تفریحات

علت دعوا و اختلاف مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چیست +‌عکس

0

علت دعوا و اختلاف مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چیست +‌عکس

استوری مهدی کوشکی درباره بیماری ترانه علیدوستی باعث تعجب کاربران شده و نشان می دهد که این دو بازیگر با هم اختلاف دارند. اما علت دعوا و اختلاف مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چیست و اختلاف ترانه علیدوستی و مهدی کوشکی بر سر چه بود مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چه مشکلی با هم داشتن؟ در ادامه ماجرای کامل را بخوانید.

علت دعوا و اختلاف مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چیست +‌عکس

ماجرای مهدی کوشکی و ترانه علیدوستی چیست

واکنش مهدی کوشکی به بیماری ترانه علیدوستی در اردیبهشت ۱۴۰۳ گویا سر زخم کهنه را باز کرده و نشان می دهد که هنوز این دو چهره با هم اختلاف دارند.

حدود دو سال پیش مهدی کوشکی استوری درباره بیماری ترانه علیدوست منتشر کرده که از اختلاف این دو چهره حکایت دارد. چند سال پیش اقدام ترانه علیدوستی در جنبش می تو بر علیه مهدی کوشکی باعث شد تا پای این دو به دادگاه و شکایت کشی باز شود.

ماجرا از آنجا شروع شد که سال گذشته این بازیگر به همراه حبیب رضایی از ترانه علیدوستی به اتهام افترا و نشر اکاذیب شکایت کرده بود. ماجرای این شکایت به حمایت ترانه علیدوستی از پویش می‌تو بازمی‌گردد. در می‌تو نام مهدی کوشکی و حبیب رضایی هم به چشم می‌خورد.

ماجرا از یک رشته توییت جنجالی در سوم فروردین ۱۴۰۱ شروع شد، رشته توییتی که یک بازیگر مردِ سینما و تلویزیون را به قلدری، بدرفتاری و آزار جنسی عوامل پشت صحنه متهم می‌کرد.

همان زمان شبنم فرشادجو با انتشار پست و توییت‌های متفاوتی، خواستار مجازات و رسیدگی به وضع افرادی مانند ح. ر و میم.کاف شد. از همان ابتدا هم هنرمندانی چون شبنم فرشادجو، ترانه علیدوستی و بابک کریمی مخالفت‌ها با این هنرمندان و فعالیت آن‌ها را در فضای مجازی اعلام کردند و ح.ر و میم.کاف هم بعدها به جرم افترا و نشر اکاذیب از این هنرمندان شکایت کردند.

جریان ترانه علیدوستی و مهدی کوشکی چیست

اختلاف ترانه علیدوستی و مهدی کوشکی بر سر چیست

در همان زمان ترانه علیدوستی با انتشار پستی در اینستاگرامش خبر داد که به افترا و نشر اکاذیب متهم است. او در این پست نوشت:

«شاید برایتان جالب باشد که دو شکایت از من نزد قوه قضاییه به ثبت رسیده است. از طرف آقایان حبیب رضایی ‌و مهدی کوشکی. اتهام؟ افترا و نشر اکاذیب.

ضمن به حق دانستن فعالیت‌های این روزهایمان به عنوان نماینده بیش از هشتصد زن سینماگر، با کمال میل در این خصوص از خودم دفاع خواهم کرد و بر سر مواضعم خواهم ایستاد. تا قسمت چه باشد. چه خوب که همه در دادگاه تاریخ هم پاسخگو خواهیم بود. امید است سمت درست تاریخ ایستاده باشیم.»

کامبیز نوروزی، وکیل پایه یک دادگستری هم پیرو این اتفاق و در پاسخ به این سوال که در ماجرای جنبش می‌تو می‌توان نام فرد متهم به تجاوز را رسانه‌ای کرد یا خیر، گفت: «موضوع آزار جنسی یک موضوع پیچیده و دقیق است. این موضوع از رفتارهای غیرمتعارف و توهین‌آمیز جنسی شروع می‌شود و تا آن چیزی که به آن تجاوز جنسی می‌گویند ادامه پیدا می‌کند. اغلب این آزارها در خفا اتفاق می‌افتد و معمولا زنانی که مورد آزار جنسی قرار می‌گیرند، امکان اثبات حقوقی این موضوع را ندارند.»

می تو

شیما قوشه، وکیل دادگستری و حامی حقوق زنان نیز پیرو این شکایت اعلام کرد: «قانون خاصی برای حمایت از زنان نداریم. من نمی‌دانم که ترانه علیدوستی اسمی از کسی آورده یا خیر، اگر از کسی اسمی نبرده باشد، اثر شکایت رد می‌شود. چون این دو فرد فقط به سه اتهام توهین، افترا، قذف(فحاشی و دشنام) می‌توانستند از ترانه علیدوستی شکایت کنند که این کار را به اتهام افترا و نشر اکاذیب انجام دادند. اما موضوع اصلی درباره آزار جنسی و حمایت از افراد آزار دیده، خلاء قانونی ماست. چون در چنین مواردی، قانون، از زنانی که آزار دیده‌اند و کسانی که از این زنان حمایت می‌کنند، پشتیبانی نمی‌کند.»

منبع: خبرآنلاین

نظرات