تفریحات

علت بیماری ناگهانی ترانه علیدوستی بازیگر / بیماری ترانه علیدوستی چیست و از کجا شروع شد +عکس

0

علت بیماری ناگهانی ترانه علیدوستی بازیگر / بیماری ترانه علیدوستی چیست و از کجا شروع شد +عکس و بیماری ترانه علیدوستی بازیگر چیست در ادامه با تصاویر جدید و اطلاعات کامل درباره بیماری ناشناخته ترانه علیدوستی بخوانید

علت بیماری ناگهانی ترانه علیدوستی بازیگر / بیماری ترانه علیدوستی چیست و از کجا شروع شد +عکس

علت بیماری ناگهانی ترانه علیدوستی بازیگر / بیماری ترانه علیدوستی چیست و از کجا شروع شد +عکس

مجله حرف تازه – ترانه علیدوستی بازیگر سابق سینما راز ناگفته ای درباره بیماری تنگناهراسی یا ترس از محیط بسته یا کلاستروفوبیا دارد که توسط مادرش فاش شد.

اردیبهشت ۱۴۰۳ مادر ترانه علیدوستی در یک استوری اینستاگرامی پرده از بیماری دخترش ترانه برداشت و گفت او سال هاست به بیماری تنگناهراسی یا ترس از محیط بسته یا کلاستروفوبیا مبتلاست و اینروزها در بیمارستان کسری بستری می باشد.

ترانه علیدوستی چه بیماری دارد؟

ترانه علیدوستی بازیگر مشهور سینما اینروزها درگیر بیماری ناشناخته شده است و تحت مراقبت پزشکی قرار دارد. خبر ایتلای ترانه علیدوستی به بیماری حاد را مادرش در جدیدترین لایو اینستاگرامی افشا کرد و از مردم خواسته برای ترانه دعا کنند.

لازم به ذکر است از ساعاتی پیش مادر ترانه علیدوستی از بیمارس دخترش ترانه علیدوستی خبر داد و از مردم خواست برایش دعا کنند اما بیماری ترانه چیست؟

ترانه علیدوستی بازیگر مشهور سینما است که مادر . ترانه علیدوستی در یک ویدیویی از ابتلا فرزندش به بیماری ناشناخته صحبت کرده است و از مردم خواسته برای ترانه دعا کنند. ترانه علیدوستی با علی منصور ازدواج کرده است اما این بازیگر برخلاف بسیاری از سلبریتی ها چندان درباره زندگی مشترکش چیزی نمی گوید و تصویری منتشر نمی کند. ترانه علیدوستی صاحب دختری به نام حنا است. ترانه علیدوستی علاوه بر بازیگری، در حوزه فعالیت های اجتماعی نیز حضور چشمگیری دارد.

اخرین وضعیت بیماری ترانه علیدوستی از زبان پدر و مادرش

ترانه علیدوستی به بیماری ناشناسی مبتلا شده و این مسئله بازتاب فراوانی در فضای رسانه‌ای کشور داشت.

در همین رابطه نادره حکیم‌اللهی مادر ترانه علیدوستی طی توضیحاتی پیرامون اتفاق مذکور گفت: در مورد این بحث که راه افتاده باید بگویم حال ترانه چند روز قبل خوب نبود ولی الان وضعیتش خوب است. شرایط دشوار بود به ویژه اینکه منشا بیماری‌اش هم مشخص نبود. من هم مثل شما نگران بودم ولی خوشبختانه الان حالش خوب است از همه می‌خواهم برای ترانه دعا کنند و برایش انرژی مثبت بفرستند تا بهبودی خود را به طور کامل به دست آورند.

ترانه علیدوستی در صفحه توئیترش از بیماری حادی که دچار شده، سخن گفت و اذعان کرد به خاطر این بیماری به ندرت می تواند سوار مترو یا اتوبوس شود.

مادر ترانه علیدوستی در یک ویدیو از ابتلا فرزندش به بیماری ناشناخته صحبت کرده است ترانه علیدوستی با علی منصور ازدواج کرده است اما این بازیگر برخلاف بسیاری از سلبریتی ها چندان درباره زندگی مشترکش چیزی نمی گوید و تصویری منتشر نمی کند. ترانه علیدوستی صاحب دختری به نام حنا است. ترانه علیدوستی علاوه بر بازیگری، در حوزه فعالیت های اجتماعی نیز حضور چشمگیری دارد.

ترانه علیدوستی بازیگر سینما و تلویزیون در پست های صفحه توئیترش از ابتلا به بیماری “کلاستروفوبیا” خبر داد و اذعان کرد به دلیل مبتلا بودن به این بیماری به ندرت می تواند سوار مترو و اتوبوس یا آسانسور بدون آینه شود.

ترانه علیدوستی در حساب توئیتر خود به تازگی از ابتلایش به کلاستروفوبیا به صورت حاد خبر داد. این عارضه اما چه علائمی دارد و فرد مبتلا به آن از چه مشکلاتی رنج می‌برد؟

بیماری تنگناهراسی چیست

تنگناهراسی یا ترس از محیط بسته یا کلاستروفوبیا به ترس از گیر کردن در یک مکان تنگ و راه گریز نداشتن گفته می‌شود. فرد مبتلا به این عارضه مثلا سوار آسانسور نمی‌شود یا از ورود به تونل می‌ترسد و اگر این کارها را بکند بسیار مضطرب خواهد شد و احساس خفگی خواهد کرد. به عنوان نمونه ترانه علیدوستی اعلام کرده که به خاطر این عارضه نمی‌تواند از اتوبوس یا مترو استفاده کند.

رنج این عارضه وقتی بیشتر می‌شود که فرد نیاز به حضور در چنین مکان‌هایی مانند تصویربرداری ام‌آر‌آی داشته باشد. فرد مبتلا کلاستروفوبیا فضای بسته دستگاه ام‌آرآی بسیار وحشت‌آور و ترسناک است. آنها فکر می کنند در این مکان ها و شرایط خاص ممکن است از ترس بمیرند.

اتاق‌های کوچک و یا قفل‌شده، تونل، آسانسور، مترو، جمعیت‌های شلوغ هریک به تنهایی می‌تواند محرکی برای شروع علایم باشد. فردی که در مواجهه با یکی از این شرایط دچار بروز علایم می‌شود، معمولاً در مواجه با سایر شرایط نیز دچار این حالت می‌شود.

افراد مبتلا به این فوبیا از قرار گرفتن در فضاهایی که موجب ترس آنها و به وجود آمدن اضطراب در وجودشان ‌می‌شود، اجتناب می‌کنند. برخی همچنین سعی می‌کنند این فوبیا را مخفی نگه دارند تا دیگران متوجه نشوند و برای ‌آنها مشکلی ایجاد نشود. برخی افراد که برای اولین بار در یک فضای بسته دچار حمله اضطرابی می‌شوند، در آینده این ترس در ‌آنها شرطی‌سازی می‌شود و این باعث می‌شود تا از همه فضاهای بسته، ترس و هراس داشته باشند.‌

برای همین این‌گونه افراد رفتار خاص خودشان را دارند و مثلا به محض ورود به یک مکان دربسته اقدام به باز کردن پنجره‌ها می‌کنند یا در نزدیک‌ترین صندلی به در ورودی یا خروجی می‌نشینند. اگرچه این رفتارها به آن‌ها آرامش می‌دهد اما کل ترس و اضطراب را از بین نمی‌برد.

تنگناهراسی حاداغلب به عنوان یک اختلال اضطراب دیده می‌شود و می‌تواند به وحشت‌زدگی منجر شود. بررسی‌ها نشان می‌دهد که ۵ تا ۷ درصد از مردم جهان دچار تنگناهراسی هستند ولی تنها درصد کمی از آن‌ها از درمان روانپزشکی برخوردار شده‌اند. علایم این هراس می تواند شامل احساس ترس شدید از گیرافتادن و محدودیت، ترس شدید از خفه‌شدن، تمایل شدید به رفتن به مکان ها باز، اضطراب و نگرانی، احساس تنگی‌نفس و متعاقب آن نفس‌نفس‌زدن، طپش‌قلب، نفس نفس زدن، غش کردن، تعریق و ضعف و احساس خستگی باشد. بدر بستگان درجه اول مبتلایان به این اختلال، شیوع ‌بیماری سه برابر افراد دیگر است و برای برخی این مسئله ریشه ژنتیکی می‌تواند داشته باشد. عموماً پدیده یادگیری در فرزندان و پایه ژنتیکی، هر دو می‌توانند در ابتلا به این ترس در کودکان مؤثر باشند. ‌به عنوان نمونه اگر کودکی به عنوان تنبیه در حمام یا انباری قرار گیرد و به طور اتفاقی دچار حمله اضطرابی شود ممکن است ‌با پدیده شرطی‌سازی، ترس از فضای بسته برای همیشه در او به وجود آید. درمان تنگناهراسی از طریق دارو درمانی، روان‌درمانی (حساسیت‌زدایی منظم، غرقه‌سازی، سرمشق‌گیری و تنش کاربردی)، هیپنوتیزم و خانواده‌درمانی امکان پذیر است. درمان با داروهای ضداضطراب مانند بنزودیازپین‌ها، بتا بلاکرها و مهارکننده‌های مونو آمینو اکسیداز و سایر داروها مانند بوسپیرون امکان پذیر است. همچنین می توان از نوروفیدبک و بیوفیدبک نیز در درمان غیر دارویی هراس به عنوان روش مکمل دارو درمانی یا در موارد مقاوم به درمان دارویی استفاده کرد.

علایم اصلی

احساس ترس شدید از گیر افتادن و محدودیت، ترس شدید از خفه‌شدن، تمایل شدید به رفتن به مکان‌ها باز، اضطراب و نگرانی، احساس تنگی‌نفس

نظرات