آیا برای کاشت مو حتماً باید کچل کرد؟۰ تا ۱۰۰ + مزایا و معایب

0

کاشت موی طبیعی یکی از محبوب ترین و پر کاربردترین خدمات زیبایی می باشد و زیباجویان برای تضمین کیفیت کاشت مو و جلوگیری از بروز هرگونه مشکل، سؤالات متعددی در این زمینه دارند. یکی از سؤالات مهم و اساسی این است که “آیا برای کاشت مو حتماً باید کچل کرد؟” چرا که بعضاً دیده شده افراد متقاضی کاشت مو تمامی موها سر خود را می تراشند. البته این مورد صرفاً برای آقایان است و خانم ها به هیچ عنوان نیازی به تراشیدن کامل موی سرشان را ندارند. در این رابطه باید بگوییم که برای کاشت مو صرفاً محل موردنظر برای کاشت و پیوند مو تراشیده می شود و هدف از این کار مشاهده نواحی مورد نیاز و مستعد کاشت مو است. علاوه بر این هنگامی که ناحیه کاشت مو کچل و عاری از موی بلند باشد، پزشک متخصص بر نحوه کاشت و کیفیت قرار گیری پیازچه های مو در نواحی طاسی سر تسلط بیشتر و دقیق تری دارد. به هر حال در ادامه برای روشن تر شدن این موضوع و سؤال اساسی در بین بسیاری از کاربران به تشریح و بررسی این سوال که «آیا برای کاشت مو حتماً باید کچل کرد؟» می پردازیم.

آیا برای کاشت مو حتماً باید کچل کرد؟

دلیل اصلی تراشیدن مو قبل از کاشت موی طبیعی چیست؟

همان طور که در ابتدا نیز به آن اشاره کردیم منظور از تراشیدن مو صرفاً کچل کردن ناحیه موردنظر برای پیوند موی طبیعی است. البته افرادی که در بخش اعظمی از سرشان دچار طاسی شده اند، بنا به تشخیص و نظر پزشک معالج کل موهایشان را کوتاه کرده یا به اصطلاح حتماً باید کچل شوند. بدین منظور می توان دلیل اصلی تراشیدن ناحیه موردنظر برای کاشت موی طبیعی را به صورت زیر بیان کرد:

در پاسخ به این سوال که ایا برای کاشت مو باید کچل کرد باید گفت خیر، برای عمل کاشت مو، لازم نیست موهای سر به طور کامل تراشیده شود. روش کاشت مو معمولاً شامل برداشتن فولیکول‌های مو از پشت و کناره‌های سر (ناحیه اهداکننده) و پیوند آنها به مناطق طاس یا نازک (ناحیه گیرنده) است. موهای ناحیه اهداکننده معمولاً به طول بسیار کوتاه (معمولاً ۱ تا ۲ میلی متر) کوتاه می‌شوند تا فرآیند استخراج آسان تر شود، اما به طور کامل تراشیده نمی‌شوند. موهای ناحیه گیرنده نیز معمولاً تراشیده نمی‌شوند، زیرا فولیکول‌های مو پیوند شده با دقت در برش‌های کوچکی در پوست سر قرار داده می‌شوند تا رشد طبیعی مو را تقلید کنند. این به کاهش جای زخم و حفظ ظاهر کاشت مو طبیعی کمک می‌کند

یکی از دلایل اصلی و مهم تراشیدن موهای ناحیه موردنظر برای کاشـت مو، حصول اطمینان از نواحی مستعد کاشـت مو، مشاهده بهینه گرافت ها و افزایش کیفیت کاشـت مو می باشد. زیرا تا زمانی که پزشک به صورت واضح و مشخص محل کاشت پیازچه های مو را مشاهده نکند، قطعاً نمی تواند پیازچه ها را در محل مناسب قرار دهد و بدین ترتیب کیفیت کاشت تحت تأثیر قرار می گیرد و حتی موجب اختلال در روند کاشت مو می گردد. از طرف دیگر تراشیدن محل طاسی سر برای کاشت مو سبب شده تا زخم ناشی از کاشت موی طبیعی به حداقل میزان ممکن برسد و در نتیجه ضمن جلوگیری از بروز هرگونه عفونت، التهاب و اسکار شاهد تسریع زمان بهبودی و دوره نقاهت کاشت مو خواهید بود.

کاشت مو

از طرف دیگر با تراشیدن محل یا محل های موردنیاز برای کاشت مو که در اغلب کلینیک کاشت مو تهران و سایر شهرها انجام می شود، پزشک می تواند زاویه، جهت و تراکم موهای جدید را تعیین کند و به طبع آن کیفیت کاشت مو افزایش یافته و نتیجه بهتر و مطلوب تری حاصل خواهد شد. نکته قابل توجه اینکه در بسیاری از مواقع ناحیه اهدا کننده مو نیز برای تسهیل فرآیند استخراج مو باید تراشیده شود. پس می توان گفت برای کاشت موی طبیعی (hair transplant) حداقل دو بخش از سر باید تراشیده شود؛ بخش اول ناحیه اهدا کننده و بخش دوم ناحیه موردنظر برای کاشت موی طبیعی. پس به این مورد توجه داشته باشید و برای کاشت مو به متخصصان زیبایی پوست و ما با تجربه و دارای مهارت کافی در این زمینه مراجعه کنید.

مزایای تراشیدن مو قبل از کاشت موی طبیعی

اکنون که با علت اصلی تراشیدن ناحیه کاشـت و اهدا کننده مو قبل از کاشـت موی طبیعی آشنا شدید، زمان آن فرا می رسد تا بدانید کوتاه کردن مو در این دو ناحیه چه مزایای به همراه دارد. بدین ترتیب بعضی از مزایای اصلی و مهم تراشیدن مو قبل از کاشـت به شرح زیر عبارت است از:

  • بهبود دید پزشک معالج؛ به طور کلی تراشیدن ناحیه کاشـت و اهدا کننده مو به جراح این امکان را می دهد تا دید واضح و دقیقی از پوست سر داشته باشد. که در ادامه زمینه مناسبی قرار دادن فولیکول های موی پیوند شده فراهم می سازد و کیفیت کاشـت مو نیز به طور قابل توجهی افزایش می یابد.
  • امکان انجام پیوند پیشرفته مو؛ همان طور که مستحضر هستید تراشیدن محل اهدا کننده و کاشـت موی طبیعی، سطح صاف و تمیزی را برای جراح فراهم می سازد و به طبع آن امکان کنترل بهتر فولیکول های مو قبل از کاشـت محیا می گردد. در واقع این مزیت بارز یک گام مؤثر تلقی شده و امکان پیوند پیشرفته مو با بالاترین سطح کیفیت را به وجود می آورد.
  • تسریع بهبود زخم های نواحی اهدا کننده و کاشت مو؛ براساس آنچه که در بخش قبل بیان کردیم برای کاشـت مو، فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده برداشته شده و در قسمت موردنیاز کاشته می شود. از آنجایی که هر دو ناحیه به دلیل جراحی دچار زخم و جراحت می گردد، تراشیدن مو در این نواحی موجب تسریع بهبود زخم ها شده و از بروز هر گونه التهاب، عفونت و اسکار ناشی از کاشـت مو جلوگیری به عمل می آورد.

علاوه بر این سه مزیت مهم و اساسی تراشیدن مو در نواحی یاد شده قبل از کاشـت موی طبیعی، امکان ارزیابی دقیق توسط جراح حین کاشـت و پس از آن را فراهم می کند. ضمن اینکه پس از کاشـت مو شاهد یکنواختی موی سر و کیفیت بالای آن خواهید بود.

جمع بندی

با توجه به دلایل اصلی تراشیدن مو قبل از کاشـت موی طبیعی و مزایای آن می توان این طور جمع بندی که به هیچ عنوان نیازی نیست که برای کاشـت مو حتماً کل سر کچل شود. تنها دو ناحیه اصلی یعنی ناحیه اهدا کننده و ناحیه کاشـت مو تراشیده می شود و هدف از این کار بهبود دید پزشک معالج، افزایش کیفیت کاشـت مو، تسریع فرآیند بهبود زخم ها و جلوگیری از بروز عفونت و التهاب در نواحی کاشـت مو می باشد. پس به این مورد مهم توجه ویژه داشته باشید و ضمن مراجعه به برترین و با تجربه ترین پزشکان و متخصصان زیبایی کاشت موی طبیعی با بالاترین کیفیت و تراکم را تجربه کنید./۲۸۶۷۶۲

نظرات