تفریحات

بیوگرافی داریوش طلایی بازیگر قدیمی +‌عکس و سوابق و علت فوت

0

بیوگرافی داریوش طلایی بازیگر قدیمی +‌عکس و علت فوت

بیوگرافی داریوش طلایی

احمد بازوطلایی مشهور به داریوش طلایی بازیگر قدیمی سینما و تلویزیون ایران متولد سال ۱۳۱۵ در تهران بوده که در ۳۱ فروردین ۱۴۰۳ به علت ایست قلبی در سن ۸۶ سالگی درگذشت او در دهه ۱۳۴۰ ستاره سینمای ایران بود و در فیلم های زیادی ایفای نقش کرده بود.

بیوگرافی داریوش طلایی بازیگر قدیمی +‌عکس و علت فوت

سوابق

در بیوگرافی داریوش طلایی آمده او مدتها ساکن شمال ایران بود. داریوش طلایی بازیگر و قهرمان اسبق زیبایی اندام ایران بوده که در ۸۶ سالگی درگذشت.

بیوگرافی داریوش طلایی بازیگر قدیمی و همسرش و فرزندان +‌عکس و علت فوت

مرحوم داریوش طلایی در دهه ۴۰ و در حدود چهار سال فعالیت سینمایی در نوزده فیلم همچون «شمسی پهلوان»، «شیرین و فرهاد»، «جهنم سفید»، «الماس۳۳»، «دنیای پر امید»، «دختر کدخدا» و… در کنار بزرگان سینما به بازیگری پرداخت.

او به دعوت داریوش اسدزاده به تئاتر روی آورد و در تله تئاتر “گربه و قناری” ایفای نقش نمود‌. طلایی به توصیه اسدزاده به کلاسهای آموزشی آناهیتا تحت نظر مهین اسکویی و مصطفی اسکویی رفت و مدتی بعد توسط زنده یاد سیامک یاسمی، تهیه کننده و کارگردان معروف سینما با فیلم “شمسی پهلوون” بر روی پرده نقره‌ای سینما ظاهر شد. او برخلاف دیگر بازیگران سینمای فارسی، پس از آن که دید جریان حاکم بر سینما شرایط متفاوتی پیدا کرد، از بازیگری کناره گرفت.

او در مدت کمتر از هشت سال در ۱۹ فیلم سینمایی بازی کرد؛ در فیلم‌هایی مانند «شمسی پهلوان»، «شیرین و فرهاد»، «جهنم سفید»، «الماس ۳۳»، «دنیای پر امید»، «دختر کدخدا» و…

همسر و فرزندان داریوش طلایی

از زندگی خصوصی و شخصی مرحوم طلایی خبری در دست نیست

بیوگرافی و علت فوت داریوش طلایی

فیلم ها و آثار داریوش طلایی

طلایی برخلاف بسیاری از هنرپیشگان سینما که فعالیت در این رشته را به هر ترتیبی ادامه می‌دهند، بنا بر شرایط خاص سینما، این حرفه را ترک کرد ولی ورزش را همچنان تا اواخر عمر ادامه داد و در کنار آن به رستوران داری پرداخت و “کبابخانه پیشی”، “پیتزا پیشی” و “پیتزا ریحون” را راه انداخت.

داریوش طلایی بهترين فيلم خود را “غروب بت پرستان” می‌دانست و درباره آن با حسرت چنین گفته بود: «غروب بت پرستان» بهترین فیلم من بود. متاسفانه همان افرادی که عاشق فیلم فارسی بودند، تشریف بردند در جاده کرج و استودیو «پارس فیلم» را آتش زدند. تمامی نگاتیوها، آنونس و نسخه کامل این فیلم که در دست دکتر کوشان در استودیو «پارس فیلم» بود، ولی چون خود ایشان در استودیو حضور نداشت، تمامی این آثار آتش گرفت و خیلی از فیلم ها کاملا نابود شد. اصلا نسخه ای از این فیلم موجود نیست!

علت درگذشت و فوت

داریوش طلایی بازیگر قدیمی سینمای ایران که در دهه ۴۰ نقش اول فیلم‌ها را بازی می‌کرد روز جمعه در سن ۸۶سالگی درگذشت. آخرین بازی او در سال ۱۳۵۲ در فیلم «بلند پرواز» بود.

قهرمان زیبایی اندام ایران

طلایی همزمان با تحصیلات متوسطه، ابتدا والیبال بازی میکرد ولی سپس به ورزش زیبایی اندام روی آورد و در آن به شهرت رسید و جالب اینکه در پرورش اندام با داوود مقامی خواننده موسیقی مردمی آشنا شد.

نظرات