آموزش ۷ مدل خط چشم گربه ای برای انواع فرم چشم ها

0

خط چشم گربه ای طرفداران بسیار زیادی دارد، زیرا باعث می شود تا چشمان شما درشت تر و کشیده تر نشان داده شوند. اگر در هنگام کشیدن خط چشم گربه ای دستتان بلرزد زیبایی آن از بین می رود، به همین دلیل حتی اگر فردی باشید که به صورت حرفه ای میکاپ می کنید، ممکن است گاهی خط چشمی غیر همسان بکشید. به همین دلیل شما این مقاله را آماده کرده ایم تا به راحتی بتوانید با چند ترفند این خط چشم زیبا را به راحتی بکشید.

نحوه کشیدن خط چشم

  1. مرحله اول : اولین قدم این است که مطمئن شوید دور چشم به طور کامل تمیز است. اگر دور چشم قرمزی، سیاهی دور چشم یا پف چشم داشتید می توانید از سرم دور چشم یا کرم دور چشم استفاده کنید.
  2. مرحله دوم : در قدم دوم نیاز است که پوست اطراف چشم خود را با استفاده از مرطوب کننده و سپس پرایمر اماده کرده و با کرم پودر می توانید آرایش چشم خود را مدت زمان بیشتری روی پوست ماندگار کنید. همچنین این کار باعث می شود تا آرایش چشم شما پخش نشود.
  3. مرحله سوم : در قدم بعدی با استفاده از خط چشم از انتهای خارجی چشم یک خط نازک به سمت بیرون و به سمت انتهای ابرو بکشید، طول این خط بسته به سلیقه خودتان است. در ادامه از پایان خطی که کشیده شده به سمت بالا و خط مژه بالایی خطی خمیده بکشید.
  4. مرحله چهارم : در انتها می توانید بین خطوط را با خط چشم پر کنید. برای کشیدن این خط چشم ها نیاز است که فرم چشم خود را در نظر داشته باشید تا خط چشمی جذاب و گیرا داشته باشید.
  5. مرحله پنجم : اگر از خط چشمی کشیده اید که آن را دوست ندارید می توانید با پاک کننده های آرایش چشم آن را پاک کنید و سپس بعد از زدن پرایمر و کرم پودر روی نقطه تمیز می توانید این کار را دوباره امتحان کنید.

خط چشم گربه ای به چه چشمی می آید

چشم ها دارای فرم های متفاوتی هستند که با شناخت کامل آن ها می توانید خط چشمی مناسب و زیبا برای خود بکشید. با استفاده از خط چشم و انواع آنها ها از جمله خط چشم مایع، ماژیکی، مویی، ژله ای، مدادچشم و سایه چشم می توانید خط چشم گربه ای مناسب چشم خود را برای هر فرم چشمی بکشید.

خط چشم گربه ای به تمامی فرم چشم ها می آید و کشیدن این خط چشم بسته به فرم چشم های شما دارد. به طور مثال کشیدن خط چشم با خط چشم های مایع کمی سخت و دشوار است و بلعکس استفاده از خط چشم ماژیکی راحت تر است. با خط چشم های مویی می توان خط چشمی ظریف و نازک را به راحتی کشید.

انتخاب خط چشم مناسب برای کشیدن خط چشم گربه ای

انتخاب محصولی که برای شما مناسب است یکی از گزینه های تاثیرگذار در کشیدن خط چشم گربه ای می باشد. با استفاده از خط چشم های مایع، مویی و مداد چشم می توانید خط چشم زیبایی بکشید همچنین با استفاده از خط چشم های ماژیکی می توانید به راحتی خط چشم بکشید زیرا با قلم کوتاهی که دارند استفاده از آن را راحت تر می کنند.

کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از خط چشم مایع

با خط چشم مویی و خط چشم مایع و استفاده از آنها برای پلک های افتاده بهتر است، زیرا قابلیت انعطاف بیشتری داشته و می توانید به وسیله آن خط چشمی بدون اشتباه و نازک بکشید.

کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از خط چشم ماژیکی

برای پلک های افتاده کشیدن خط چشم با استفاده از خط چشم های ماژیکی بسیار سخت خواهد بود. این خط چشم ها دارای نوکی سخت تر هستند و به همین دلیل قابل کنترل تر، در استفاده از آن راحت تر و سریعتر بوده و به سرعت روی پوست خشک می شوند.

کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از خط چشم ژله ای

خط چشم ژله ای نسبت به دیگر خط چشم ها دیرتر خشک می شود. این خط چشم ها زیر چشم نمی ریزند و پخش نمی شوند و همچنین با استفاده از آنها می توانید هم خط چشم گربه ای نازک و هم خط چشمی ضخیم بکشید.

کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از سایه

با استفاده از سایه چشم می توانید این خط چشم را بکشید که بهترین روش برای کسانی است که مبتدی هستند. برای کشیدن این خط چشم ها به سایه چشم قهوه ای یا مشکی، میسلار واتر و یک براش آرایشی نازک و یا تخت نیاز است. سپس براش را با استفاده از مسیلار واتر مرطوب کرده و براش را به سایه چشم بزنید و در آخر با استفاده از نحوه کشیدن خط چشم که در بالا توضیح داده شده است خط چشمی برای خود بکشید.

کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از مداد چشم

با استفاده از مداد چشم راحت تر و سریعتر می توانید خط چشم گربه ای برای خود بکشید زیرا در دست گرفتن و کنترل آن راحت تر بوده و پاک کردن ایرادات آرایشی با استفاده از مداد چشم بسیار ساده تر انجام می گیرد. مداد چشم هایی که دارای نوک نرم و روانی هستند به شما کمک می کنند تا خط چشمی بهتر و زیباتر بکشید و باعث چروک شدن پوست نمی شوند. همچنین توجه کنید که نوک مداد باید تیز باشد تا بتوانید خط چشمی زیباتر و تمیزتر داشته باشید.

خط چشم گربه ای برای شکل های مختلف چشم

در نظر گرفتن شکل چشمتان به شما کمک می کند تا هنگام کشیدن خط چشم گربه ای از نتیجه جذاب آن مطمئن باشید. برای کشیدن این خط چشم ها با توجه به شکل چشمتان باید به چند نکته توجه داشته باشید. بهتر است برای چشم های کوچک تر دنباله خط چشم بلندتر شود تا چشم بزرگتر و بازتر بنظر برسد. برای چشم های درشت بهتر است دنباله را به گوشه داخلی چشم نکشید و برای اینکه چشم شما کشیده تر نشان داده شود بهتر است دنباله خارجی چشم را بلندتر بکشید.

خط چشم گربه ای برای کسانی که به دنبال یک آرایش ساده و شیک هستند مناسب بوده و برای آرایش روزمره نیز مناسب است و چشمان شما را زیباتر و طبیعی تر نشان می دهد. این خط چشم یک گزینه ایده آل برای کسانی است که در زمان کوتاهی می خواهند آرایشی تاثیر گذار داشته باشند زیرا این آرایش به سادگی و به سرعت انجام می شود.

 نحوه کشیدن خط چشم گربه ای برای انواع فرم چشم

خط چشم گربه ای برای چشم بادامی

کشیدن خط چشم گربه ای برای چشم های بادامی سخت تر است. اگر چشم های بادامی دارید بهتر است که خط چشم شما تا زمانی که به یک سوم بیرونی چشم برسد نازک باشد، سپس آن را پهن کرده و دنباله خط چشم را بلندتر بکشید. از سرمه یا مداد تیره برای داخل چشم استفاده نکنید زیرا باعث می شود چشمان شما کوچکتر نشان داده شود.

از سایه هایی با رنگ های مانند قهوه ای برای این آرایش چشم استفاده کنید زیرا باعث می شود تا هماهنگی بیشتری بین چشم و خط چشم ایجاد شود. از رنگ تیره تر برای قسمت خارجی چشم استفاده کنید تا تاثیر چشم های بادامی را بیشتر کنید. استفاده از رژ لب رنگ ملایم نیز می تواند به تعادل و هماهنگی آرایشی طبیعی برای چهره شما کمک کند.

خط چشم گربه ای برای چشم پف دار

بهترین مدل خط چشم گربه ای برای چشم های پف دار خط چشمی نازک و دنباله دار است و همچنین بهتر است از سایه هایی با رنگ روشن استفاده کنید. استفاده از سایه سفید و یا روشن پف های چشم را می پوشاند و کشیدن خط چشمی تیره باعث می شود تا چشمانی کشیده تر داشته باشید. با استفاده از سایه های گرم در قسمت بالا و پایین چشم باعث افزودن زیبایی به چشم ها می شوید.

خط چشم گربه ای برای پلک افتاده

اگر خط چشمی ضخیم کشیده شود باعث می شود تا پلک افتاده تر بنظر برسد و باید برای پلک های افتاده فقط قسمت میانه و انتهای چشم را خط چشمی درشت تر بکشید و همچنین کشیدن خط چشم گربه ای می تواند بهترین گزینه برای این فرم چشم باشد زیرا باعث می شود تا افتادگی پلک پنهان شود.

بنابراین برای خط چشم گربه ای باید یک لایه نازک خط چشم مشکی بزنید و سپس از قسمت داخل بالای چشم به سمت خارج چشم حرکت کنید تا خط چشم گربه ای و چشمانی درشت تر، کشیده تر و خوش فرمی داشته باشید. کشیدن خط چشم نازک باعث می شود تا چشمان شما کشیده تر دیده شود. برای کسانی که پلکی افتاده دارند کشیدن خط چشم نازک مناسب است زیرا در زیر پلک پخش نمی شوند و چشم ها را بزرگتر نشان می دهد.

خط چشم گربه ای برای پلک عمیق

افرادی با پلک های عمیق دارای استخوان ابروی برجسته ای هستند و باید خط چشم گربه ای خود را ضخیم بکشند تا آرایش چشم در زیر پلک پنهان نشود و میکاپ زیباتری داشته باشید. با کشیدن خط چشم ضخیم باعث می شوید تا چشمانتان مورد توجه بیشتری قرار گیرد و به بهتر شدن آرایش کمک خواهید کرد.

خط چشم گربه ای برای چشمان درشت

اگر چشمان درشتی دارید نیازی نیست خط چشم را روی مژه های بالایی بکشید زیرا خط چشم گربه ای هرچه ضخیم تر و بلندتر باشد چشمان را گردتر و درشت تر نشان می دهد و هرچه نازک تر و کوتاه تر باشد چشم شما کشیده تر نشان داده می شود.

چشم های درشت زیبا هستند اما اگر آرایش به درستی انجام نشود باعث می شود تا زیبایی فرم چشم را کاهش دهد و ظاهری ناخوشایند بدهد. بنابراین بهتر است برای این فرم چشم خط چشم گربه ای دنباله داری بکشید تا چشم ها ظاهری کشیده تر داشته باشند. برای اینکه ظاهری زیبا و خط چشمی حرفه ای داشته باشید نیاز است که خط چشم خود را بیش از حد بلند نکشید و تا بیشتر از استخوان ابرو امتداد ندهید.

استفاده از خط چشم های رنگی نیز برای این فرم چشم ها بسیار مناسب است و باعث می شود توجه به سمت خط چشم شما کشیده شده و توجه از روی درشتی چشم های شما برداشته شود.

خط چشم گربه ای برای چشمان رو به پایین

برای چشمانی که رو به پایین هستند کشیدن خط چشم گربـه ای یک گزینه عالی است. با کشیدن این خط چشم رو به بالا باعث می شوید تا چشمان کشیده تر و فرمی رو به بالا بگیرد. برای چشم های رو به پایین بهتر است خط چشم را از وسط چشم شروع کرده و آن را از گوشه خارجی چشم به سمت انتهای ابرو دنباله ای کوتاه بکشید.

خط چشم گربه ای برای چشم گرد

اگر چشمانی گرد دارید و می خواهید کشیده تر نشان داده شوند، باید خط چشم را در گوشه های میانی و بیرونی چشم خود را ضخیم تر بکشید و به سمت بیرون امتداد دهید. این روش باعث می شود تا چشمان شما کشیده تر به نظر برسند.

نحوه کشیدن خط چشم گربه ای با استفاده از ابزارهای مختلف

با استفاده از ابزارهای مختلف می توانید کشیدن خط چشم را برای خود راحت تر کنید. این ابزارها به شما کمک می کنند تا خط چشمتان یکسان و یک شکل باشند و در مدت زمان کمی خط چشم گربـه ای کشیده و چشمانی زیبا و گیرا داشته باشید.

نحوه کشیدن خط چشم گربه ای با چسب

کشیدن خط چشم گربه ای با چسب برای کسانی که مبتدی هستند بسیار راحت تر است. برای این کار ابتدا یک تکه چسب نواری و یا کاغذی را از گوشه خارجی چشم به زیر بینی بیاورید و سپس یک چسب دیگر را از امتداد چشمانتان و به صورت عدد هشت مورب نزدیک به چسب اول روی پلک بچسبانید. سپس با استفاده از خط چشم فضای داخل آن که شبیه مثلث است را پر کنید. در آخر نوار چسب ها را به آرامی از پلک خود بردارید.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با چسب

نحوه کشیدن خط چشـم گربـه ای با شابلون

یکی از ساده ترین روش ها برای کشیدن خط چشم گربـه ای استفاده از شابلون است. بعد از زیر سازی آرایش می توانید شابلون را روی پلک خود گذاشته و داخل آن را با یک خط چشم پر کنید. خط چشم های مایع به دلیل بافتی که دارند برای کشیدن خط چشم با شابلون مناسب تر و راحت تر هستند.

نحوه کشیدن خط چشـم گربـه ای با قاشق

بعد از زیرسازی آرایش برای کشیدن خط چشم گربـه ای با قاشق ادر ابتدا دسته ی قاشق را به صورت مورب از قسمت گوشه خارجی چشم به سمت بیرون قرار داده و یک خط بکشید. سپس قسمت فرو رفته قاشق را روی پلک خود بگذارید و یک خط زیر قاشق بکشید و در انتها داخل مثلث اشکیل شده را پر کنید. استفاده از خط چشم های ماژیکی و مایع به کشیدن خط چشم گربـه ای با این روش کمک می کند.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با قاشق

نحوه کشیدن خط چشـم گربـه ای با کارت

بعد از زیرسازی آرایش برای کشیدن خط چشم گربـه ای ابتدا کارتی بردارید و سپس با قرار دادن کارت به صورت مورب در قسمت گوشه خارجی چشمتان می توانید خطی بکشید. این روش کمک می کند تابه راحتی آرایش چشم یکسان و یک شکل داشته باشید.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با کارت

نحوه کشیدن خط چشـم گربـه ای با نقطه

برای کشیدن خط چشم با نقطه تنها کافی است چند نقظه پشت پلک خود بگذارید. برای انجام این کار ابتدا یک نقطه وسط پلک یک نقطه کنار پلک و یک نقطه گوشه ی پلک و کمی بالاتر از نقطه دوم بکشید. حالا تنها فقط کافی است تا این نقاط را بهم متصل کنید و با این روش یک خطی از میانه پلک تا گوشه چشمتان کشیده می شود که با پر کردن آن می توانید خط چشم گربـه ای خود را کامل کنید. در صورتی که از خط چشم خود راضی نبودید پاک کردن یک نقطه و حرکت دادن آن بسیار ساده تر از پاک کردن یک خط چشم کامل است.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با نقطه

نحوه کشیدن خط چشـم گربـه ای با براش آرایشی

در این روش ابتدا باید دسته ی یک براش آرایشی را از بینی به سمت قسمت بیرونی ابرو نگه دارید تا به انتهای ابروی شما اشاره کند. سپس خطی بکشید و طول آن را مطابق با سلیقه خود امتداد دهید. با استفاده از خط چشم درست بالای انتهای خطی که کشیده اید، خطی دیگر بکشید که آن را به وسط خط مژه بالایی خود متصل کند و هرچه این خط را بالاتر ببرید خط چشم گربـه ای شما ضخیم تر خواهد شد. سعی کنید ارتفاع این خط را روی هر دو چشم در یک اندازه بکشید.

هنگام کشیدن این خط چشم پوست خود را نکشید و به جای آن سر خود را به سمت عقب خم کنید و نگاه خود را پایین بیاورید تا بتوانید خط مژه خود را مشاهده کنید. زیرا در صورت کشیدن پوست و رها کردن آن بعد از کشیدن خط چشم، شکل آن تغییر کرده و حالت خوبی نخواهد داشت. در انتها از گوشه داخلی چشم خطی به سمت گوشه بیرونی پلک روی خط مژه بکشید تا خط چشمی یکدست داشته باشید.

آموزش کشیدن خط چشم گربه ای با براش آرایشی

با کدام مدل خط چشم می توانید راحت تر و سریع تر خط چشم گربـه ای بکشید؟/۲۸۸۹۹۳

نظرات