تفریحات

بیوگرافی مهدی فضائلی عضو دفتر رهبری + زندگی نامه و سوابق و عکس

0

بیوگرافی مهدی فضائلی عضو دفتر رهبری + زندگی نامه و سوابق و عکس

مهدی فضائلی کیست

مهدی فضائلی عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری متولد دهه ۴۰ در سمیرم است. او فرزند حبیب الله فضائلی روحانی و خطاط است. فضائلی چهره سیاسی و فعال سیلسی اصلوگرا بوده و در حال حاضر در دفتر حفظ و نشر آثار رهبری فعالیت دارد. او به دلیل اظهار نظرهای جنجالی مانند حجاب و گشت ارشاد حواشی زیادی دارد. ادامه بیوگرافی مهدی فضائلی کیست و سوابق وی را بخوانید.

بیوگرافی مهدی فضائلی عضو دفتر رهبری و همسرش و فرزندان + زندگی نامه و سوابق و عکس و ماجرای گشت ارشاد

بیوگرافی مهدی فضائلی

مهدی فضائلی، عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری متولد دهه ۴۰ در سمیرم است. او دارای کارشناسی ارشد رسانه و مسائل سیاسی بوده و فرزند حبیب الله فضائلی روحانی و خطاط است.

بیوگرافی مهدی فضائلی

خانواده

مهدی فضائلی از چهره های سیاسی اصولگرا اهل ایران است که در حال حاضر عضو دفتر حفظ و نشر آثار مقام معظم رهبری می باشد. او فرزند حبیب الله فاضلی روحانی و استاد خوشنویسی می باشد.
پدرش حبیب‌الله فضائلی در سال ۱۳۰۱ در سمیرم در خانواده‌ای روحانی و خوشنویس متولد شد وی در سال ۱۳۴۸ شعبه انجمن خوشنویسان ایران در اصفهان را تأسیس کرد و سرپرستی آن را به عهده گرفت. حبیب‌الله فضائلی در سال ۱۳۷۶ در اصفهان درگذشت و در قطعه هنرمندان باغ رضوان به خاک سپرده شد. مادرش نیز در آذر ماه ۱۴۰۱ به رحمت خدا پیوست.

مهدی فضائلی و همسر و فرزندانش

فضائلی سال ها پیش ازدواج کرده و دارای همسر و فرزند می باشد. مجید فضائلی مدیر محتوای روبیکا در شبکه های اجتماعی فرزند مهدی فضائلی فعال سیاسی اصولگراست. از تعداد فرزندان فضائلی خبری منتشر نشده است.

بیوگرافی مهدی فضائلی و همسر و فرزندانش

سوابق

مهدی فضائلی، مدیرعامل سابق خبرگزاری فارس است. فضائلی سمت هایی چون مدیرعاملی خبرگزاری فارس و انتشارات سروش را برعهده داشته است. او در بهار سال ۱۳۸۲ مدیر عاملی خبرگزاری فارس را برعهده گرفت و تا ۵ سال در این سمت باقی ماند و در سال ۸۹ به عنوان مدیرعامل انتشارات سروش به فعالیت خود ادامه داد.

مهدی فضائلی کیست

مهدی فضایلی اردیبهشت ماه ۱۳۸۹ به عنوان مدیرعامل انتشارات دولتی سروش وابسته به سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران منصوب شد.

او اسفند ۹۴ درنامه ای خطاب به دکتر سرافراز رئیس سازمان صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران از مدیرعاملی انتشارات سروش استعفا داد.

اظهارات جنجالی

برخی اظهارات مهدی فضائلی عضو دفتر رهبر انقلاب را در زیر می خوانید: فضائلی عضو دفتر رهبر انقلاب در واکنش به حرف‌های جنجالی کارشناس زن صداوسیما که گفته بود «مملکت متعلق به حزب اللهی هاست» در شبکه اجتماعی ایکس نوشت.

رهبر انقلاب: این انقلاب یک انقلاب الهی است و پایه اصلی آن مردمند… این انقلاب متعلق به مردم است … هیچ کسی، هیچ قشری، نمی‌تواند و نباید ادعای مالکیت این انقلاب را بکند. خود را مالک بداند دیگران را مستاجر… صاحب این انقلاب مردمند.

*********

عضو دفتر حفظ و نشر آثار رهبر انقلاب در واکنش به اظهارات معاون اجرایی رئیس جمهور در توییتر نوشت:

رهبر انقلاب: فلسفه وجود بنده و امثال بنده و دیگر مسؤولان، خدمت است. ما نوکر و خدمتگزار مردم هستیم. اعتبار و آبروی ما به این است. اسلام این را برای ما معیّن کرده است. ما حقّی به گردن مردم نداریم؛ مردم به گردن ما حق دارند.

منصوری گفته بود دولت خودش را در مقابل مقام معظم رهبری عددی نمی‌داند.

نظرات