تاری و اختلال دید به صورت کوتاه مدت

در صورتی که هر یک از علائم مذکور را تجربه می‌کنید هر چه سریع‌تر به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا اقدامات لازم انجام شود.

نکته دیگری که لازم است به آن توجه کنید این است که بعد از عمل بلفاروپلاستی ممکن است به خشکی قرنیه برای مدتی کوتاه دچار شوید. در این دوران لازم است که حتماً از اشک مصنوعی استفاده کنید تا زمانی که عارضه خشکی قرنیه شما به طور کامل برطرف شود.

ضروری است که در دوران نقاهت بنا بر دستور پزشک از داروها و قطره‌های چشمی به صورت منظم استفاده کنید تا از بروز عفونت بعد از عمل جلوگیری کنید.

نتایج عمل پشت پلک بر ظاهر افراد

با انجام عمل بلفاروپلاستی و از بین بردن پف پشت پلک و همین‌طور افتادگی پلک بالا در یک جلسه، ظاهر افراد به شکل قابل توجهی جوان‌تر به نظر خواهد رسید.

یکی دیگر از نتایج انجام عمل بلفاروپلاستی که باعث محبوبیت زیاد این عمل در بین مردمان آسیای شرق شده است این است که باعث می‌شود چشمان افراد بعد از انجام این عمل درشت‌تر به نظر برسد.

اگر افتادگی پلک‌ها باعث اختلال در دید فرد شده باشد، بعد از انجام این عمل می‌توانند بدون هیچ مانعی دید خود را بازیابی کنند.

کلام آخر

اگر افتادگی و پف پشت پلک شما به صورت موقت و یا بر اثر ضربه، کم‌خوابی یا اختلالات داخلی بدن مانند کم‌کاری تیروئید بروز پیدا کرده باشید می‌توانید با انجام دائمی مراقبت‌های خانگی که در مقاله به آن‌ها اشاره کردیم پف پشت پلک‌های خود را درمان کنید. اما در صورتی که این پف به دلیل کهولت سن ایجاد شده است و یا این که منشأ ژنتیکی داشته باشد، شدید باشد و یا باعث اختلال در دید فرد شده باشد، بهترین انتخاب این است که با انجام عمل بلفاروپلاستی در یک جلسه برای همیشه از شر این عارضه رها شوید و زیبایی ظاهری و دید بدون اختلال خود را به دست آورید./۲۸۹۱۲۷

نظرات