تفریحات

بیوگرافی حجت الاسلام حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه با عکس و سوابق + زندگی نامه

0

بیوگرافی حجت الاسلام حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه با عکس و سوابق + زندگی نامه

حمزه خلیلی کیست

به گزارش مرکز رسانه قوه قضاییه، حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، طی حکمی حمزه خلیلی را به عنوان معاون اول قوه قضاییه منصوب کرد. حجت الاسلام خلیلی به‌لحاظ سوابق، مدیریت، خلاقیت و ابتکار، شخصیتی توانمند و اهل کار میدانی و تعامل است.

حمزه خلیلی متولد سال ۱۳۴۲ بوده و دارای مدرک فوق لیسانس جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران است. ادامه بیوگرافی حمزه خلیلی کیست همراه با عکس و سوابق وی در ادامه از حرف تازه می خوانید:

بیوگرافی حجت الاسلام حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه با عکس و سوابق و همسرش و فرزندان + زندگی نامه

بیوگرافی حمزه خلیلی

مجله حرف تازه، حجت الاسلام حمزه خلیلی متولد سال ۱۳۴۲ بوده و دارای مدرک فوق لیسانس جزا و جرم شناسی از دانشگاه تهران است.

بیوگرافی حمزه خلیلی

حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه کیست

به گزارش حرف تازه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی با حکم رئیس قوه قضاییه معاون اول قوه قضاییه شد.
طبق اعلام مرکز رسانه قوه قضاییه؛ حجت‌الاسلام والمسلمین محسنی اژه‌ای رئیس قوه قضاییه، طی حکمی حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه‌خلیلی را به عنوان معاون اول قوه قضاییه منصوب کرد.

حمزه خلیلی معاون اول قوه قضاییه کیست

سوابق

حمزه خلیلی معاون اول رئیس قوه قضائیه پیشتر قاضی دادگستری و مسئولیت‌های متعددی را بر عهده داشته است. حجت الاسلام خلیلی از سال ۱۳۷۴ در دستگاه قضایی ایران با عنوان قاضی تحقیق مشغول بکار بوده است. او در فروردین ماه ۱۴۰۳ جایگزین محمد مصدق کهنموئی به عنوان معاون اول قوه قضاییه شد.

زندگی نامه حمزه خلیلی

غلامحسین محسنی اژه‌ای، رئیس قوه قضائیه ایران، در تاریخ ۳۰ فروردین ۱۴۰۳ در حکمی خلیلی را به سمت معاون اول رئیس قوه قضائیه ایران منصوب کرد. شروع کار خلیلی در دستگاه قضایی ایران با عنوان قاضی تحقیق از سال ۱۳۷۴ بوده‌است.شروع به کار حجت الاسلام و المسلمین خلیلی در دستگاه قضایی از آذرماه سال ۱۳۷۴ به عنوان قاضی تحقیق در استان تهران بود و مسئولیت دادیار تهران و دادرس تهران نیز برعهده داشت. وی همچنین کتب مختلفی را تألیف کرده است.

خلیلی در زمان ریاست آیت الله یزدی نیز در قوه قضاییه به مدت ۱۰ سال در دفتر نظارت و پیگیری قوه قضاییه فعالیت و عملکرد موثری را بر عهده داشت . حجت‌الاسلام خلیلی تا تیرماه ۹۸ رئیس‌کل دادگستری استان گیلان بود و سپس با حکم رئیس قوه قضائیه به سمت رئیس‌کل دادگستری استان خراسان رضوی منصوب شد.

حجت‌الاسلام والمسلمین حمزه خلیلی گفت: مدتی پیش معاون اول قوه قضاییه از سمت خود در این مسئولیت استعفا داد و پس از پذیرش این استعفا به‌دلیل همان استدلالی که خودشان مطرح کردند، به‌سبب سلسله اختیارات، وظایف و مسئولیت‌هایی که به‌عهده معاون اول عدلیه چه در داخل و چه در خارج از دستگاه قضا، از حیث عضویت و حضور در جلسات و تصمیم‌گیری‌ها است، پس از مشورت‌های بسیار و جمع‌بندی‌هایی که منطبق با شاخص‌های مربوطه داشتیم، حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی را به سمت معاون‌اولی منصوب کردیم.

رئیس دستگاه قضا با اشاره به سوابق قضایی ارزندۀ حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی معاون اولِ تازه‌منصوب‌شدۀ قوه قضاییه در استان‌های تهران، گلستان، قم، گیلان و خراسان رضوی گفت: حجت‌الاسلام والمسلمین خلیلی به‌لحاظ سوابق، مدیریت، خلاقیت و ابتکار، شخصیتی توانمند است و اهل کار میدانی و تعامل می‌باشد. وی سالیان زیادی در استان قم در سمت ریاست دادگستری، مشغول خدمت بود و با مراجع عظام تقلید و مسئولان و مقامات در مرکز در ارتباط بود؛ در مدت کوتاهی هم که وی در استان خراسان رضوی حضور داشت، منشأ اثر بود، به‌گونه‌ای که مسئولان استان خراسان رضوی اصرار داشتند که آقای خلیلی در سمت ریاست دادگستری استان باقی بماند.

سوابق کاری و مدیریتی

  • رئیس کل دادگستری کرج (۱۳۸۲)
  • رئیس کل دادگستری استان گلستان (۱۳۸۴)
  • رئیس کل دادگستری استان قم (۱۳۸۵)
  • رئیس دادگستری استان گیلان (۱۳۹۸)
  • رئیس دادگستری خراسان استان رضوی (۱۴۰۲)
  • معاون اول قوه قضائیه (۱۴۰۳)

نظرات