تفریحات

بهترین و زیبا ترین انشا درباره سفر به مشهد مقدس همراه با مقدمه،بدنه و نتیجه

0

انشا درباره سفر به مشهد : سفر به مشهد یکی خاطر انگیز ترین و بهترین سفرها برای هرکسی است. نوشتن انشا درباره سفر به مشهد هم همانقدر جذاب  است زیرا مرور بهترین سفر خواهد شد. همراه ما باشید.

انشا درباره سفر به مشهد

بهترین و زیبا ترین انشا درباره سفر به مشهد همراه با مقدمه،بدنه و نتیجه

مقدمه :

زمستان گذشته، سفری فراموش نشدنی به شهر مقدس مشهد داشتم. مشهد دومین شهر بزرگ ایران پس از تهران است و حرم مطهر امام رضا(ع) در آن قرار دارد که ما هر چند وقت یک بار برای زیارت به آن سفر می‌کنیم.

بدنه :

سفر من و خانواده‌ام به مشهد، در بهمن ماه و اوج سرمای زمستان صورت گرفت. هر چند هوا خیلی سرد بود اما ما مشتاق زیارت حرم مطهر و دیدن زیبایی‌های این شهر بودیم. روز اول با حضور در حرم مطهر و زیارت ضریح منور امام رضا(ع) آغاز کردیم. فضای معنوی حرم و آرامشی که پس از زیارت به دلم رسید، احساسی توصیف‌ناپذیر بود.بعد از ظهر به بازار و نمایشگاه‌های صنایع‌دستی مشهد رفتیم و از دیدن انواع خرما و خشکبار و صنایع‌دستی لذت بردیم. شب را در پارک وکیل آباد گذراندیم که یکی از زیباترین مکان های دیدنی مشهد است که البته به دلیل سردی هوا گشت و گذارمان در این مکان خیلی کوتاه بود. صبح روز بعد به پارک ملت رفتیم. در قسمت های مختلف این پارک، آثاری از برفی که چند روز پیش باریده بود، باقی مانده و منظره ای رویایی ایجاد کرده بود.بعدازظهر به موزه مردم‌شناسی مشهد رفتیم که نمایشگر آداب و رسوم مردم خراسان بود. شب را در کنار حرم امام رضا (ع) در مراسم روضه‌خوانی شرکت کردیم و از فضای معنوی آن لذت بردیم. در مجموع، سفر به مشهد برای من و خانواده‌ام سفری پر برکت و فراموش‌نشدنی بود که بیشتر با اهداف معنوی انجام شد.

نتیجه :

حضور در حرم مطهر و دیدن زیبایی‌های شهر مشهد، خاطره‌ای شیرین برایمان به ارمغان آورد که همواره در خاطرمان خواهد ماند.

انشا کوتاه سفر به مشهد

مقدمه :

سفر به مشهد یکی از خاطره انگیزترین سفرهای زندگی من بود. من از کودکی آرزو داشتم که به مشهد سفر کنم و حرم امام رضا(ع) را زیارت کنم. بالاخره در تابستان امسال این آرزوی من برآورده شد.

بدنه :

ما با هواپیما به مشهد رفتیم. پرواز حدود دو ساعت طول کشید. وقتی به مشهد رسیدیم، هوا خیلی گرم بود. ما سریعاً به هتل رفتیم و کمی استراحت کردیم.صبح روز بعد، اولین کاری که کردیم، رفتن به حرم امام رضا(ع) بود. حرم امام رضا(ع) یکی از بزرگترین و باشکوه ترین حرم های جهان است. وقتی وارد حرم شدیم، حس عجیبی به من دست داد. انگار که در یک دنیای دیگر بودم.در حرم، نماز خواندیم و دعا کردیم. سپس، به زیارت ضریح امام رضا(ع) رفتیم. حال و هوای حرم خیلی معنوی بود. من با تمام وجودم دعا کردم که امام رضا(ع) دعاهای من را مستجاب کند.بعد از زیارت، به بازار رضا رفتیم. بازار رضا یکی از بزرگترین بازارهای ایران است. در بازار رضا، انواع کالاها از جمله سوغاتی، لباس، خوراکی و غیره به فروش می رسد. ما در بازار رضا، سوغاتی های زیادی برای خانواده و دوستان خود خریدیم.در روزهای بعدی سفرمان، از جاذبه های گردشگری دیگر مشهد هم دیدن کردیم.

نتیجه :

سفر به مشهد تجربه ای بسیار لذت بخش بود. من در این سفر، علاوه بر زیارت حرم امام رضا(ع)، از جاذبه های گردشگری دیگر مشهد هم دیدن کردم و از سفر خود بسیار لذت بردم.

انشا درباره مشهد

همراه ما باشید

نظرات