تفریحات

بیوگرافی صالح مهدی زاده قاری قرآن در برنامه محفل + سوابق و عکس و فیلم

2

بیوگرافی صالح مهدی زاده قاری قرآن در برنامه محفل + سوابق و عکس و فیلم

صالح مهدی زاده کیست

صالح مهدی زاده قاری قرآن برنامه محفل متولد ۱۳۹۲ در رشت است.محمد صالح مهدی­زاده از قاریان جوان و ممتاز گیلانی است که در ماه رمضان ۱۴۰۳ مهمان برنامه محفل شد و با تلاوت قرآن و سوره شمس یاد اساتید قرآنی مصطفی اسماعیل، غلوش و مسلم را زنده کرد. صالح مهدی زاده به دلیل درخشش در برنامه محفل برای شرکت در مسابقات عطر الکلام عربستان دعوت شد و در تمرین پرسپولیس حضور پیدا کرد. ادامه بیوگرافی صالح مهدی زاده در برنامه محفل کیست و سوابق وی را بخوانید.

بیوگرافی صالح مهدی زاده قاری قرآن در برنامه محفل + سوابق و عکس و فیلم برنامه محفل صالح مهدی زاده

بیوگرافی صالح مهدی زاده

صالح مهدی زاده قاری قرآن متولد ۱۳۹۲ در رشت است. او یکی از شرکت کنندگان برنامه محفل رمضان ۱۴۰۳ بود. او اجرای بسیار زیبایی از تلاوت قرآن را در برنامه محفل به نمایش گذاشت که با شگفتی داوران برنامه همراه شد. صالح مهدی‌زاده بعد از حضور در برنامه محفل شهرت جهانی پیدا کرد. او برای شرکت در مسابقه عطر کلام به عرستان دعوت شد. همچنین بورسیه رایگان کانون ملی زبان شده و می تواند هر زبانی که بخواهد رایگان در کانون ملی زبان تحصیل کند.

بیوگرافی صالح مهدی زاده

خانواده و پدر و مادر

صالح مهدی زاده، از قاریان قرآنی اهل رشت استان گیلان است که در مراسم و مسابقات زیادی توانسته عناوین زیادی کسب کند. او یک برادر دارد و با حمایت و کمک پدر و مادرش توانسته حافط ل قرآن شود.

مهدی زاده درباره زندگینامه و شروع فعالیت قرآنی اش می گوید: موفقیتم را مدیون تلاش‌های پدر و مادرم و همراهی برادرم و استاد فلاح پور است. صالح مهدی‌زاده ادامه داد: شاید خیلی‌ها فکر کنند که حفظ قرآن سخت است و یا مانع موفقیت تحصیلی می‌شود اما می‌خواهم بگویم که حفظ و تلاوت قرآن آنقدر شیرین و زیباست که با کمی وقت گذاشتن می‌توان آن را آموخت و مسیر قرآنی را ادامه داد.

صالح مهدی زاده کیست

مادرش می‌گوید: اگر چه «صالح» را با صوت داوودی اش می‌شناسند اما سه ماه است که حافظ کل قرآن شده و آیات الهی را توانسته از بر کند. او ادامه داد: این برنامه توانسته ظرفیت‌های مختلف قرآنی را شناسایی و به جامعه معرفی کند و جلوه‌های زیبایی قرآنی را در قاب تصویر و تلویزیون به مردم بشناساند.

مادر صالح افزود: صالح حفظ قرآن را مدیون استاد «فرهاد فلاح پور» و قرائت آیات الهی را نیز مدیون استاد «محمد فلاح پور» است که باید قدردان زحمات فراوان این اساتید برجسته گیلانی بود.

پدر و مادر صالح مهدی زاده مشوقش بودند و نق پر رنگی در موفقیت هایش داشتند.

پدر و مادر صالح مهدی زاده

سوابق

صالح مهدی زاده، قاری قرآن از ۶ سالگی تلاوت قرآن را آغاز کرد و در مدت ۳ سال توانست حافظ کل قرآن شود. او در ۹ سالگی کل قرآن کریم را حفظ کرد و حالا به عنوان پدیده قرآنی در ایران شناخته میشود. مهدی ­زاده می تواند به تقلید از مصطفی اسماعیل، غلوش و مسلم تلاوت کند.

محمدصالح مهدی­زاده، قاری و حافظ کل قرآن ۱۱ ساله از شهر رشت است. او قرآن را از ۶ سالگی تا ۹ سالگی حفظ کرد.

حضور صالح مهدی زاده در مسابقه‌ ۵۰ میلیارد تومانی عطر الکلام عربستان

ویدئوی وایرال شده قاری نوجوان در شبکه اجتماعی طی ۲۴ ساعت ۱۰ میلیون بازدید خورده است و این در حالی است که عربستان از این قاری نوجوان به مسابقه در این کشور دعوت می‌کند.

حرف تازه، عربستان سعودی از صالح مهدی زاده قاری نوجوان ایرانی برای شرکت در مسابقه «عطر الکلام» جایزه بزرگ ۳ میلیون ریالی سعودی (۵۰ میلیارد تومان) دعوت کرد.

بیوگرافی صالح مهدی زاده در مسابقه‌ ۵۰ میلیارد تومانی عطر الکلام عربستان

فیلم اجرای صالح مهدی­ زاده در برنامه محفل

تلاوت قرآن توسط صالح مهدی زاده قاری خردسال گیلانی باعث تشویق و تقدیر داوران برنامه محفل شد. این قاری و حافظ نوجوان در برنامه محفل حضور پیدا کرد و با تسلط و به زیبایی آیاتی از سوره نوح و تکویر را به زیبایی تلاوت کرد. تلاوت زیبای سوره تکویر او، همه را تحت تاثیر قرار داد و میزبانان از او خواستند که مجدد آن قطعه را تلاوت کند. حسنین به روی صحنه رفت از صالح پرسید که از او چه می­خواهد؟ صالح هم گفت که با خانواده سفر کربلا می­خواهد. حسنین هم قول زیارت به او داد.

عکس صالح مهدی‌زاده قاری و حافظ ۱۱ سالۀ کل قرآن در کانون ملی زبان

فیلم اجرای صالح مهدی­ زاده در برنامه محفل

تلاوت در تمرین پرسپولیس

صالح مهدی‌زاده قاری نوجوانی گیلانی است که این روزها کلیپ تلاوت قرآن وی در فضای مجازی ویرال شده به دعوت عبدالکریم حسن ستاره قطری تیم پرسپولیس به تمرینات این تیم رفت. عبدالکریم حسن با انتشار ویدئویی از تلاوت این قاری نوجوان نوشت: امروز مفتخر به حضور شما شدیم و صدای دلنشین شما را شنیدیم و خداوند شما و پدر و مادرتان را رحمت کند.

بورسیۀ کانون زبان ایران

صالح مهدی‌زاده، قاری و حافظ ۱۱ سالۀ کل قرآن که اجرای بی نظیرش در برنامه قرآنی «محفل» بازخوردهای بسیار زیادی به ویژه در فضای مجازی داشت، بورسیۀ آموزشی کانون زبان ایران را دریافت کرد. دکتر ذوالفقاری با ارائه بورسیه آموزشی به صالح مهدی‌زاده اظهار داشت: «این قاری نوجوان می‌تواند در هر زبانی که تمایل داشته باشد در کانون زبان ایران به صورت رایگان تحصیل کند».

2 دیدگاه در “بیوگرافی صالح مهدی زاده قاری قرآن در برنامه محفل + سوابق و عکس و فیلم

  1. موسوی گفت:

    باسلام و احترام ، بنظرم قبل از اینکه بواسطه بلوغ جسمی و تغییرات عمده در صدای ایشان، مسئولین مربوطه در یک استودیوی مجهز یک دوره قرآن کریم را با تلاوت ترتیل آقا صالح عزیز ضبط کنن و ضمن یادگار موندن این صوت داوودی مشوقی هم باشد برای نوجوانان که انشاالله به سمت قرآن کریم کشیده شوند.درود خداوند بر خانواده و اساتید این معجزه قرآنی ، خداوند از تمام بلایای روزگار ایشان را حفظ کند انشاالله

  2. ابراهیم گفت:

    باید یک باب منزل و خودرو از طرف سازمان تبلیغات اسلامی ویا اداره اوقاف با حقوق ماهیانه صد میلیون تومان برایش فراهم شود. گنج الماس هست این پسر قدرش رو بدونن مسولین البته استادش آدم فکوری هست و مواظبش هست و همینطور خانواده محترمش

نظرات