تفریحات

بیوگرافی امیر عبدی کشتی گیر فرنگی کار +‌‌زندگی شخصی و ورزشی و عکس

0

بیوگرافی امیر عبدی کشتی گیر فرنگی کار +‌‌زندگی شخصی و ورزشی و عکس

امیر عبدی کشتی گیر کیست

امیر عبدی متولد ۱۳۸۱ در قم کشتی گیر فرنگی کار ایرانی در وزن ۷۲ کیلوگرم است که در تیم ملی کشتی فرنگی ایران فعالیت می کند. او عنوان کشتی‌گیر برتر دور برگشت لیگ برتر را در سال ۹۹ کسب کرده و دارنده مدال قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در سال ۱۴۰۰ و قهرمانی آسیا در سال ۲۰۲۲ می باشد. ادامه بیوگرافی امیر عبدی کشتی گیر کیست همراه با عکس و تصاویر و رندگینامه شخصی و ورزشی امیر‌عبدی کشتی فرنگی و سوابقش را در مجله حرف تازه می خوانید:

بیوگرافی امیر عبدی کشتی گیر فرنگی کار +‌‌زندگی شخصی و ورزشی و عکس

بیوگرافی امیر عبدی فرنگی کار

امیر عبدی کشتی گیر فرنگی کار متولد ۱۳۸۱ در قم بوده و عضو تیم ملی کشتی فرنگی ایران می باشد

بیوگرافی امیر عبدی فرنگی کار

سوابق

امیر عبدی کشتی‌گیر قمی وزن ۷۲ کیلوگرم کشتی فرنگی در حال حاضر در تیم بزرگسالان مسابقه می دهد. او سالهاست در کشتی فعالیت می کند و دارنده مدال برنز مسابقات خردسالان سال ۱۳۹۱، مدال نقره نونهالان، قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران در سال ۱۴۰۰ می باشد. عبدی در سال ۹۹ به عنوان پدیده لیگ برتر کشتی فرنگی انتخاب شد.

عبدی شاگرد روح‌اله میکائیلی بوده و فنون کشنی را از کودکی نزد این مربی کشتی آموخته است.

امیر عبدی کشتی گیر کیست

مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ بیشکک قرقیزستان

امیر عبدی در وزن ۷۷ کیلوگرم، در مسابقات قهرمانی آسیا ۲۰۲۴ بیشکک قرقیزستان در دور اول با نتیجه ۹ بر صفر مقابل علی محمد ال عبوداح از عراق به پیروزی رسید. وی در دور دوم با نتیجه ۸ بر صفر ساجان از هند را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله به مصاف آکژول محموداف دارنده مدال نقره المپیک و مدال های طلای جهان از قرقیزستان رفت و در پایان با نتیجه سنگین ۱۲ بر ۲ شکست خورد و او نیز راهی رده‌بندی شد. عبدی در این کشتی دو فن ۵ امتیازی خورد.

بیوگرافی و سوابق امیر عبدی کشتی فرنگی

برترین کشتی گیر لیگ برتر کشتی ایران

امیر عبدی کشتی فرنگی کار کشورمان در سال ۱۳۹۹ و در سن ۱۸ سالگی به‌ عنوان کشتی‌گیر برتر دور برگشت لیگ برتر انتخاب شد.

با معرفی کمیته‌فنی و تایید شورای فنی سازمان‌لیگ، امیر عبدی جوان شایسته و آینده‌دار تیم شهدای مقاومت بسیج قم به‌عنوان برترین فرنگی‌کار معرفی و طی مراسمی جایزه خود را از حامی‌مالی سازمان لیگ دریافت می‌کند. شاگرد ۷۲ کیلوی روح‌اله میکائیلی، چندی قبل نیز موفق شد حسین اسدی ملی‌پوش ۶۷ کیلوی کشورمان در رقابتهای‌جهانی ۲۰۱۹ که در وزن بالاتر و ۷۲ کیلو گرفت، را شکست دهد.

قهرمانی قهرمان آسیا ۱۴۰۱

امیر عبدی فرنگی کار جوان قمی در وزن ۷۲ کیلوگرم به مدال طلا مسابقات قهرمانی آسیا دست یافت.

رقابت های کشتی فرنگی جوانان قهرمانی آسیا ۱۴ و ۱۵ تیر ماه، در شهر منامه بحرین برگزار شد و در پایان تیم ایران به عنوان قهرمانی دست یافت.

در وزن ۷۲ کیلوگرم امیر‌عبدی که با حضور ۹ کشتی گیر برگزار شد، پس از استراحت در دور نخست، با حریفی از چین تایپه به روی تشک رفت و با نتیجه ۸ بر صفر پیروز شد، سپس کشتی گیر قزاقستانی را با نتیجه ۹ بر صفر شکست داد و با اقتدار راهی فینال شد. در فینال نیز امیر عبدی در برابر حریف قرقیزستانی خود به پیروزی رسید و قهرمان جهان شد

بیوگرافی امیر عبدی کشتی گیر فرنگی کار +‌‌زندگی شخصی و ورزشی و عکس

مسابقات جام وهبی امره ترکیه

امیر‌عبدی یکی از ملی پوشان دعوت شده به اردوی تیم ملی کشتی فرنگی است. او در رقابت انتخابی وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی به دلیل غیبت رقیبش برای انجام مبارزه به عنوان کشتی گیر اعزامی این وزن انتخاب شد. پس از برگزاری مسابقات وزن ۷۷ کیلوگرم کشتی فرنگی در رقابت‌های جام وهبی امره ترکیه، با توجه به دیسکالیفه شدن محمدرضا مختاری و حریف ترکش، امین کاویانی نژاد که مقابل امیر عبدی نیز به پیروزی رسیده بود، با شکست حریف قزاقستانی به دیدار فینال راه یافت و مقابل علی اسکو به برتری رسید.

عکس امیر عبدی کشتی گیر

افتخارات

مقام سوم در مسابقات خردسالان سال ۱۳۹۱
مقام دوم نونهالان
انتخاب به عنوان پدیده لیگ برتر کشتی فرنگی ۱۳۹۹
قهرمانی در مسابقات انتخابی تیم ملی کشتی فرنگی جوانان ایران ۱۴۰۰
و …

نظرات