تفریحات

خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان کیست +بیوگرافی و ‎‌علت فوت و عکس

0

خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان کیست +بیوگرافی و ‎‌علت فوت و عکس

بیوگرافی خسرو غفوریان

خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان متولد سال ۱۳۲۴ در تهران بوده و سالها افسر نیروی دریایی بوده و در ۳۱ مرداد ۱۳۸۲ فوت کرده است. انتشار بخشی از اعترافات کارکنان ساواک در تلویزیون که در آن یکی از ساواکی‌ها به نام خسرو بود این گمانه زنی ها پیش آورده که پدر مهران غفوریان ساواکی بوده است. اما مهدی غفوریان برادر مهران غفوریان گفت: پدر من ناخدا یکم کمیسر دریایی خسرو غفوریان بود و ساواکی نبود. در ادامه به معرفی و بیوگرافی خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان و سوابق ایشان و همسرش و فرزندانش می پردازیم. با ما همراه باشید.

خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان

واکنش مهدی غفوریان برادر مهران غفوریان به ویدیوی خسرو غفوریان عضو سابق ساواک به نام پدر آنها

مهدی غفوریان برادر مهران غفوریان گفت: پدر من ناخدا یکم کمیسر دریایی خسرو‌غفوریان بود. او در واکنش به انتشار ویدیویی یک عضو سابق ساواک به نام پدر آنها گفت: ایشان را نمی‌شناسم و پدر من نیست. پدر من ناخدا یکم کمیسر دریایی خسرو غفوریان بود.

بیوگرافی خسرو غفوریان

سوابق

او یکی از افسران نیروی دریایی رژیم پهلوی و ناخدا بوده و پیش از انقلاب در نیروی دریایی خدمت کرده است. اما انتشار فیلم کنفرانس مطبوعاتی کارکنان ساواک در سال ۱۳۵۸ گمانه‌زنی‌ها را درباره‌ احتمال اینکه خسرو غفوریان همان پدر مهران باشد افزایش داد. او به لحاظ چهره شباهت بسیار زیادی به مهران غفوریان دارد. بر اساس این فیلم این فرد مدعی است که سابق بر این عضو ساواک بوده و پس از انقلاب اسلامی از گذشته خود ابراز ندامت می کند. هنوز مهران غفوریان درباره اینکه آیا پدرش کارمند ساواک بوده یا خیر واکنشی نشان نداده است. اما او بارها اعلام کرده که پدرش افسر نیروی دریایی بوده و در ارتش خدمت می کرده است.

خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان کیست +بیوگرافی و ‌علت فوت و عکس

پدر مهران غفوریان کیست

پدر مهران غفوریان ناخدا و افسر نیروی دریایی بوده و در ۳۱ مرداد ۱۳۸۲ فوت کرده است.

پخش فیلمی از اعترافات کارمندان ساواک در تلویزیون که مربوط به سال ۵۸ است و صحبت های یک ساواکی به نام خسرو غفوریان باعث شد عبدالرضا داوری، فعال رسانه‌ای و مشاور سابق محمود احمدی‌نژاد، در این باره در شبکه‌ی اجتماعی ایکس خبر دهد: «چند شب قبل در شبکه مستند، فیلم کنفرانس مطبوعاتی کارکنان ساواک در سال ۱۳۵۸ پخش شد. نکته جالب در این ویدیو، معرفی خسرو‌غفوریان به عنوان مدیر پشتیبانی بخش آموزش ساواک است. “خسرو‌غفوریان”، پدر مهران غفوریان است که ۲۰ سال کارمند ساواک بود، و پس از آزادی از زندان، چند سال قبل درگذشت.»

پدر مهران غفوریان کیست

اما مهران غفوریان پیش از این تصویری از پدرش در لباس نیروی دریایی منتشر کرده بود و نوشته بود: «بابا جونم خیلی دلم برات تنگ شده ، میدونم که هوامو داری میدونم که یک روز دوباره میبینمت ،دوستت دارم بابا روز پدر رو بهت تبریک میگم جناب ناخدا خسرو غفوریان».

بیوگرافی خسرو غفوریان پدر مهران غفوریان +‌علت فوت و عکس

آیا پدر مهران غفوریان در ساواک بود؟

خیر، مهدی غفوریان برادر مهران غفوریان گفت: پدر من ناخدا یکم کمیسر دریایی خسرو غفوریان بود و ساواکی نبود.

این شایعات را اولین بار عبدالرضا داوری یکی از فعالان فضای مجازی رسانه ای کرد و مدعی شده است که خسرو‌غفوریان پدر مهران غفوریان است. شباهت چهره‌ی این فرد با مهران غفوریان و هم‌نام بودن او با پدر این بازیگر مورد توجه کاربران قرار گرفته است.

همچنین از مهران غفوریان دست نوشته و تصویری وجود دارد که نشان می دهد نام پدرش خسرو بوده و او دلنوشته منتشر کرده و نیز بر سر مزار او حاضر شده است.

آیا پدر مهران غفوریان در ساواک بود؟

مستند اعترافات کارکنان ساواک

گفتنی است، چندشب قبل در شبکه مستند، فیلم کنفرانس مطبوعاتی کارکنان ساواک در سال ۱۳۵۸ پخش شد.در این ویدئو، معرفی “خسرو‌غفوریان” به عنوان مدیر پشتیبانی بخش آموزش ساواک است! مهران غفوریان کارگردان، هنرپیشه، کمدین، مجری و فیلمنامه نویس متولد ۳ شهریورماه ۱۳۵۳ در تهران، فارغ التحصیل رشته نقاشی عمومی از دانشگاه آزاد تهران مرکز است. مهران غفوریان از سال ۱۳۷۳ با مجموعه طنز لبخند سوم وارد تلویزیون شد.

نظرات